r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Discography 3.2.16

Strona główna Android Rozrywka i hobby Inne programy dla hobbystów

Doscography to klient serwisu Discogs dla kolekcjonerów płyt winylowych, CD, muzycznych DVD i kaset. Od konkurencji odróżnia go możliwość połączenia się z Chromecastem i wysyłania obrazów i wideoklipów na większy ekran.

Aplikacja pozwala wygodnie przeglądać zapisaną na koncie Discogs kolekcję muzyczną, sortować ją na wiele sposobów, ale nie ma wyszukiwarki. Podobnie wygląda lista życzeń, na której można zapisywać płyty, których w kolekcji jeszcze brakuje. Wszystkie informacje będą synchronizowane z kontem Discogs.

Przeszukiwać można oczywiście ogromną bazę Discogs w części Explore aplikacji. Na liście prezentowane są wszystkie dodane do Discogs wydania, ale do dyspozycji użytkownika oddany został zaawansowany system filtrowania, pozwalający wybrać interesujące nas nurty muzyczne. Można skorzystać z wyszukiwarki prostej, podając tylko podstawowe informacje, lub zaawansowanej, gdzie poza tyłem i wykonawcą można użyć numeru wydania, kodu kreskowego, wydawnictwa, roku produkcji, kraju wydania czy typu nośnika. Można też wyszukiwać płyty dodane przez konkretnego użytkownika.

Znalezione wydania można dodać do kolekcji lub do listy życzeń. Przy wielu z nich znajdują się też zdjęcia nośników i powiązane z albumem filmy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne jest piękne i brzmi lepiej. Dobre programy dla miłośników winyli

80
14.05.2016  •  Anna Rymsza

Obok renesansu płyt winylowych nie da się już przejść obojętnie. Nowe wydania na czarnych (choć nie tylko) krążkach można znaleźć nawet w marketach elektronicznych, a handel używanymi kwitnie na portalach aukcyjnych. Tydzień temu jednak stanęłam przed bardzo poważnym problemem – jak ogarnąć kolekcję? Przy okazji drobnego przemeblowania okazało się, że nie wiem ile mam płyt, a na dokładkę kupiłam jedną drugi raz. Trzeba było znaleźć program, który pomoże mi utrzymać kolekcję w ryzach i nie będzie arkuszem kalkulacyjnym, do których nabrałam ogromnej niechęci w liceum. Przedstawiam Wam…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.