Dirk's Piano Tuner 4.0.1706

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Dirk's Piano Tuner to aplikacja przeznaczona do szybkiego i skutecznego dostrajania fortepianu. Dzięki swojej prostocie program jest niezwykle łatwy w obsłudze zarówno dla profesjonalnych jak i początkujących muzyków.

Tuner analizuje dźwięki wydobywane z fortepianu i za pomocą uzyskanych rezultatów oblicza oraz ustala optymalny wzór strojenia (optymalny naciąg) typowy dla danego fortepianu. Otrzymany wzór przechowywany jest na komputerze w celu szybkiego nastrojenia fortepianu do profesjonalnego poziomu, bez potrzeby przechodzenia przez klasyczny, czasochłonny proces sprawdzania interwałów.

Wersja próbna programu ma na celu pokazanie możliwości tunera i umożliwia obliczanie optymalne częstotliwości wszystkich tonów A (A0 - A7) oraz wszystkich E (E1 - E7). Tylko w pełnej wersji aplikacji jest możliwe nagranie wszystkich tonów. Aby nastroić fortepian, należy nagrać wszystkie tony. W głównym ekranie tunera kliknąć prz przycisk 'Nagraj' i naciśnij każdy klawisz fortepianu (pojedynczo, od niższego do wyższego), zostawiając co najmniej dwie sekundy ciszy pomiędzy.

Tuner przy pomiarach używa karty dźwiękowej. Aby skorygować możliwe błędy karty dźwiękowej, aplikacja oferuje opcję automatycznej kalibracji. Ręczna kalibracja, taka jaką można znaleźć w pospolitych tunerach (np. przy użyciu śrubokręta) nie jest potrzebna. Dzięki temu pomiary wykonane przez tuner są zawsze wystarczająco dokładne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!