Die Slave 1.0.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

To produkt pochodzący od jednego z najlepszych japońskich producentów darmowych gier. Die Slave to typowy przedstawiciel gier z grupy "Space shooter" czyli "Kosmiczne strzelaniny, a jego fenomen (a także wszystkich innych gier przynależnych do tej kategorii) polega na obowiązującej w zasadzie od kilkudziesięciu lat, nigdy nie nudzącej się fabule: "Brnij do przodu i zabij wszystko co tylko stanie Ci na drodze".

Gracz ma dyspozycji 3 rodzaje statków bojowych, różniących się od siebie stanem uzbrojenia oraz właściwościami obronnymi. Im lepszy ekwipunek na początku, tym gorsze możliwości szybkiej regeneracji tarczy obronnej. Wybór rzeczywiście zdaje się trudny. Należy to przetestować w pierwszych kilku grach, aby wybrać dla siebie najbardziej optymalne rozwiązanie. Następnie spośród 5 dostępnych poziomów trudności wybieramy ten, który zdaje się adekwatny do naszych umiejętności. Jeśli przebrniemy już tą krótką konfigurację ustawień, wówczas nie pozostaje nic innego jak...brnąć do przodu i zabić wszystko co stanie nam na drodze ;-).

Oprawa graficzna jest bardzo przyzwoita, a połączona z dobrą ścieżką dźwiękową tworzy odpowiednią atmosferę dla tego typu gry. Zaskakuje jedynie skrajność w kwestii trudności gry i to w ramach tego samego poziomu trudności, ale wprawionym graczom nie powinno to sprawiać większych problemów.

Sterowanie odbywa się przy pomocy kursorów, a klawiszem potwierdzającym wybór konkretnych opcji w menu gry jest "z" (służy również jako "fire"). Niezwykle pomocnym jest klawisz "x", przy pomocy którego korzystamy z obronnej tarczy, którą widać w lewym dolnym rogu ekranu.

Zaletą gry jest niewątpliwie fakt niepowtarzalności statków bojowych przeciwnika. Oprócz tego, iż z układu na układ są coraz bardziej sprawni, waleczni i trudniejsi do wyeliminowania, to dodatkowo zmieniają swój wygląd i narzędzia walki.

Gra nie powinna nikomu szybko się znudzić. Ogólny poziom jej trudności uważam póki co za wysoki, ale jeśli jeszcze trochę potrenuję, wówczas kosmitom dostanie się niezły łomot ;-).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!