Disk2vhd: nowe narzędzie Marka Russinovicha

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj ukazała się kolejna wersja znakomitego zestawu narzędzi dla administratorów i zaawansowanych użytkowników Sysinternals Suite. To jednak nie koniec niespodzianek od Marka Russinovicha. Pojawiło się również nowe, niewielkie, jednak bardzo interesujące narzędzie Disk2vhd.

Narzędzie robi to, co sugeruje jego nazwa - tworzy wirtualny dysk VHD z obrazem fizycznego dysku do wykorzystania np. pod Virtual PC lub Hyper-V. Disk2vhd, w odróżnieniu od narzędzi typu P2V do migracji środowisk fizycznych do wirtualnych, pozwala na "gorące" tworzenie obrazów, także z dysków wykorzystywanych w danej chwili przez system - jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii VSS i wykonaniu obrazu VHD z kopii migawkowej.

Disk2vhd 1.0 został włączony do pakietu Sysinternals Suite, obydwie pozycje znaleźć można w dziale: PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia administracyjne i internetowe.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji