Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Samsung All Share, czyli szybkie udostępnianie multimediów w sieci lokalnej

W erze, w której pod jednym dachem znaleźć można najróżniejszy sprzęt multimedialny - od sprytnych telewizorów i projektorów, przez komputery i tablety, a na startphone'ach i aparatach kompaktowych kończąc - coraz ważniejsza staje się możliwość szybkiego przekazywania treści pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Nie ma mowy o przerzucaniu filmu na pendrive'a czy dysk, by ten podłączyć do TV bądź zestawu kina domowego. Kopiowanie na kartę pamięci telefonu komórkowego też nie jest już cool! Liczy się szybkość, sprawność i uniwersalność. Dlatego też producenci sprzętu serwują klientom różne rozwiązania. Jednym z nich jest wspomniany w tytule Samsung All Share.

All Share - z czym to się je?

Samsung All Share to aplikacja, a może raczej grupa aplikacji przeznaczonych na różne platformy sprzętowo-programowe, która umożliwia szybki dostęp do multimediów zgromadzonych w sieci lokalnej. Producent opisując oprogramowanie pisze o dostępie w każdym miejscu i w każdym czasie. Dzięki niemu możliwe jest bardzo proste udostępnianie muzyki, zdjęć czy plików wideo pomiędzy wszelakimi urządzeniami Samsunga - telewizorami, telefonami, tabletami czy nawet aparatami fotograficznymi. Znakomita większość tych urządzeń fabrycznie ma wgrane odpowiednie oprogramowanie niezbędne do działania All Share'a. Do listy tej spokojnie można dodać także komputery - nie tylko te sygnowane logiem producenta. Wszystko generalnie sprowadza się do zainstalowania odpowiedniego oprogramowania.

All Share - instalacja

Na początek informacje o minimalnych wymaganiach sprzętowych dla oprogramowania. Wyglądają one następująco:

 • Procesor - Intel® Pentium 4 2.33 GHz lub nowszy,
 • Pamięć RAM: 2 GB lub więcej,
 • Rozdzielczość monitora: minimum 900x500,
 • System operacyjny: Windows XP SP3/Vista/7 (z zainstalowaną platformą .Net Framework 4.0 lub wyższą).

Paczuszka z programem zajmuje nieco ponad 35 MB. Procedura instalacyjne jest krótka, intuicyjna i nie nastręcza żadnych trudności - sprowadza się do zatwierdzenia licencji i klikania przycisków Dalej. Cały proces trwa niespełna minutę, chyba że w systemie nie posiadamy platformy .Net - w takim przypadku kreator zaproponuje ściągnięcie i automatyczną instalację odpowiedniego pakietu. Po instalacji domyślnie na pulpicie pojawia się nowa ikonka, a oko wita główne okno programu oraz ikonka rezydująca w systemowym tray'u.

W tym miejscu warto by poczynić jedną, aczkolwiek niezmiernie ważną uwagę. Program, podobnie jak inne platformy do udostępniania multimediów, instaluje w systemie dodatkową usługę odpowiedzialną za sam proces udostępniania - Samsung AllShare PC. Co ważne usługa nie jest uruchamiana automatycznie tylko ręcznie, więc nie rezyduje cały czas w tle, nie zużywa też niepotrzebnie zasobów sprzętowych komputera. Działa tylko i wyłącznie po uruchomieniu programu - i jest wyłączana, gdy wyłączony zostanie program główny.

All Share - czyli jak to działa na PC?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu pierwszą czynnością jest nawiązanie połączenia z innymi sprytnymi urządzeniami w naszej sieci lokalnej; możliwe jest także bezpośrednie połączenie się z urządzeniami oferującymi dostęp poprzez WiFi Direct i Software AP - na przykład w przypadku telewizorów Smart wyposażonych w bezprzewodową kartę WiFi. Przejrzysty kreator prowadzi nas przez poszczególne etapy, a ich zwieńczeniem jest dodanie urządzenia. :)

Kolejny etap to oczywiście dodanie udostępnionych multimediów - muzyki, plików wideo czy zdjęć. W takich właśnie grupach zawartość pokazywana jest zarówno na komputerze, jak i - w moim przypadku - na telewizorze. Niestety nie ma możliwości bardziej rozbudowanego grupowania zebranych w programie multimediów - tylko na wymienione wyżej trzy podstawowe grupy, według czasu powstania plików (nie daty dodania do aplikacji) oraz miejsca ich położenia (jeśli na przykład korzystamy z więcej niż jednego komputera z All Share). Jest to dość znaczny minus, bo sporych rozmiarów biblioteka skutecznie może wydłużać czas wyszukania odpowiedniego pliku; tego, który chcemy wysłać do wskazanego urządzenia. Samo wysłanie pliku do urządzenia jest banalnie proste - zaznaczamy plik lub pliki, klikamy przycisk Odtwórz na innym urządzeniu, wybieramy żądane i gotowe!

Personalizacja zachowań programu do najbardziej rozbudowanych nie należy. W Ustawieniach znajdziemy najbardziej podstawowe opcje:

 • Ustawienia lokalizacji folderów udostępniania,
 • Ustawienia uprawnień do odbierania treści (na screen'ie),
 • Informacje o serwerze i odtwarzaczu,
 • Ustawienia różne (ślicznie brzmi - to też na screen'ie).

Oprócz widoku udostępnionych multimediów, program oferuje widok, a może raczej Ekran sterowania odtwarzaczem. Cóż tu dużo napisać? Ustawiamy w nim listę plików do odtworzenia, modyfikujemy, przewijamy materiał i tak dalej. Wszystko działa niezmiernie płynne - po przeskoczeniu paskiem nawigacyjnym do innego miejsca pliku, TV reaguje niemal natychmiast. :)

W przypadku posiadaniu w sieci większej liczby urządzeń z All Share'em możliwe jest przekazanie listy odtwarzania wraz z dotychczasowym jej postępem do innego z urządzeń. Jedno kliknięcie i obraz przenosi się na inny TV, telefon czy tablet. Bardzo funkcjonalne - trzeba przyznać.

All Share - czyli jak to działa na TV?

Na telewizorze aplikacja All Share działać może praktycznie w dwóch trybach:

 • materiały multimedialne są wysyłane i uruchamiane z poziomu serwera, czyli komputera z uruchomionym serwerem All Share,
 • materiały obsługiwane są w poziomu telewizora.

W drugim z trybów mamy do czynienia ze standardowym - jak dla Samsunga - wybieraniem multimediów - dokładnie tak samo, jakbyśmy pliki wczytywali z pendrive'a czy dysku podłączonego do TV poprzez port USB. Wybieramy zatem kolejno:

 • ekran Smart, a w nim aplikację All Share,
 • rodzaj materiału oraz serwer, na którym się on znajduje,
 • wybieramy pliczek i (...) możemy oglądać/słuchać!

Jednym zdaniem: Samsung All Share to banalnie proste udostępnianie multimediów. :) 

windows oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
xomo_pl   24 #1 19.04.2013 23:02

nasuwa się 1 pytanie: po co to wgrywać skoro Windows ma wsparcie dla DLNA, a przecież ta appka działa w oparciu o DLNA właśnie. Nie ma to jak powielać funkconalność Windows...

dzikiwiepsz   13 #2 19.04.2013 23:19

Funkcja Samsung All Share jest ciekawym przydatnym narzędziem ale nie jest wolna od wad u mnie nie raz są problemy z tym,że nie widzi żadnego urządzenia albo pokazuje że nie ma katalogu udostępnionego nawet się go dodać w tedy nie da lub dla odmiany od czasu do czasu wywala rzekome problemy z połączeniem, ale jak działa to jest ok.

Autor edytował komentarz.
Dimatheus   23 #3 20.04.2013 07:11

Hej,

@ zomo_prl - "ta appka działa w oparciu o DLNA właśnie. Nie ma to jak powielać funkconalność Windows..."

Dokładnie, działa w oparciu o DLAN. Jest to powielanie funkcji, ale z założenia ma to być łątwe udostępnianie - nie każdy wie, jak bawić się udostępnianiem DLAN; a tutaj aplikacja robi wszystko za nas.

@ dzikiwiepsz - "nie jest wolna od wad "

Też to zauważyłem. Aczkolwiek na większość problemów pomaga albo ponowne uruchomienie serwera - polecenie jest dostępne po kliknięciu na ikonkę w trayu - albo przycisk odśwież, znajdujący się po prawej stronie na wysokości paska wyszukiwania.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Krzychu58   1 #4 20.04.2013 10:43

Gdy przeczytałem nagłówek na stronie głównej ucieszyłem się, że oto jest szansa skutecznie i sprawnie skomunikować mojego wave 533 z PC. Ale jak to w zyciu zbyt piękne nei może być prawdziwe.. 2 GB RAM... ale jak rozumiem do wymiany plików niestey ten program się nie nadaje?

  #5 20.04.2013 11:58

@zomo_prl - Windows XP np. nie obsługuje DLNA więc dla tego systemu jest to apka przydatna. Sam używam, ale po screenach widzę, że mam chyba jakąś nieaktualną wersje ^^

xomo_pl   24 #6 20.04.2013 12:33

W Windows od czasów visty udostępnianie było już łatwe, od W7 jeszcze to uprościli tworząc "grupę domową", do tego znacznie wygodniejsze od tego tworu samsunga, który lubi działać jak chce czasami...

underface   14 #7 20.04.2013 17:26

mam też zamiar o tym naskrobać, w oparciu o ultrabooka i monitor samsunga. szczerze to przypadło mi to bardziej do gustu niż intel widi

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #8 20.04.2013 17:33

Kurcze ciekawe to All Share. Trza by to sprawdzić w praktyce.
A że kilka urządzeń Samsunga \w domu jest to czemu nie.

  #9 22.04.2013 10:44

Ok wszystko w porządku, testowałem te rozwiązanie jakiś czas temu ale podczas gdy posiadam Dysk zewnętrzny, nie widzę potrzeby stosowania DLNA i tym samym równocześnie mieć włączony PC.

Jest jedna opcja, która by mi się bardzo przydała a mianowicie odtwarzanie materiałów nadawanych na żywo w internecie, czyli wszelkiego rodzaju streaming. Jednak tego AllShare już nie oferuje (trzeba mieć dane fizycznie na dysku).
Tak wiem, że na Smart TV mogę sobie włączyć Youtuba, bądź przeglądarkę i tam oglądać to co chcę ale to tak wygląda tylko w teorii.
W praktyce oferowana przeglądarka w Smart TV ma do dyspozycji za słaby sprzęt (jak na komputer), brak wszelakich sterowników i oprogramowania (możliwości ich instalacji, flashplayer itp.), które to uniemożliwiają znacznie bądź całkowicie oglądanie streamów z wybranych źródeł i na różnych playerach w jakich są one nadawane. Dodatkowo dochodzi problem poruszania się po tego typu przeglądarce gdzie bez podłączenia klawiatury/myszki do telewizora (i wyciągania jej za każdym razem na stół przed telewizor) poruszanie się po przeglądarce pilotem to nie lada wyzwanie.
Rozwiązaniem są aplikacje na Smart TV przeznaczone do tego celu i eliminujące te wszystkie problemy tym samym umożliwiające oglądanie materiałów online na telewizorze (ipla, VOID) ale nie każda strona w internecie ma swoją aplikację w Smart TV (twich.tv) i wiele nawet nie planuje takowej wprowadzenia. Dopiero teraz tworzone są aplikacje konkretnych serwisów na Androida a co dopiero na SmartTV. App Store od Smart TV oferuje bardzo mało aplikacji (max 100) w porównaniu do Androida na systemy mobilne.
W takim przypadku liczyłem właśnie na AllShare. Jakże wygodne było by odpalenie danego materiału z internetu i po prostu przełączenie/podwojenie wyświetlanego obrazu na swój Telewizor.

Jeżeli ktoś zna jakieś rozwiązanie mojego problemu byłbym bardzo wdzięczy na wszelaką pomoc ;)

Dimatheus   23 #10 22.04.2013 14:43

Hej,

@ Krzychu58 - "ale jak rozumiem do wymiany plików niestey ten program się nie nadaje?"

Nie do końca - po podłączeniu urządzeń możliwe jest kopiowanie plików do ich pamięci masowej. Do tego celu używa się opcji kopiowania, która pojawia się zarówno w menu kontekstowym i pliku, a także w postaci dodatkowego przycisku w programie - po lewej stronie od przycisku "Odtwórz na innym urządzeniu".

"2 GB RAM..."

Myślę, że to zdecydowanie wymaganie na wyrost. :) Przy przekazywaniu materiałów na TV - maksymalnie wideo w rozdzielczości 1280x720 - aplikacja wykorzystuje nieco ponad 200 MB RAM'u.

@ Greg311 (niezalogowany)
- "ale po screenach widzę, że mam chyba jakąś nieaktualną wersje"
Najnowsza wersja to wersja 2.1.0.12031_10.

@ zomo_prl - "który lubi działać jak chce czasami..."
W sunie to racja. Dlatego mam nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach producent skupi się na większej niezawodności...

@ underface (moderator bloga) - "mam też zamiar o tym naskrobać,"

A no to udało mi się Ciebie ubiec. :D

@ Kryspuss (niezalogowany)

Faktycznie, poruszanie się po stronach netowych przy pomocy pilota, to ciężkie zadanie. Jeśli ktoś częściej korzysta z netu w TV, wtedy najlepiej zainwestować w bezprzewodowy zestaw klawiatura + mysz.

Jeżeli rozmawiamy odnośnie udostępniania streamingu, to faktycznie w All Share można o tym zapomnieć - program umożliwia przesłanie tylko i wyłącznie tego, co fizycznie znajduje się na dysku... W takim przypadku najlepiej chyba podłączyć komputer przez HDMI do TV i problem z głowy. :)

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #11 02.05.2013 14:19

NIEDOPRACOWANA APLIKACJA. Wszystko jest fajnie, ale do pewnego momentu. W końcu aplikacja z niewiadomych przyczyn przestaje widzieć niektóre pliki w udostępnionym folderze. Wyłączenie ich udostępniania i próba dodania nie załatwiają problemu. Restart kompa też nie. Pliki które tworzy aplikacja w folderze są. Mimo to ani aplikacja, ani TV ich nie widzi. To żenujące, że tak prąca do przodu firma nie ma programistów, którzy będą w stanie wykonać dobrze swoją pracę.

  #12 12.05.2013 11:15

Nie wiem jak Wam - ale na moim XP SP3 AllShare nie chce się uruchomić "crashes" a mam .NET3.5 SP1.

Dimatheus   23 #13 24.05.2013 12:56

Hej,

@ Qujon (niezalogowany) - "a mam .NET3.5 SP1."

A umiesz czytać ze zrozumieniem? ;) W wymaganiach jasno jest napisane, że aplikacja wymaga platformy .Net Framework 4.0 lub wyższej. Czyli Twój system nie spełnia wymagań.

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #14 14.07.2013 07:54

Wchodzę na stronę Samsunga, znalazłem skąd to można ściągnąć (strona po angielsku) klikam download i ... nic, a właściwie brak pliku. Może w niedziele Samsung nie pracuje, może w Korei jest teraz noc ? ;-)

  #15 28.07.2013 11:02

Super apka, ale totalnie niedopracowana... kilka razy gosciala u mnie na komputerze.. teraz znow nie moze .. bo nie dizła... jedan i ta sama wersja na tym samym systemie raz działa a raz nie... tez mam dysk zewnetrzny ale lepsze jest allshare bo moze i komp pracuje ale masz w trybie natychmiastowym wglad do plików a nie musisz latac z dyskiem i czekac na przezucanie ;)

  #16 31.07.2013 16:19

Połączyłem się z telewizorem bez problemowo, ale jak obrócić obraz.Pomocy:::))))

  #17 28.10.2013 13:42

Mam problem ze zmiana dźwięku jak mam na penie albo na dysku przenośnym wszystko jest ok ale jak mam przez all share to lipton nie ma tej opcji nawet w tv do zmiany audio ma ktoś takiego zonka ?

  #18 17.11.2013 16:28

a mnie się nie uruchamia Allshare, niby startuje a potem "Wystąpił problem z aplikacją Samsung Alshare player i zostanie ona zamknieta...." kiedyś działała, a teraz nie wiem dlaczego. Nawet ja przeinstalowałam i nic. Zapora i antywir wyłączone i też nic......pomocy:)

  #19 17.11.2013 16:28

a mnie się nie uruchamia Allshare, niby startuje a potem "Wystąpił problem z aplikacją Samsung Alshare player i zostanie ona zamknieta...." kiedyś działała, a teraz nie wiem dlaczego. Nawet ja przeinstalowałam i nic. Zapora i antywir wyłączone i też nic......pomocy:)

  #20 04.12.2013 17:17

Witam kupilem sobie wlasnie leda 40 samsunga,mam pytanie jak wchodzi w samsung apps-mam tylko ikonki z ronymi stronami,czy jest mozliwosc odpalenia albo dolaczenia jakiejs przegladarki zeby mozna bylo ogladac rozne strony?????

no_rules   1 #21 10.12.2013 12:53

witam zakupiłem tv samsung ue46f6320aw ale nie posiała apps allshare czy da się zainstalować tą aplikację ??

no_rules   1 #22 10.12.2013 13:47

witam zakupiłem tv samsung ue46f6320aw ale nie posiała apps allshare czy da się zainstalować tą aplikację ??

  #23 20.12.2013 23:17

Z tego co wiem to nie ma czegoś takiego jak apps allshare, tylko w tv samsung jest: samsung apps- sklep do pobierania aplikacji, all share play( lub nowe - samsung link) do obsługi dlna. Jeżeli tv tego nie posiada to znaczy, że nie obsługuje. Nie wszystkie modele posiadają także przeglądarkę internetową. Proponuję wizytę na stronie samsunga skąd można pobrać najnowsze firmware do konkretnego modelu-może producent wprowadził
obsługę! A dla wszystkich niezadowolonych z działania dlna i samsung allshare - proszę przyjrzeć się swoim systemom. Windows, który pracuje przez dłuższy czas(mogą być nawet lata) sam potrafi się 'zapychać' zbędnymi plikami np: pozostałości po odinstalowanych programach, sterownikach itp a wtedy wrażliwe oprogramowanie przestaje działać prawidłowo i tu jedyna rada- przeinstalowanie systemu. Nie jeden się zdziwi
jak jego komp przyspieszy! I na koniec jeszcze jedna ważna sprawa: do prawidłowego działania dlna musi być
szybkie łącze internetowe min 2 Mb/s, dla obrazu HD min 4 Mb/s

  #24 09.02.2014 22:20

Proszę o pomoc mam tablet lenowo z systemem android 4.2 i chciała bym łączyć się z telewizorem Samsung w którym mam zainstalowana aplikacje Alshare ale nie wiem jaką muszę zainstalować na tablecie aby łączyć się przez wif.Bardzo proszę o radę

  #25 12.02.2014 00:02

Tv Samsung jest kompatybilny z urządzeniami Samsung tzn. z tabletami, smartfonami itp. Ale w Sklepie Play jest np apka "iMedia Share", za pomocą której można wyświetlać zdjęcia i filmy z każdego systemu Android w Tv Samsung także te z netu np You tube. Natomiast aby mieć obraz z pulpitu np tabletu na tv to z Twojego się nie da - patrz na wstępie.

  #26 15.02.2014 23:07

allshare jest do D... bani wszystko co trzeba było to zrobiłem i do dupy nie działa!!!!!

Dimatheus   23 #27 28.02.2014 17:51

Hej,

@ ddt (niezalogowany) - Faktycznie, aplikacja z serwerów producenta gdzieś zniknęła. Nie mam pojęcia dlaczego, ale tak właśnie jest. Aczkolwiek nadal można ją znaleźć w innych serwisach - wystarczy wpisać w Google frazę: "samsung allshare pc program".

@ sa (niezalogowany) - A może to problem z platformą .NET Framework? W każdym bądź razie po deinstalacji programu dobrze jest przeczyścić dysk i rejestr - na przykład przy pomocy CCleanera.

@ sepo78 (niezalogowany) - "ale jak obrócić obraz." Jeśli film jest w złej orientacji, to niestety w aplikacji tego nie zmienisz.

@ fala_omen (niezalogowany) - Tak, to niestety niedoróbka w aplikacji.

@ katasza (niezalogowany) - Deinstalacja aplikacji, czyszczenie dysku i rejestru przy pomocy CCleanera i instalacja - koniecznie z uprawnieniami administratora. Sprawdź też, czy na komputerze jest obecna najnowsza wersja platformy .NET Framework 4.

@ piter krk (niezalogowany) - Po zakupie w oprogramowaniu telewizora znajduje się przeglądarka. Wystarczy kliknąć w aplikacji Smart TV aplikację "Web Browser".

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dimatheus   23 #28 28.02.2014 17:58

Hej,

@ no_rules - Po aktualizacji oprogramowania aplikacja nosi nazwę Samsung Link.

@ wu_an (niezalogowany) - "Nie wszystkie modele posiadają także przeglądarkę internetową. Proponuję wizytę na stronie samsunga skąd można pobrać najnowsze firmware do konkretnego modelu-może producent wprowadził obsługę!" Zawsze można na telewizorze uruchomić sprawdzenie dostępności firmware'u - oczywiście pod warunkiem, że TV podłączony jest do sieci.

@ wu_an (niezalogowany) - "I na koniec jeszcze jedna ważna sprawa: do prawidłowego działania dlna musi być szybkie łącze internetowe min 2 Mb/s, dla obrazu HD min 4 Mb/s" Zależy - najczęściej materiały oglądamy po sieci lokalnej, więc prędkość dostępu do sieci nie ma żadnego znaczenia. Wystarczy, że sieć lokalna WiFi będzie działać w standardzie g i nie powinno być problemu z przesyłem danych.

@ marianna.s (niezalogowany) - Przede wszystkim najlepiej najpierw połączyć tablet do sieci lokalnej - tak samo łączymy TV z siecią lokalną i po uruchomieniu aplikacji będzie można łączyć się z TV. Oczywiście można skorzystać z WiFi Direct, ale niestety nie zawsze to poprawnie działa.

@ Anonim (niezalogowany) - Najważniejsze - zainstalowałeś platformę .NET Framework ?

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #29 19.06.2014 14:58

Greg311: Piszesz głupoty. Windows XP jak najbardziej wspiera DLNA. Przed chwilą udostępniłem pliki do telewizora bez instalowania żadnych dodatkowych programów.

Dimatheus   23 #30 25.06.2014 21:42

Hej,

@ Arkady666 (niezalogowany) - Wszystko zależy od tego, co się lubi... Nie chcesz nic konfigurować, instalujesz program i gotowe. Chcesz się pobawić - nie musisz instalować żadnych dodatkowych rzeczy. Dla każdego coś miłego. :)

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #31 25.11.2014 18:50

@RS (niezalogowany): Miałem tak już dwa razy, na początku dodane do folderu filmy pojawiają się w aplikacji dopiero po dłuższym czasie (czyt. 2-3 dni), a później przestają się pokazywać. Pomaga tylko reinstalacja programu. Na szczęście jest szybka.

Dimatheus   23 #32 07.12.2014 20:41

Hej,

@Krzysto (niezalogowany): Pytanie, czy przypadkiem program nie jest uruchamiany bez uprawnień administratora?

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #33 07.02.2015 18:26

Witam, mam na notebooku asus windowsa 7 home premium. Po ostatniej aktualizacji przy każdej próbie połączenia smartfona lub tv z komputerem, przestaje działać wskaźnik myszy/touchpada. Generalnie po uruchomieniu allshare'a wskaźnik przestaje działać. Na podglądzie widzę, że komputer widzi dotyk mojego palca, ale nie reaguje. Wskaźnik zaczyna działać dopiero po wyłączeniu allshare'a... Czy ktoś miał taki problem? Co można z tym zrobić? Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź.

Dimatheus   23 #34 10.02.2015 14:57

Hej,

Generalnie wygląda to na jakiś bug w zainstalowanej poprawce. Najlepiej odinstalować i zainstalować All Share'a i wtedy sprawdzić. Jeśli to nie pomoże, proszę założyć wątek na forum: http://forum.dobreprogramy.pl/.

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #35 11.11.2016 18:45

@xomo_pl: dokładnie tak. nie wiem po co ten soft i w ogóle to jakaś bzdura.

Dimatheus   23 #36 15.11.2016 05:17

Hej,

Nie każdy musi znać się na strumieniowaniu multimediów po sieci. Oprogramowanie ma ten plus, że po jego zainstalowaniu wszystko działa w miarę automatycznie. Dla początkujących użytkowników może więc być to całkiem dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Dimatheus