Diskeeper Professional Edition 2012 16.0 Build 1017

Strona główna Windows Narzędzia Defragmentatory plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bardzo dobry program przeznaczony do defragmentacji (procesu pozwalającego znacznie przyspieszyć odczyt danych z dysku).

Główną zaletą pakietu jest wysoka szybkość i skuteczność. Jest zdecydowanie wydajniejszym rozwiązaniem niż programy dostarczane wraz z systemem. Może defragmentować dyski do maksymalnej pojemności 4 TB (technologia Exclusive Terabyte Volume Engine (TVE)). Diskeeper posiada rozbudowane opcje konfiguracyjne i działa w trybie "Set It and Forget It" (Skonfiguruj i Zapomnij).

Program jest łatwy w obsłudze i zapewnia pełne bezpieczeństwo danych w trakcie procesu defragmentacji. Ponadto sam pamięta o wykonaniu zaplanowanych zadań.

GŁÓWNE ZALETY I FUNKCJE PROGRAMU

Wydajny silnik defragmentacyjny

Diskeeper został wyposażony w opatentowany, wielostopniowy silnik o zwiększonej prędkości, który działa 300-500% szybciej niż defragmentatory dostarczane wraz z systemem. Dzięki pracy w tle, Diskeeper nie przeszkadza użytkownikowi - w zasadzie jest on tak szybki i wydajny, że jego aktywności można nawet nie zauważyć.

Łatwa konfiguracja i użytkowanie

"Set It and Forget It" (Skonfiguruj i Zapomnij). Diskeeper utrzymuje komputer w prawidłowym stanie zupełnie samodzielnie, nawet wtedy, gdy użytkownik aktualnie na nim pracuje. Wystarczy zainstalować Diskeeper i ustalić harmonogram, a poziom fragmentacji będzie na bieżąco monitorowany w tle.

Ulepszone i elastyczne planowanie

Diskeeper udostępnia szereg opcji harmonogramu takich jak planowanie na dowolny dzień i godzinę, tryb wygaszacza ekranu i wyjątkowy tryb SmartScheduling, który dynamicznie planuje defragmentację dopasowując się do zwyczajów użytkownika i stopnia użycia komputera.

FragShield

Fragmentacja tablicy MFT (Master File Table, wirtualnego "spisu treści" dysku) i pliku stronicownia (dyskowe rozszerzenie pamięci RAM) powoduje awarie, "zamrożenia" i blokady systemu. FragShield zapobiega fragmentacji tych krytycznych obszarów eliminując tym samym główną przyczynę powyższych objawów.

Defragmentacja podczas uruchamiania systemu

Niektóre pliki (włączając MFT w Windows NT/2000 i plik stronicowania w NT/2000/XP) nie mogą być bezpiecznie defragmentowane w trakcie pracy systemu. Diskeeper 9 potrafi defragmentować te pliki podczas uruchamiania systemu z zachowaniem bezpieczeństwa i stabilności.

I/O Smart

Technologia I/O Smart - czuwa nad defragmentacją i wstrzymuje ją, gdy inna aplikacja lub proces wymaga dostępu do dysku. I/O Smart daje także pewność, że defragmentacja programem Diskeeper nigdy nie spowolni zamykania systemu - w rzeczywistości jest ona praktycznie niezauważalna.

Tryb wydajności plików

Fragmentacja jedynie kilku szczególnie dużych plików może w największym stopniu spowolnić system. Nowy tryb wydajności plików lokalizuje takie wąskie gardła i natychmiast defragmentuje je w celu uzyskania wzrostu wydajności.

W pełni konfigurowalne tryby defragmentacji

Diskeeper pozwala na skonfigurowanie priorytetu procesu (tzn. ilości czasu procesora wykorzystywanego przez program obok innych działających aplikacji) i metody defragmentacji (maksymalna wydajność dysku, szybka defragmentacja, wydajność plików, konsolidacja wolnego miejsca). Diskeeper umożliwia utworzenie do dwóch harmonogramów do jednego woluminu, każdy z własnym priorytetem i metodą defragmentacji.

Rozszerzony widok wydajności

Interfejs programu Diskeeper zawiera diagramy, które dokładnie ilustrują, o ile spada wydajności systemu na skutek fragmentacji na danym komputerze. Wyposażony jest też w nową Mapę wydajności umożliwiającą szybkie podgląd ogólnego stanu fragmentacji każdego dysku.

Tryb oszczędzania energii dla notebooków

Diskeeper posiada tryb oszczędzania energii, który zawiesza defragmentację w tle, kiedy system pracuje na bateriach.


Uwaga!

Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
guma77   11 #143 15.07.2015 23:43

@awbudda: co do dysku ssd polecasz :)

awbudda   2 #142 11.02.2015 22:55

Witam. Aby przyspieszyć działanie systemu, zamykanie, otwieranie itd. kupiłem Diskeeper Pro Edition 2012 za ponad 70 USD.
Wspaniale. Bardzo zawansowana technologia. Zaczęły się pojawiać komunikaty "Wymuś zamknięcie system" przy każdym zamykaniu kompa. Przeczytałem mnóstwo interesujących komentarzy na forach i stronach internetowych. Byłem bliski instalowania poprawki Microsoft, wykonywania czystego rozruchu i temu podobnych niezwykle interesujących działań, ryzykownych i zajmujących czas :-)
Na szczęście wystarczyło tylko odinstalować Diskeepera. No wiem, można wszystkie jego wspaniałe funkcje, obciążające niezmiernie system powyłączać miast odinstalowywać program, tylko po co mieć go wtedy na komputerze.
STRASZY muł!!.
Miałem już O&O Defrag, Puran Defrag, DiskTrix UltimateDefrag. Ale skusiła mnie "Zaawansowana" technologia I-FAAST. No.
Program zamiast przyspieszać pracę komputera - spowalnia ją bowiem ciągle miętosi (przepraszam - monitoruje) ten biedny dysk.

To rzeczywiście jest "snake-oil program".
http://english.stackexchange.com/questions/33690/what-is-a-snake-oil-program

Na zakończenie Boot Time Defrag zajmuje mu 3-5 sekund. Gratuluje kosmicznych technologii.
Musiałem o tym napisać bo wielu z Was może zastanawiać się na zakupem Diskeepera. Sądząc po ilości pobrań.
Przestrzegam. W wersji Trial program takich kłopotów nie sprawiał - co za przemyślana strategia Condusiv Technologies! Dość. Wróciłem do UltimateDefrag v.4 i defragmentacji dysku max. 2 x na miesiąc- tylko tych 70 USD trochę żal.:(
Pozdrowienia

  #141 07.08.2014 17:25

@GForce:
Pisano o tym wiele razy, a jak widać nadal trafiają się osoby, które nie wiedzą o czym piszą. Strona toptenreviews.com NIGDY NICZEGO nie testuje. Powstała dla tumanowatych, głównie Amerykanów, jej autorzy oceniają różne programy na podstawie tego, co przeczytają w ich opisach, jakie mają funkcje, wygląd, cenę i opcje. Tyle. Klepią po uważaniu swoje 'rankingi', gdzie przy okazji wcisną reklamę, za którą mają kasę. Zero realnych ocen. Więc nie kompromituj się oceniając cokolwiek na podstawie toptenreviews.com.

Jest masa stron z realnymi pomiarami, czasów działania systemu przed i po defragmentacji, zużycia mechanizmów dysku, trwałości itd. Przykład, test programów do defragmentacji i ich wyniki na podstawie pomiarów czasu, otwierania się systemu, ładowania stron, bibliotek, gier. itd.

http://www.hofmannc.de/en/windows-7-defragmenter-test/benchmarks.html

Czasy z tradycyjnych dysków porównano z dyskiem SSD, z podsumowaniem, że kawałek dobrego sprzętu może przynieść większą wydajność niż kiedykolwiek mogło oprogramowania.
Jak widać mocno reklamowane płatne kombajny, niczym nie wyróżniają się od darmowych odpowiedników. Z testu wyszło, że najlepszy MyDefrag poprawił wydajność systemu o 13%, O&O Defrag Pro 16 o 8%, a reszta po defragmentacji potrafiła nawet spowolnić komputer. Proszę nie sugerować się wersją (32, 64 bit), czy systemem, Podobnie wypadają te programy w innych konfiguracjach.

GForce   10 #140 19.09.2013 14:33

Zdecydowanie najlepszy program do defragmentacji, co potwierdzają testy:
http://disk-defragmenter-software-review.toptenreviews.com/

Autor edytował komentarz.
StarterX4   12 #139 08.07.2013 15:59

To jest szajs a nie program! nie odczułem żadnej różnicy w szybkości systemu po zdefragmentowaniu dysku tym programem, natomiast odczułem dopiero wtedy gdy użyłem "Puran Defrag" :3

Astrals   1 #138 31.01.2013 19:41

wg. mnie najlepszym jest program O&O Defrag

  #137 05.12.2012 18:06

Bardzo długo defragmentował mi 8GB partycję FAT32, miałem wrażenie, że jest wolniejszy od Defragmentatora z Windowsa. Strasznie skrobał po dysku i stale przerywał, zupełnie inaczej pracuje (na ucho) niż Defragmentator. Gdzie ta jego prędkość to nie wiem. Może kwestia systemu plików, bo na pewno nie stopnia fragmentacji.

zurek72   3 #136 02.09.2012 06:57

lol 50 zyli za polskie tłumaczenie no to się kolo musiał naprawdę napracować ciekawe ilu jeleni się załapie, a sam program robi to do czego jest stworzony daje 8/10 za to że płatny. I pamiętajcie że spolszczenie można mieć już za 50 zł więc kupujcie bo to prawdziwa okazja.

TomecekGD   9 #135 30.07.2012 11:29

Pomyłka - jednak 30 dni :(

TomecekGD   9 #134 30.07.2012 11:16

Legalna wersja testowa na 45 dni ze strony producenta:
http://storage.diskeeper.com/28117/trialware/Diskeeper12-Professional-45day.exe

Street2   3 #133 04.06.2012 11:23

No to testujemy :)

koszniki   1 #132 16.01.2012 09:24

ZBULWERSOWANY UŻYTKOWNIK !!!!!!!!
Też przetłumaczyłem program który jest płatny WebcamMax .
Nawet wysłałem do dobrych programów tłumaczenie . co prawda jeszcze się nie ukazało , ale to swoją drogą .Pobieranie opłaty zatłumaczenie to jest chamstwo nie na tym rzecz polega .

  #131 27.12.2011 12:05

Mam takie pytanie dlaczego Rosjanie potrafią rusyfikować prawie wszystko za free a w Polsce jak zwykle mało byle jak a nawet za grubą kasę .Nie mówcie że ktoś wylewał poty. Przecież lubimy się chwalić angielszczyzną a skoro tak to niech pokarzą za free.

  #130 19.08.2011 16:22

@realmadryt tylko że za to spolszczenie koleś se krzyczy 50 pln więc ja osobiście grzecznie mu podziękowałem,nie jest aż takie niezbędne a w końcu ktoś i tak sie nim podzieli

realmadryt   3 #129 15.08.2011 17:42

spolszczenie jest ale płatne
Spolszczenie obsługuje wszystkie wersje programu Diskeeper 2011, a więc Home, Professional, Premier...

http://www.localize.fr.pl/spolszczenie/p13_sectionid/9/p13_fileid/425

  #128 14.07.2011 22:43

Euro, przeciez to sie da wszystko wylaczyc.

  #127 06.07.2011 15:08

Ha Ha, co za łeb wyskakuje z rankingami TopTenREVIEWS :D
(...)

  #126 01.07.2011 20:33

*oczywiście Diskeeper, a nie Deeskeper. ;)

  #125 01.07.2011 15:53

Pan Kambo
Strona do której podałeś link, nie ocenia programów na podstawie testów, ale widzimisię redakcji. Takie oceny nie mają praktycznej wartości.

Galnospoke
To przesiadłeś się odwrotnie niż ja. Używałem bardzo długo Deeskepera, nie powiem, jest niezły, ale zmieniłem go na równie dobrego PerfectDiska.
Różnice, to sposób działania. Deeskeper pracuje stale, na bieżąco defragmentując dysk, a PD w ustalonych terminach (pomijając StelthPatrol, który u siebie wyłączyłem). Stałe defragmentowanie jest korzystne dla danych na dysku, ale skraca żywotność samego dysku (mechaniki, talerzy). Więc mając wybór wybrałem okresowe defragmentacje np. co miesiąc. Mam dane zdefragmentowane i nie katuję mechaniki dysku, jak robi to na co dzień Deeskeper.

  #124 28.06.2011 13:25

Ten soft jest rewelacyjny. Po latach przesiadlem sie z Perfectdiska (i to najnowszej wersji) wlasnie na nowego DK. Kolosalne roznice, jak ta 2011 jest dopracowana to tylko pogratulowac.