Wspólne listy zakupów dla wielu osób — Listonic

Nie wiem jak Wam, ale mi zdarzyło się, że zakupy zostały zrobione dwa razy. Na lodówce wisiała lista zakupów, zrobiłem zdjęcie, aby nie wyglądać głupio z karteczką w sklepie (wiecie, nowoczesność). Szybkie zakupy według listy, powrót do domu, wszystko ładnie wypakowałem, pochowałem, żona wraca ze sklepu z zakupami - patrzę a tam znajome produkty.

Jak szybko się okazało te znajome produkty to ta sama lista zakupów, żona wpadła na ten sam pomysł ze zrobieniem zdjęcia listy zakupów. Kartka wisiała jeszcze dwa dni ;)

Czy jest jakiś sposób, aby zrobić wspólną listę zakupów z dostępem zarówno z aplikacji, jak i przeglądarki ? Tak !

Listonic - wspólna lista zakupów dla dowolnej liczby osób

Wpis zaczyna brzmieć jak reklama, ale nią nie jest. Aplikację wyszukałem po sytuacji opisanej wcześniej jako wprowadzenie do wpisu.

Znalazłem wiele aplikacji tego typu, ale tylko ta aplikacja spasowała zarówno mi, jak i partnerce, co jest rzadkością... ale się udało.

Mowa o aplikacji Listonic, którą można pobrać zarówno ze sklepu Google Play, jak i Apple Store oraz Microsoft Store. Rodzaj systemu nie ma znaczenia w działaniu aplikacji, nawet nie musisz jej instalować.... listę zakupów można zobaczyć i edytować bezpośrednio z przeglądarki na każdym systemie bez znaczenia czy to Windows, Linux, iOS czy inny egzotyczny system.

Aplikacja zbiera mnóstwo pozytywnych opinii/recenzji, aby nie być gołosłownym, zamieszczam screeny.

Jak sami widzicie ogromna ilość komentarzy, jeszcze większa ilość pobrań i wysoka ilość gwiazdek, a to oznacza jedno-wyśmienita aplikacja. 

Wspólna lista zakupów - zaczynamy konfigurację i tworzymy listę zakupów w Listonic

Konfiguracja aplikacji Listonic jest banalnie prosta. Sprowadza się do 30 sekund "ustawiania".

Na początku musimy się zalogować, osiągniemy to klikając ikonkę menu, a z bocznego paska, który się ukaże, klikamy "Zaloguj się".

W czasie logowania mamy trzy opcje. Stworzenie konta za pomocą e-mail, zalogowania się poprzez FaceBooka oraz zalogowania się przez Google. Po zalogowaniu się zostanie ukazany monit z prośbą o zezwolenie na zapisywanie danych itp. Zgadzamy się bez obaw, nie znalazłem w sieci nic, co mogłoby negatywnie wpłynąć na naszą prywatność czy wykorzystanie danych, związku z zezwoleniem dla aplikacji Listonic.

Teraz wystarczy kliknąć ikonkę plusa na niebieskim tle, następnie nadajemy nazwę liście zakupów np.: Narzędzia i klikamy "Utwórz". Goła lista została stworzona, teraz ponownie klikamy w plusa na niebieskim tle i u góry mamy możliwość wpisania produktu, który chcemy zakupić i dodać do listy i klikamy mały biały plus na szarym tle. Następne produkty dodajemy analogicznie jak wcześniejszy, po czym klikamy "Gotowe".

Nasza lista zakupów wygląda następująco (screen niżej).

Jak widzicie, każdy produkt ma swoją ikonkę, po ich kliknięciu możemy wybrać dowolną inną, która lepiej odda wizualnie to, co chcemy zakupić. Po kliknięciu u góry na dwa ludki mamy możliwość dodania adresu e-mail, który będzie miał dostęp do tej listy zakupów po zalogowaniu w swojej aplikacji bądź przez stronę internetową.

Klikamy wstecz i wchodzimy na wszystkie listy zakupów, jakie stworzyliśmy. Pod każdą nazwą widzimy nazwę, której została udostępniona lista zakupów.

Teraz najlepsze... jeśli ktoś zrobi zakupy i zaznaczy krateczkę, to pojawi się "ptaszek" oznaczający, że przedmiot został zakupiony. W naszej liście zakupów zostanie także to zaznaczone. Nigdy więcej kupowania podwójnych produktów/przedmiotów... no, chyba że ktoś zapomni optaszkować produkt na liście.

Dodatkowe opcje w Listonic - to nie tylko lista zakupów

Lista zakupów - ciekawostka/podpowiedź/informacja

Jak widzicie na screenie wyżej na liście zakupów, pojawiła się małą informacją, która z pewnością pomoże nam dobrać inny produkt, dowiedzieć się więcej na jego temat i zaciekawić nas jakąś ciekawostką. 

Ciekawy sposób urozmaicenia zazwyczaj nudnej listy zakupów, brawo za pomysł.

Promocje zawsze pod ręką

Bez żadnych dodatkowych aplikacji możemy zobaczyć promocje, w interesujących nas sklepach. Na liście kategorii zakupów wystarczy kliknąć "Promocje".

Na tej stronie możemy dodać do obserwowanych dany sklep, poprzez kliknięcie ikony oka. Aby przeglądnąć promocje w sklepie, wystarczy kliknąć jego logo.

Prosto, szybko i wygodnie.

Przepisy i szybkie dodawanie produktów do listy zakupów

Po wybraniu menu aplikacji widzimy "Przepisy", po ich wybraniu ukazują nam się smacznie wyglądające potrawy i słodkości do samodzielnego przyrządzenia.

Załóżmy, że zainteresowało mnie ciastko, klikam w obrazek, pojawiają się składniki i sposób przyrządzenia. Wiadomo, że sami nie będziemy dodawać rzeczy do listy zakupów, dlatego jest przycisk "Zamień na listę zakupów"... lista stworzona. Szybko prawda ?

Posumowanie Listonic

Co tu napisać ? Trzeba samemu sprawdzić jak szybko i bezproblemowo działa współdzielenie listy zakupów. 

Fajnie, że każdą listę zakupów możemy współdzielić z innymi osobami. Dla mnie aplikacja jest doskonała i jeszcze nie zdarzyło się, aby mnie zawiodła. 

Sprawdź sam/a.