DirectX 9.0a Redistributable w końcu oficjalnie dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft w marcu opublikował w marcu poprawioną wersję bibliotek DirectX 9.0a w wersji Runtime (instalator poprzez Internet). Była to poprawiona wersja 9.0, w której zdarzały się wcześniej problemy z grami w trybie multiplayer oraz konflikty z MSN Messengerem.

Teraz pojawiła się oczekiwana ostateczna wersja DirectX 9.0a w wersji Redistributable. Była ona już od pewnego czasu dostępna w sieci ale tylko w wersji dla systemów Windows 2000/XP (pisaliśmy o tym 6 kwietnia b.r. tutaj).

Wersja Redistributable jest co prawda kierowana w założeniu do producentów gier i administratorów, ma jednak tą zaletę, że nie łączy się każdorazowo z Internetem w celu pobrania plików niezbędnych do instalacji. Tutaj pobieramy instalator DirectX w całości (dla wszystkich języków i systemów), zapisujemy na dysk i możemy zainstalować go na wielu komputerach, a także nagrać na CD w celu późniejszej instalacji (np. po ponownej instalacji system). Wiąże się to co prawda z koniecznością jednorazowego pobrania większej ilości danych ale nie zmusza nas do łączenia się każdorazowo do łączenia się z Intenetem przy kolejnych instalacjach DirectX.

DirectX 9.0a Redistributable jest do pobrania w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Rozszerzenia multimedialne

© dobreprogramy
s