reklama

Digital Image Suite - Microsoft ustępuje pola rywalom

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft poinformował na swoich stronach, że jego program do katalogowania i obróbki zdjęć - Digital Image Suite, nie będzie już rozwijany. Firma tłumaczy ten krok faktem, że wiele funkcji programu zostało zaimplementowanych bezpośrednio w systemie Windows Vista. Wsparcie techniczne dla klientów będzie świadczone jeszcze przez 3 lata od daty zakupu licencji lub do 30 kwietnia 2010 roku (w zależności od tego co nastąpi wcześniej).

Zestaw Digital Image Suite był bezpośrednim konkurentem dla programów Picasa od Google i Photoshop Album firmy Adobe. Wydaje się, że to właśnie olbrzymia popularność Picasy była rzeczywistym powodem takiej decyzji. Picasa ma bowiem jeden ale istotny atut - jest programem całkowicie darmowym, Digital Image Suite - nie. Co prawda Microsoft wydał we wrześniu 2005 r. bezpłatną wersję tego produktu pod nazwą Digital Image Starter Edition (wcześniej uczyniło tak też Adobe udostępniając Photoshop Album Starter Edition), nie zdobyła ona jednak takiej popularności. Tymczasem na rynku pojawili się kolejni konkurenci - m.in. SnapFire Plus od Corela (również dodatkowo z wersją bezpłatną). I choć produktowi Corela bliżej do klasycznej (choć rozbudowanej) przeglądarki graficznej, a nie aplikacji do katalogowania i obróbki zdjęć, to jest on adresowany do zbliżonego grona odbiorców - na rynku jest więc coraz ciaśniej.

Przypomnijmy, że niezależnie od Digital Image Suite, korporacja rozwija zestaw narzędzi Microsoft Expression, kierowany do twórców aplikacji i witryn internetowych, w którego skład wchodzi m.in. program do edycji grafiki Expression Design. Rodzina ta jest jeszcze w fazie rozwojowej. Na razie został wydany tylko Expression Web - służący do tworzenia witryn internetowych, którego wersję testową można zresztą pobrać na łamach vortalu.

Co ciekawe, wspomniany Digital Image Starter Edition w dalszym ciągu jest udostępniany z serwerów producenta. Można go też pobrać na łamach naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama