reklama

Dinozaury to popularny temat, więc obie części Turoka w HD pojawią się znów na PC

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Turok to była seria wyśmienitych strzelanek, która nie tylko pokazywała moc konsoli Nintendo 64, ale również pierwszych komputerowych akceleratorów graficznych. W 2008 roku próbowano markę zrestartować pod nową generację graczy, z marnym jednak skutkiem. Tym samym pomysł na lekkie odrestaurowanie dwóch pierwszych odsłon gry nie jest wcale taki głupi. Zajęła się tym ochoczo ekipa Night Dive Studios.

Gry Turok: Dinosaur Hunter z 1997 roku oraz Turok 2: Seeds of Evil z 1999 zostaną przystosowane do pracy z najnowszymi komputerami i systemami, przy czym nie oznacza to niestety daleko idących zmian w grafice. Chodzi o ogólnie większą rozdzielczość, tekstury nabiorą nieco lepszej ostrości, a niektóre modele obiektów czy postaci lekko wyładnieją, ale w gruncie rzeczy to te same kanciaste hity sprzed lat. Premiera pewnie najwcześniej w przyszłym roku, tanio i we wszystkich ważnych cyfrowych sklepach, w tym naturalnie na Steam, a także GOG.com.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama