DiskCryptor 1.1.846.118

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DiskCryptor jest open soure'owym narzędziem do szyfrowania danych zgromadzonych na dyskach twardych, pendrive'ach itp. Stworzony został przez Rosjan jako darmowy odpowiednik komercyjnych rozwiązań, a także główny konkurent popularnego TrueCrypta, którego jak się okazuje w pewnych kwestiach wyprzedza.

Program wspiera w pełni dynamiczne dyski, umożliwiając szyfrowanie dowolnych partycji - w tym także woluminów systemowych, jednym z wbudowanych algorytmów AES, Twofish oraz Serpent, które działają w trybie XTS i oferują opcję szyfrowania kaskadowego. DiskCryptor posiada rozbudowane możliwości bootowania zaszyfrowanej partycji z systemem. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w tej sytuacji scenariuszy jest umieszczenie bootloadera na zewnętrznym dysku USB i uruchamianie go za pośrednictwem tego właśnie nośnika. Ponadto z pomocą narzędzia stworzymy zaszyfrowane nośniki CD\DVD. Obsługuje ono pliki z kluczami, umożliwia automatyczne montowanie w systemie zabezpieczonych dysków oraz pozwala ustalać skróty klawiszowe znacznie ułatwiające pracę.

Do zalet programu zaliczyć należy wsparcie technologii kryptograficznych układów VIA, sprzętowej akceleracji AES (AES-NI) w nowych procesorach Intela, a także wysoką wydajność zaszyfrowanych dysków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!