DiskCryptor 1.1.846.118

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

DiskCryptor jest open soure'owym narzędziem do szyfrowania danych zgromadzonych na dyskach twardych, pendrive'ach itp. Stworzony został przez Rosjan jako darmowy odpowiednik komercyjnych rozwiązań, a także główny konkurent popularnego TrueCrypta, którego jak się okazuje w pewnych kwestiach wyprzedza.

Program wspiera w pełni dynamiczne dyski, umożliwiając szyfrowanie dowolnych partycji - w tym także woluminów systemowych, jednym z wbudowanych algorytmów AES, Twofish oraz Serpent, które działają w trybie XTS i oferują opcję szyfrowania kaskadowego. DiskCryptor posiada rozbudowane możliwości bootowania zaszyfrowanej partycji z systemem. Jednym z najczęściej wykorzystywanych w tej sytuacji scenariuszy jest umieszczenie bootloadera na zewnętrznym dysku USB i uruchamianie go za pośrednictwem tego właśnie nośnika. Ponadto z pomocą narzędzia stworzymy zaszyfrowane nośniki CD\DVD. Obsługuje ono pliki z kluczami, umożliwia automatyczne montowanie w systemie zabezpieczonych dysków oraz pozwala ustalać skróty klawiszowe znacznie ułatwiające pracę.

Do zalet programu zaliczyć należy wsparcie technologii kryptograficznych układów VIA, sprzętowej akceleracji AES (AES-NI) w nowych procesorach Intela, a także wysoką wydajność zaszyfrowanych dysków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #41 23.11.2016 17:45

@Anonim (niezalogowany): Tak to jest, jak się dziecku daje zapałki :-D

  #40 06.09.2016 18:24

Uważajcie, bo ja miałem taki program płatny do szyfrowania wszystkiego i zapomniałem hasła. Tragedia, bo podczas formatu w pewnym momencie program zawołał hasło. Musiałem dysk wymienić.

  #39 12.05.2016 17:34

Po zaszyfrowaniu dysku c, na ktôrym mam system niestety system padł. Nie uruchamia się. Nie ma żadnego pola do wpisania hasła, poprostu format dysku trzeba zrobić!!!!

  #38 09.02.2016 05:16

@chyba cos spieprzylem (niezalogowany): Tak się dzieje, jak się nie wie co się robi. Zamiast bawić się w szyfrowanie poczytaj sobie o algorytmach... Raz coś zaszyfrujesz i zgubisz klucz to już danych nie odzyskasz. Zamiast szyfrować od razu cały dysk warto zaszyfrować choćby 1 dokument by wiedzieć jak to działa :D

  #37 30.11.2015 09:38

@ralfik8123489 (niezalogowany): jakie odzyskiwanie danych, w jaki to magiczny sposób odzyskujesz dane z zaszyfrowanej partycji, do której nie masz dostępu??

  #36 27.02.2015 15:46

Kurde, nie wiem co zrobić. Mam dwie partycje, windows jest na dysku c.

Zainstalowałem ten program na dysku D. Włączyłem encrypt dysk C, zmountował się. Później zrobiłem encypt dysk D, ale w połowie dałem na pauzę i wyłączyłem komputer. Przy włączeniu komputera podałem hasło i komputer się włączył. Natomiast wszystkie dane z dysku D są niedostępne, jak próbuję wejść w dysk D w "Mój komputer", wyświetla się komunikat, że dysk jest niesformatowany i czy go sformatować

Ściągnąłem sobie program jeszcze raz program i zainstalowałem na dysku C. Z poziomu tego programu też nie ma żadnego dostępu do dysku D. Nie ma opcji żeby wznowić szyfrowanie, a jak próbuję zrobić mount, to wyskakuje error 4.

Oczywiście nie zrobiłem back upu. Wiem, że to był błąd.

  #35 23.02.2015 02:03

@DiskCryptor User
Akurat narzekający poprzednicy mogli trafić na bug ujawniajacy się tylko na ich specyficznej konfiguracji sprzętowej i / lub programowej. Żaden program nie jest doskonały. Dlatego nigdy nie testuje się nowego softu na roboczym komputerze, a przed takimi testami zawsze robi się pełen backup. Co do DiskCryptora, podtrzymuję moją opinię. To najlepszy na chwilę obecną otwartoźródłowy "szyfrator" dysku systemowego pod Windows. U mnie pracuje solidnie niczym skała już prawie rok, Win 7 64-bit, Jedyne co przeszkadza to nadal brak wsparcia dla GPT, ale konkurencja nie jest tu nic lepsza.

  #34 15.02.2015 11:55

Śmieszy mnie gdy "eksperckie" opinie wystawiają dzieci z gimnazjum instalujące na swoich "kompach" wszystko co zobaczą w internecie. Niezrozumienie do czego służy i jak działa dany program skutkuje frustracją i powoduje wypisywanie głupot na forach. Przez kilka lat używałem TrueCrypta, a obecnie od roku mam Windows 8.1 64Bit zaszyfrowany DiskCryptorem (partycja systemowa i 2 partycje z danymi). Zero problemów. Czytajcie instrukcje.

