Solidne etui i szkło hartowane do smartfona za niewielkie pieniądze

O nowe urządzenia najlepiej dbać, aby posłużyły nam możliwie najdłużej, w końcu nie chcemy wydawać kolejnych pieniędzy na jego naprawę. Samo dbanie o nową rzecz może nie wystarczyć i trzeba posiłkować się specjalnymi elementami zabezpieczającymi.

Jeśli chodzi o smartfon, to warto używać etui na tył oraz folię lub najlepiej szkło hartowane na ekran. Koszt nie jest wysoki, a ochronimy się przed losowymi wypadkami.

Zakupiłem Huawei P20, nie jest to dla mnie tani smartfon i trochę na niego trzeba wydać. Nie jest to dużo droższa i lepsza wersja Pro. Tak czy inaczej, nie chcę wydawać pieniędzy na jego naprawę, nie mówiąc już o oczekiwaniu na powrót z naprawy... jestem z tych, którzy bez smartfona czują się jak bez ręki. 

Jestem też osobą, która kupuje zawsze najtańsze rzeczy, sugerując się opisem i kierując się tym co widzę, nie mając świadomości, że czasami opis i wzrok mogą mylić.

Czytając kilkanaście stron i for na temat różnych etui i szkieł hartowanych do Huawei P20, postanowiłem dla swojego Huawei P20 kupić coś droższego i lepszego.

Ryzyko kupowania etui i szkła hartowanego

Jak wyżej pisałem, kupowałem produkty tanie, myśląc, że wszystko wychodzi na jedno, a niektórzy tylko nazwą firmy przyciągają klientów, nie dając lepszej jakości danego produktu.

Jak dobrze wiecie, nie wszyscy to oszuści. W końcu firma musiała czymś zabłysnąć, skoro jest znana i polecana. Problem w tym, że o jednym tym samym produkcie potrafią być różne opinie i tutaj nasuwają się różne myśli.

Opinie wykupione, czy faktycznie jeden produkt można spotkać w różnej jakości ? A może konkurencja pisze negatywne opinie ?

Zaryzykuję, najwyżej stracę cenne złotówki... 

Pomyślałem i kupiłem z obawą, że źle trafię.

Huawei P20 wymaga większej uwagi ?

Wcześniejsze smartfony, które posiadałem:
- Huawei P8 (Cena i specyfikacja: ceneo srebrny, ceneo złoty)
- Huawei P9 Lite (Cena i specyfikacja: ceneo złoty, ceneo czarny, ceneo biały)
- Huawei P9 (Cena i specyfikacja: ceneo srebrny, ceneo szary, ceneo niebieski
- Huawei P10 (Cena i specyfikacja: ceneo czarny, ceneo srebrny, ceneo złoty, ceneo niebieski, ceneo zielony)

O ile o wcześniejsze smartfony dbałem średnio, o tyle o Huawei P20 (Cena i specyfikacja różnych wersji Huawei P20) będę dbał lepiej, biorąc pod uwagę, że jego tył jest ze szkła. Szkoda byłoby je rozbić i płacić za naprawę ~110zł (same plecy).

Wcześniej kupowałem najtańsze szkła hartowane i etui.... jakoś tak nie obawiałem się o to, że telefon się rozpadnie i rozbije. Możliwe, że to szkło w Huawei P20 jest bardzo wytrzymałe i trochę za bardzo obawiam się o jego kruchość, tak czy inaczej wole dmuchać na zimne i nie sprawdzać jego wytrzymałości na własnym smartfonie. Dlatego podjąłem decyzję o lepszym zabezpieczeniu tego smartfona, nie przesadzając zbytnio. 

Etui Spigen Rugged Armor

Etui za 45zł (sprawdź na ceneo), tak drogiego jeszcze nigdy nie miałem i nie wyobrażałem sobie, że kiedyś kupię jedno etui w cenie 5-6 innych (tych tanich).

Czym charakteryzują się droższe etui ?
Zazwyczaj jakością, solidnością wykonania, a czasami tylko wyglądem, więc trzeba uważać. Zwracam na to uwagę, gdyż wiele "pancernych" etui bardzo podobnych do tego tutaj opisywanego można znaleźć w cenie... ~10zł, o ich jakość śmiem powątpiewać. Szkoda, że nie mam na tyle funduszów, aby to sprawdzić.

Wracając do Spigen Rugged Armor, etui spełnia wojskowe standardy odporności Military Grade MIL-STD 810G-516.6. Dla zwykłego użytkownika oznacza to odpowiednie testy potwierdzające jego dobre właściwości ochraniające smartfona przed upadkiem. Ponadto posiada technologię Air Cushion, która polega na "poduszkach powietrznych", które są zamieszczone po rogach etui, dzięki którym po upadku na jakiś róg, smartfon powinien wyjść bez szwanku.

Technologia Air Cushion, wydaje się mieć realne zastosowanie i sądzę, że z pewnością smartfon wytrzyma więcej po upadku niż przy najtańszym etui, które przylega całkowicie do smartfona.

Etui Spigen Rugged Armor charakteryzuje się ładnymi zaokrąglonymi ramkami, które nie tylko ładnie wyglądają, ale trochę wystają, przez co ponad ekran jest chroniony przed zarysowaniem. Na zdjęciu niżej wydaje się, że etui jest dużo wyższe, w rzeczywistości nie jest to aż taka duża różnica, jednak ekran nie dotyka podłoża dzięki temu etui. Warto dodać na wstępie, że nie jest to taki kiepski materiał jak w przypadku taniego etui.

Ponieważ Huawei P20 ma wystające obiektywy, to warto byłoby je zabezpieczyć przed zarysowaniem, aby móc się cieszyć w dalszym ciągu z dobrej jakości zdjęć.

Nie mam drugiego urządzenia, które mogłoby posłużyć do wykonania zdjęć z założonym etui, jednakże tył jest odpowiednio wysoki i doskonale chroni aparat. Podobnie jak z ramkami chroniącymi ekran, tak samo tutaj etui jest minimalnie ponad obiektywy, aby kładąc go na stół, aparat nie miał styczności z podłożem. Przy okazji widzimy na zdjęciu solidność wykonania i większej "masywności".

Przyciski głośności i przycisk power są także dobrze zabezpieczone przed ich uszkodzeniem.

Opór, jaki stawiają gumki jest mały, ale wyczuwalny. Powiedziałbym idealny ! 

Całe etui jest wykonane solidne, ale nie ciężkie i nie powiększa znacząco smartfona jak inne pancerne etui. Smartfon nadal wygląda z klasą, a etui dodaje mu solidnie wyglądającej elegancji. Etui sprawia wrażenie takiego, które ochroni nasz smartfon lepiej niż tańsze etui, co potwierdzają różne czynniki wyżej opisane oraz zdjęcia niżej.

Tak więc polecam wszystkim etui Spigen Rugged Armor dla Huawei P20. W tej cenie za taką jakość... ideał ! Kilka zdjęć na koniec opisu tego etui.

Szkło hartowane 3mk Hard Glass

Podobnie jak z etui tak ze szkłem hartowanym. Ufałem napisom na opakowaniach myśląc, że szkło za 3zł z twardością 9H to, to samo co szkło za ~20zł z tym samym napisem. Jednakże mój Huawei P10 trochę upadków zaliczył i szkło na ekranie nie pękało (fart ?)... raz pękło, przy zdejmowaniu pękniętego szkła hartowanego miałem serce w gardle - ekran cały. 

Do Huawei P20 ze względu na wysoką cenę (jak dla mnie) i chęci używania go dłużej niż poprzednie smartfony (maksymalnie pół roku), postanowiłem zakupić lepszej jakości szkło.

Pierwsze, jakie zakupiłem na szybko w sklepie stacjonarnym, kosztowało mnie 10zł (na all... to samo 3zł). Założyłem, aby mieć jakąś ochronę. 

Parę dni później kupiłem szkło hartowane firmy 3mk Hard Glass, które przyszło ładnie zapakowane. Sam producent pakuje już produkt w dobrze wzmocnionym kartoniku dbając o swój produkt. Wyciągnąłem szkło i... byłem w szoku jego solidności. Mam tu na myśli pozytywny szok, czułem się, jakbym wcześniej naklejał kawałek plastiku, a w ręce miałem prawdziwe szkło hartowane.

Niestety zdjęć przeze mnie zrobionych dotyczące tego przedmiotu nie będzie, gdyż szybko chciałem zmienić to "coś" z ekranu na szkło hartowane 3mk. Więc zerwałem stare szkło i dopiero po zdjęciu taniego szkła zorientowałem się, że na ekranie przyklejona jest idealnie przycięta folia... zerwałem. Wyczyściłem ekran, przykleiłem 3mk Hard Glass na swojego Huawei P20 i jestem zadowolony. Nie brudzi się tak jak "szkło" wcześniejsze, lepszy poślizg palca i wydaje się solidniejsze !

Poważnie Wam mówię, niebo a ziemia między szkłem hartowanym za 3zł a tym za ~20zł. Jakość wykonania, solidność, brak wyginania się szkła, łatwość montażu i zabezpieczenie samego produktu zasługuje na ogromną pochwałę. Nigdy więcej pseudo "szkieł hartowanych" za 3zł. 

Słowo na zakończenie

Nigdy więcej nie kupię taniego etui, warto wydać czasami trochę więcej, dostając lepszą jakość i produkt wyższej klasy. To samo tyczy się szkła hartowanego, prawdziwe szkło to nie te za 3zł (z all...), lecz droższy produkt znanych firm. 

Oczywiście nie zawsze droższe znaczy lepsze, dlatego zachęcam do czytania opinii, które czasami niestety mogą być kupione, a konkurencja może działać nie fair... tak czy inaczej warto poczytać na paru stronach.

Wpis sponsorowany portfelem własny, nie jest to reklama produktów wyżej wymienionych. Coś mi się podoba, to opisuje. 

Zdjęcia na potrzeby wpisu dotyczące etui firmy Spigen zostały wykonane Huawei P20.