Dictionary Linguee – German, French, Spanish and other languages Dictionary Linguee – German, French, Spanish and other languages

Strona główna iOS Edukacja i nauka Słowniki i translatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dictionary Linguee – German, French, Spanish and other languages to podręczny słownik języków obcych. Aplikacja dostarcza objaśnienia poszczególnych słów, wskazuje też przykłady ich zastosowań w gotowych zdaniach. Program działa zarówno w trybie online, jak też bez połączenia z internetem.

Aplikacja oferuje słowniki w wielu językach, m.in. angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, niderlandzkim, a także polskim. Pełna lista wspieranych języków oraz słowników jest dostępna tutaj.

Zaletą aplikacji jest szybkie dostarczanie potrzebnej treści. Wyszukiwarka programu obsługuje jednocześnie dwa języki i pracuje na bieżąco wraz z wpisywaniem kolejnych liter danego słowa, wyświetlając propozycje słownikowe. Oprócz krótkich objaśnień znaczenia danego słowa, można też przejrzeć przykłady jego zastosowania - nie tylko w sytuacjach codziennych, ale np. w języku prawniczym. Program działa także w trybie offline, po wcześniejszym pobraniu odpowiedniego słownika i zapisaniu go w pamięci urządzenia. Ponadto w aplikacji znajdziemy skrót, który wyświetla historię używanych słowników.

Program można zintegrować głębiej z systemem iOS. Po wykonaniu odpowiedniej konfiguracji w ustawieniach, możliwe będzie sprawdzanie znaczenia poszczególnego słowa w aplikacji Dictionary Linguee bez potrzeby uruchamiania jej. Wystarczy przytrzymać palec nieco dłużej na wskazanym słowie, dzięki czemu włączy się menu kontekstowe. W nim zaś, w sekcji "Udostępnij", pojawi się nazwa programu. Wybierając ją, przejdziemy do menu słownika.

Aplikacja jest dostosowana do obsługi smartzegarków Apple Watch. Po jej uruchomieniu na urządzeniu ubieralnym wyświetli się historia ostatnio wyszukiwanych słów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!