  #33 18.01.2015 17:23

ODRADZAM!!Nie instalujecie tego programu.Przez ten program straciłem całą 300GB partycję.Historia z tym programem skończyła się bardzo źle.Tydzień temu zainstalowałem ten programik ,wyglądał względnie prosto... szyfrowanie i deszyfrowanie partycji było bez problemowe.Po kilku dniach program miał problem z deszyfrowaniem jednej z partycji.Próba deszyfrowania kończyła się crashem programu a następnie systemu.Brak odpowiedzi kończył się twardym resetem komputera.Nie pomogło całkowita dezinstalacja programu wraz wpisami kluczy i rejestru ,nie pomogło przywracanie systemu ,także nie pomogła zmiana litery partycji czy wielkości Partycja była nie osiągalna jedyne co zostało to format i mozolne odzyskiwanie utraconych danych.Program nie jest wart świeczki za duże ryzyko

  #32 17.11.2014 01:46

Powiem krótko, ten program to jeden wielki bajzel.
Ma kilka bajerów, których brakuje w innych tego typu, jednak po wielu z nim problemach skończyło się odinstalowaniem.
Szyfrowane były tylko nośniki zewnętrzne i obyło się bez strat, oprócz czasu i wkurzenia.

Program po odinstalowaniu nie potrafi zostawić po sobie porządku, zostawia wpisy w rejestrze odwołujące się do pliku .sys którego już nie ma, owocuje to niemożnością uruchomienia systemu. Przecież to są już kwestie elementarne, skupiają się na robieniu programu do szyfrowania zapominając o najprostszych sprawach.
Trzeba z poziomu na przykład Kaspersky rescue edytować rejestr i usunąć śmieci.

Po tym numerze szukając rozwiązania na forum Diskcryptora, widzę, że ludzie mają niesamowite z nim problemy.

Ostrzegam i nie polecam. Program jest nieprzewidywalny, jego plusy przysłania morze minusów.

  #31 04.06.2014 00:38

@old user
Przecież w TC też możesz zmienić hasło wolumenu w mniej niż minutę. Poszukaj w menu opcji "zmień hasło". Hasło w popularnych programach szyfrujących NIE jest używane do szyfrowania danych. Służy ono jedynie do uzyskania dostępu do klucza głównego ukrytego w nagłówku szyfrowanego wolumenu. Dopiero ten klucz bezpośrednio zaszyfrowuje / rozszyfrowuje każdą porcję danych z nośnika. Dlatego można bez problemu od ręki zmienić hasło w TC, omawianym tu DC i wielu innych. Wystarczy ponownie zaszyfrować sam nagłówek wolumenu, używając nowego hasła. Klucz główny i lwia część wolumenu (ta zawierająca dane) pozostają bez żadnych zmian. Nie wypływa to na bezpieczeństwo tak długo jak nie wycieknie stary nagłówek w połączeniu ze starym hasłem.

Nie jestem pewien, czy używanie tak starej wersji TC jak wspominałeś ma sens. Z tego co pamiętam w TC 7.x było sporo poprawek. Usunięto lub zmniejszono podatność na niektóre typy ataków, z cold boot włącznie (bezpieczniejsze zarządzanie kluczami w pamięci).

Swoją drogą, niezły numer z ostatnią podmianą strony WWW projektu TC. Ciekawe, co z tego wyniknie.

max_1985   3 #30 03.06.2014 07:30

@old user (niezalogowany):
CIA nie jest od działań wewnątrz kraju i nie zajmuje się mafią ,to jest służba szpiegowska używana głównie do przewrotów i dziań obalających rządy za granicą. CIA nie ma prawa działać na terytorium USA ! ,jest to jasno sprecyzowane od tego są inne służby FBI ,NSA itp

  #29 26.05.2014 21:19

@Ugly Neo Kid (niezalogowany): sorry zjadło początek
1* po grandzie ze szpiegami w superbezpiecznym openbsd (open source) nie wierzę w coś "czystego"
2* po porażce CIA w odzyskaniu danych z laptopa mafii (bawili się 1 rok) zaszyfrowanego TrueCryptem wiem, że jest ok ale ... używam tylko wersji sprzed tej sprawy (czytaj ver 5 truecrypta :)
3* używam jej kilka lat w różnych windach (nie bawię się w ukrywanie jednego w drugim), szyfruję kontenery, całe partycje i usb, zero problemów.
4* ogarnia mnie groza jak czytam co "potrafi" drivecryptor
5* naprawdę uważacie, że coś zaszyfrowane w sposób umożliwiający szybką zmianę hasła jest bezpieczne?

  #28 26.05.2014 21:16

@Vintearis 2 (niezalogowany) w openbsd (open source) nie wierzę w coś "czystego"
2* po porażce CIA w odzyskaniu danych z laptopa mafii (bawili się 1 rok) zaszyfrowanego TrueCryptem wiem, że jest ok ale ... używam tylko wersji sprzed tej sprawy (czytaj ver 5 truecrypta :)
3* używam jej kilka lat w różnych windach (nie bawię się w ukrywanie jednego w drugim), szyfruję kontenery, całe partycje i usb, zero problemów.
4* ogarnia mnie groza jak czytam co "potrafi" drivecryptor
5* naprawdę uważacie, że coś zaszyfrowane w sposób umożliwiający szybką zmianę hasła jest bezpieczne?

  #27 22.05.2014 23:13

Potęzny program z mało ergonomicznym GUI. Przy TrueCrypt pozornie wydaje się prymitywny. W rzeczywistości oferuje zaawansowane opcje dla power userów na które od lat czekałem jako użytkownik TC. Przykładowo umożliwia "z palca" utworzenie bootloadera na zewnętrznym pendrive lub w postaci obrazu ISO (do wykorzystania z np. GRUB4DOS, przy dyskach multiboot z wieloma szyfrowanymi Windowsami). W odróżnieniu od TC nie nadaje się raczej dla początkujących. Nie "prowadzi za rączkę", trzeba rozumieć jakie opcje się wybiera przy instalacji bo łatwo stracić dostęp do zaszyfrowanych danych. Bardzo wydajny, nawet z szybkim SSD. Bije tu konkurencję na głowę. DiskCryptor praktycznie likwiduje znany z TC problem opóźnień w czasie dostępu i wyraźnie słabszych odczytów losowych. Zainteresowani mogą rzucić okiem na wyniki benchmarku ZASZYFROWANEGO Samsunga 840 Pro 256 GB http://pastebin.ca/2768191 . Praktycznie brak różnic w stosunku do niezaszyfrowanego dysku. Na netbooku z W7 64-bit i słabowitym AMD C-60 na pokładzie (gdzie TC wyciągał 60 MB/s w AES) wbudowany benchmark DC pokazuje 90 MB/s w praktycznie równie bezpiecznym Twofishu.

Zalety:
- szybkość, wydajność!
- BARDZO rozbudowana konfiguracja bootloadera
- nagłówek zaszyfrowanego wolumenu SYSTEMOWEGO umieszczony w samej partycji, a nie 63 sektorze HDD jak w TC (łatwe tworzenie wielu zaszyfrowanych Windowsów na jednym dysku)

Wady
- obsługa wymaga wiedzy i doświadczenia
- na razie brak wsparcia GPT (podobnie jak TC 7.1)
- brak multisystemowości (Windows only)

Tradycyjnie polecam an początek przetestować na maszynie wirtualnej. NIE testujcie na komputerze produkcyjnym. Przed zaszyfrowaniem zróbcie wcześniej PEŁNY backup.

  #26 06.02.2014 20:55

@floyt
Obyś miał rację. Nie mam nic przeciwko jego rozwojowi, jednak jeżeli czytam takie komentarze jak:"
bialyjad (niezalogowany) 23.12.2011 08:18 #14
Zaszyfrowałem tym programem partycje C D i E, zrobiłem format C i nie mogę otworzyć dysków Di E!!!!!"
to mam poważne obawy odnośnie jego używania.
Piszesz "Odszyfrowuje wszystkie partycje bez fochów nie tak jak TC tylko systemowe" - a ja się pytam a na co mi to? Przerzucam dane z zaszyfrowanej partycji na inną, robię jej format i mam ją odszyfrowaną :P Cała operacja nie zajmuje więcej czasu niż normalne odszyfrowanie, także dla mnie to żadna ułomność.
Plusy i minusy opisał Ci kolega "kewin86 23.02.2012 14:00".

  #25 06.02.2014 06:23

@Endriu_L (niezalogowany):
Ten program jest lepszy od TC. Przykłady ?
Odszyfrowuje wszystkie partycje bez fochów nie tak jak TC tylko systemowe, wiecej ustawien bootowania, o wiele mniej problemowy, pod WinXP nie wymaga wolnej przestrzeni 8MB pomiedzy partycjami. Przesiadlem sie z DK na TC pod wplywem nieslusznie pozytywnych opinii i jestem zalamany poziomem tego drugiego najpopularniejszego. Wrecz zszokowany jak ludzie mogą polecać to badziewie, i jeszcze być z niego zadowoleni.

  #24 06.02.2014 06:20

@kyselak (niezalogowany):
Wpada policja/nsa/zielone ludziki -> hotkey -> ups, my bad, wlasnie komputer mi sie zawiesil -> zycze powodzenia smutnym panom w odszyfrowywaniu.

  #23 04.10.2013 21:23

Hehe nie dorasta nawet do pięt dla Truecypt, zresztą jak i inne programy, bo jak do tej pory to nie znalazłem godnego konkurenta dla Trucrypt.

  #22 03.10.2013 08:17

Program prosty, przejrzysty i przyjazny, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Do czego ma służyć funkcja wywoływania niebieskiego ekranu?