DiskCryptor

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

DiskCryptor jest open soure'owym narzędziem do szyfrowania danych zgromadzonych na dyskach twardych, pendrive'ach itp. Stworzony został przez Rosjan jako darmowy odpowiednik komercyjnych rozwiązań, a także główny konkurent popularnego TrueCrypta, którego jak się okazuje w pewnych kwestiach wyprzedza.

Program wspiera w pełni dynamiczne dyski, umożliwiając szyfrowanie dowolnych partycji - w tym także woluminów systemowych, jednym z wbudowanych algorytmów AES, Twofish oraz Serpent, które działają w trybie XTS i oferują opcję szyfrowania kaskadowego. DiskCryptor posiada rozbudowane możliwości bootowania zaszyfrowanej partycji z systemem. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w tej sytuacji scenariuszy jest umieszczenie bootloadera na zewnętrznym dysku USB i uruchamianie go za pośrednictwem tego właśnie nośnika. Ponadto z pomocą narzędzia stworzymy zaszyfrowane nośniki CD\DVD. Obsługuje ono pliki z kluczami, umożliwia automatyczne montowanie w systemie zabezpieczonych dysków oraz pozwala ustalać skróty klawiszowe znacznie ułatwiające pracę.

Do zalet programu zaliczyć należy wsparcie technologii kryptograficznych układów VIA, sprzętowej akceleracji AES (AES-NI) w nowych procesorach Intela, a także wysoką wydajność zaszyfrowanych dysków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!