r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DigiGirlz 2011 — spotkania IT dla płci pięknej

Strona główna Aktualności

Ruszyła druga edycja DigiGirlz — spotkań dla kobiet związanych lub chcących zapoznać się z branżą IT.

Projekt DigiGirlz kierowany jest do kobiet, które już pracują w branży IT lub wiążą z nią swoją przyszłość. Spotkania mają zachęcić do studiowania kierunków technicznych, a także do rozwijania umiejętności technicznych. Inicjatywa pochodzi od grupy Women in Technology, a tegoroczna edycja DigiGirlz połączyła się z projektem Dziewczyny na Politechniki.

Spotkania DigiGirlz 2011 odbędą się 14 kwietnia na Politechnice Warszawskiej, Politechnice Opolskiej, Politechnice Częstochowskiej i Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, oraz 19 kwietnia na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach dni otwartych na tych uczelniach. Prelegentki poruszą tematy, które z pewnością zainteresują kandydatów na studia obu płci: stereotypy w świecie IT, rozpoczęcie pracy zawodowej w tym sektorze oraz projekt DigiGirlz.

r   e   k   l   a   m   a

Udział w spotkaniach jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Pełną agendę oraz skrócone biografie prelegentek można znaleźć na stronie projektu. Spotkania zostały objęte patronatem medialnym portalu dobreprogramy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.