DirectX 11 z Windows 7, będzie wersja dla Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft oficjalnie potwierdził, że najnowsza wersja bibliotek DirectX 11 będzie wbudowana w system Windows 7. Co równie ważne, wydana zostanie także wersja dla Windows Vista.

Użytkownicy Windows 7 nie będą musieli przejmować się instalacją bibliotek niezbędnych w najnowszych grach - DirectX 11 będzie wbudowany w ich system podobnie, jak DirectX 10 wbudowany był w Windows Vista. Jest jednak coś, co różni jedenastkę od dziesiątki - DirectX 11 zostanie wydany również w wersji dla Windows Vista, dzięki czemu nie powtórzy się sytuacja, w której użytkownicy byliby zmuszeni do uaktualnienia systemu tylko po to, by móc uruchomić najnowsze gry. Przypomnijmy, że tak właśnie było w przypadku Visty - DirectX 10 nie można było pobrać dla Windows XP.

Niektórzy spekulują, że nowy DirectX 11 pojawi się wraz z Service Packiem 2 do Visty. DX11 będzie częściowo kompatybilny ze sprzętem dedykowanym dla starszych wersji. Niemniej by wykorzystać nową funkcjonalność w pełni, na przykład Shader Model 5.0, niezbędna będzie karta graficzna obsługująca DirectX 11. Szerzej na temat zmian pisaliśmy jeszcze w lipcu, gdy nowy zestaw bibliotek został po raz pierwszy zapowiedziany.

© dobreprogramy

Komentarze