reklama

Dillo 2.0, 'mała' przeglądarka z obsługą kart

Strona główna Aktualności

O autorze

Po ponad dwóch latach prac światło dzienne ujrzała nowa wersja przeglądarki internetowej Dillo oznaczona symbolem 2.0. Aplikacja znana jest dobrze z cechującej się małymi wymaganiami dystrybucji Damn Small Linux.

Dillo jest lekką przeglądarką stworzoną z myślą o starszych komputerach. Napisana została w językach C i C++. Początkowo tworzona była w oparciu o GTK, od wydania 2.0 zdecydowano się na FLTK (Fast Light Toolkit), które dało twórcom możliwość stworzenia tak 'lekkiej' przeglądarki.

Najnowsza wersja przeglądarki wnosi mnóstwo usprawnień, zmian i funkcji - najważniejszą z nich jest mechanizm przeglądania na kartach. W tym wydaniu porzucona została biblioteka glib na rzecz nowej o nazwie Dlib, dodano przycisk stop, który zatrzymuje nie tylko renderowanie, ale również pracę w Sieci oraz zaimplementowano nowy system przewijania i zapamiętywania aktualnej pozycji na wyświetlanej stronie. O wszystkich zmianach jakie wprowadzono w wersji 2.0 przeczytać można w tzw. changelogu.

Na oficjalnej stronie projektu znaleźć można pakiety DEB dla Debiana i Ubuntu, RPM dla Fedory i Red Hata oraz kod źródłowy, do kompilacji którego wymagane jest FLTK2.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama