Disney Crossy Road 3.101

Strona główna iOS Gry Zręcznościowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Disney Crossy Road to świetnie wykonana, wciągająca gra zręcznościowa. Łączy ona dwa bardzo popularne światy: kreskówek Disneya oraz uwielbianego przez graczy na całym świecie Minecrafta.

Zanim zaczniemy zabawę, gra poprosi nas o podanie wieku i zaprezentuje komunikat, w którym przypomni o tym, że są w niej dostępne mikropłatności. Jeśli planujemy przedstawić tę grę dzieciom, lepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem, że bez naszej wiedzy wyciągną sporo pieniędzy z naszego konta bankowego na zakup kolejnych figurek dostępnych w Disney Crossy Road.

W grze trafimy do scenerii, która znakomicie odzwierciedla tę znaną z Minecrafta. Sporo tutaj odrobinę wyblakłych kolorów i scenerii złożonych z typowych dla Minecrafta klocków. Tak samo prezentują się postaci, którymi będziemy sterować. Na początek pod opiekę dostaniemy Myszkę Miki, ale gdy w trakcie gry będziemy zbierać złote monety, wówczas możemy kupić także postać Kaczora Donalda, lwa Mufasy i wielu innych, znanych z bajek od Disney oraz studia Pixar. Co jakiś czas gra nagradza nas też darmowymi złotymi monetami, które przydają się do uruchomienia maszyny losującej. Dzięki niej możemy liczyć na to, że niektóre z bajkowych postaci Disney Crossy Road szybciej trafią w nasze ręce. A jest na co czekać, bo twórcy gry zawarli w niej ponad 100 postaci znanych z bajek.

W grze trafiamy na rozmaite plansze. Na każdej z nich czekają na nas przeszkody: pędzące ciężarówki, głębokie rzeki, lecące w naszym kierunki skrzynie... Naszym celem jest ich uniknąć, a jednocześnie mknąć przed siebie, bo za nami powoli, ale konsekwentnie znika widoczna plansza i jeśli nas zakryje, nasza zabawa się zakończy. Sterowanie w grze jest bardzo łatwe: dotknięcie ekranu oznacza ruch do przodu, a przesunięcie palcem w prawo lub w lewo sprawi, że nasza postać skręci we wskazanym kierunku.

Disney Crossy Road opiera się na bardzo prostym pomyśle, ale to właśnie jej prostota oraz świetna szata graficzna sprawia, że od tej gry trudno się oderwać. Aplikacja jest dostępna za darmo, ale oferuje mikropłatności. Korzystając z nich, możemy szybciej wykupić dostęp do bajkowych postaci, którymi chcemy sterować. Ceny figurek wahają się od ok. 4 zł do nawet 20 zł.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Disney Crossy Road na weekend: bajki w stylu Minecrafta

5
09.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Na naszych łamach nie może zabraknąć propozycji dobrej gry na weekend. Tym razem mamy dla Was świetną, bardzo wciągającą zręcznościówkę: Disney Crossy Road, przeznaczoną na smartfony i tablety z Androidem i z iOS. To gra, która urzeka od pierwszego uruchomienia, a im dłużej trwa zabawa, tym bardziej wciąga. Na dodatek Disney Crossy Road nada się świetnie zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Pociechom spodoba się, bo mnóstwo w niej odwołań do znanych i popularnych bajek, np. Toy Story, Króla Lwa lub też przygód Myszki Miki. Postaciami z tych kreskówek można bowiem sterować. W grze…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy