Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Powiadomienie o nowych komentarzach na DP - i nic Cię nie ominie!

Wiele razy, jako aktywni użytkownicy portalu dobreprogramy, spotkaliście się zapewne z uciążliwym problemem ciągłego odświeżania strony i sprawdzania czy ktoś napisał jakiś komentarz w obserwowanym przez Was wątku. Niezależnie czy na blogu, czy na stronie głównej DP, odbywa się to w ten sam sposób. No i nie ma w tym nic złego, ani wybitnie męczącego. Jednak problem zaczyna się wtedy kiedy jakiś wpis lub wątek troszeczkę się starzeje. Dopóki coś jest świeże, lub na początku listy blogów, to jeszcze jakiegoś większego problemu nie stanowi.

Jednak wiele razy miałem taką sytuację, że ktoś napisał coś w moim wpisie sprzed paru tygodni, czy nawet miesięcy, a ja nie miałem pojęcia o tym, że ktoś na przykład o coś mnie we wpisie zapytał. Czasami raz na jakiś czas wracam do ostatnich wpisów, a czasami patrze czy ilość komentarzy się nie zmieniła, o ile pamiętam ile ich było. A nóż ktoś coś naskrobie. No ale jest to męczące i nie zawsze się o tym pamięta.

Szukałem dość długo jakiegoś programu lub wtyczki, która spełniła by moje oczekiwania względem powiadomień o nowych komentarzach i wreszcie trafiłem na wtyczkę do Chroma, która w dużej mierze je spełnia.

Przy okazji mojego ostatniego, dość "szeroko komentowanego" wpisu - link, wyszło na jaw (choć tajemnicą to nie było) iż ta rzecz o której teraz piszę, jest szczególnie pożądana (brakującą) funkcją wśród użytkowników portalu DP.

Bądz na bieżąco...a co!

Rozszerzeniem o jakim mowa w tym wpisie jest: "PAGE MONITOR".
Rozszerzenie ta potrafi wykonywać klika bardzo przydatnych rzeczy. Oczywiście głównie chodzi nam o powiadomienie o nowych komentarzach. Ale przyjrzymy się mu bliżej.

Instalacja programu.

Na początku instalujemy rozszerzenie z w/w linku.

Następnie ukaże się nam taka fajna ikonka, na pasku w naszej przeglądarce.

Dodanie pierwszej strony do programu.

Już w tym momencie mamy możliwość dodawania stron do programu, aby informował nas o zmianach na danej stronie. Robimy to w prosty sposób. Wchodzimy na daną stronę i klikamy na ikonę programu a następnie na "Monitor this page".

I to tyle od tego momentu nasza wtyczka monitoruje całą stronę i sprawdza cyklicznie czy na naszej witrynie nie dokonano zmian.

Nie ma róży bez kolców

Jednak to niestety nie sprawdzi się w przypadku komentarzy na dobrych programach. Ponieważ dodając daną stronę (powiedzmy z wpisem na blogu), rozszerzenie monitoruje cała stronę a więc wszelkie zmiany. Strona jest dynamiczna i wiele rzeczy na niej się zmienia co chwilę (liczba komentarzy, ostatnio komentowane itp.). Dlatego nasze rozszerzenie będzie co chwile nas informować o zmianach na stronie. Musimy wykonać dość prostą operację aby rozszerzenie informowało nas wyłącznie o kolejnym nowym komentarzu. Jak to zrobić? To proste.

Powiadomienie o komentarzach na DP - konfiguracja

W przypadku blogów lub komentarzy pod newsami na stronie głównej portalu DP, problemu większego nie ma. Niestety każdorazowe dodanie strony, wymaga wejścia do opcji rozszerzenia i zaznaczenia odpowiednich części strony (div-ów), w których zmieniają się treści dotyczące komentarzy.

A robimy to tak:

Wchodzimy w dany wątek w którym chcemy monitorować komentarze. I robimy tak samo jak poprzednio czyli dodajemy stronę do obserwowanych. Jednak tym razem musimy wejść do opcji rozszerzenia. A robimy to klikając prawym przyciskiem myszki na ikonę programu i dając "Opcje".

Otworzy się nam okno z opcjami programu, wraz z dodaną przez nas stroną. Mamy tutaj możliwość włączenia dodatkowych opcji "advanced", zmiany nazwy pozycji "rename", usunięcia monitorowanej strony "remove" lub odświeżenia (ponowne sprawdzenie) klikając na ikonę z dwoma strzałkami. My musimy wybrać przycisk "advanced".

Pojawi się nam okno z kilkoma dodatkowymi opcjami. Możemy tutaj ustawić suwakiem indywidualny przedział czasowy, w jakim program będzie sprawdzał zmiany na stronie "Check Interval". Możemy ale nie musimy tego ustawiać, za to musimy wybrać "Custom Mode" i kliknąć na przycisk "Pick"

Naszym oczom ukaże się strona, którą monitorujemy z możliwością zaznaczenia myszką tabeli (div-ów) danej części strony (niebieska przerywana linia).

Musimy więc wybrać taki element strony, który odpowiada wyłącznie za komentarze. W prawym dolnym rogu pojawi się nam małe okienko w którym zatwierdzamy nasz wybór przyciskiem "Done". Tak na prawdę jest kilka elementów strony, które świadczą o nowych komentarzach jak na przykład liczba komentarzy pod wpisem.

Ewentualnie można zaznaczyć liczbę komentarzy wraz ze wszystkimi komentarzami użytkowników. Ja preferuję to zaznaczenie (za chwilę wyjaśnię dlaczego).

Wymaga to trochę wprawy myszką ale to nic trudnego. Oczywiście jeżeli zrobimy to już raz, to następnym razem, przy innym wątku, nie ma potrzeby zaznaczać od nowa danej części strony, można od razu wkleić kod:

#ctl00_phContentLeft_panUpdateComment

W tym miejscu:

To właściwie wszystko od tego momentu będziemy dostawać powiadomienia w postaci ikonki z liczbą zmian:

... i/lub powiadomienie na pulpicie w postaci wyskakującego okienka. Oczywiście towarzyszy temu dźwięk, który możemy w opcjach zdefiniować.

Możemy również podpatrzeć klikając na ikonę programu w opcje "view changes", jakie zmiany zostały dokonane.

No i to jest właśnie to o czym miałem wspomnieć. Wole zaznaczenie w divach liczby komentarzy i same komentarze, ponieważ mam możliwość podpatrzeć co ktoś kombinuje z komentarzami. Trochę jest to zabawne czasami, przeważnie jak ktoś poprawia błędy ortograficzne ;) W dodatku program na czerwono podkreśla tekst, który został usunięty i na zielono dodany.

Nic się nie ukryje ;)

To tyle, jeżeli chodzi o konfiguracje (pod komentarze na DP). Warto jednak zwrócić uwagę na opcje dodatkowe w programie, które dają nam możliwość ustawienia powiadomień na pulpicie, dźwięku powiadomienia oraz czasu (globalnie dla wszystkich wątków).

Mamy też zaawansowanie opcje w których możemy ustawić czas widoczności powiadomienia (okienka) na pulpicie "Notifications Stay", dokładnego czasu sprawdzania "Check Interval", dodania naszego dźwięku powiadomienia "Sound Alert", sortowania monitorowanych stron w określonej kolejności "Sort Pages By" i innych z eksportem i importem stron włącznie.

Finito

To właściwie tyle jeżeli chodzi o komentarze i ich obserwację. Co prawda mega wygodne to to nie jest, ale na pewno jest to jedne z lepszych rozwiązań, jeżeli uczestniczymy w jakieś dyskusji, a nie chcemy się zajechać, non stop klikając na odśwież i wyczekując aż ktoś coś odpowie. No i jeżeli chcemy być informowani o komentarzach do naszych starszych wpisów. Używam od dłuższego czasu tego rozszerzenia i mam relatywnie spokój z częstym odświeżaniem strony. Oczywiście jeżeli obserwuje interesujący mnie wątek. W przeciwnym razie nawet nie ustawiam obserwacji pod danym wpisem.

Mam nadzieje, że to choć trochę Wam ułatwi aktywne korzystanie z portalu DP. Liczę też, że kiedyś na portalu zostanie coś podobnego wprowadzone, jednak do czasu aż to się stanie można się posiłkować właśnie tym rozszerzeniem. Co prawda nie jest już ono rozwijane od 2010 roku, ale jak na razie wystarczy i spełnia swoją funkcje, a o to chodzi.

Testowałem już kilka programów, które robią coś podobnego, jednak ten jest najprostszy i w miarę intuicyjny. A to też jest dla mnie ważne. Jeżeli ktoś z Was ma inne ciekawe rozwiązanie dotyczące powiadomień o komentarzach, to proszę o podzielenie się tym pod tym wpisem.

Pozdrawiam
DjLeo

Przestańcie umieszczać koty pod wpisami!!
 

oprogramowanie porady

Komentarze

0 nowych
januszek   22 #1 16.02.2013 08:51

Funkcjonalność jak najbardziej prze zemnie pożądana ;) Ale nie przejdę z FF na chroma! ;P

Eleks   10 #2 16.02.2013 08:58

Świetna sprawa! Żeby tylko Redakcja nie pomyślała, że skoro się da, to nie muszą tego wprowadzać :-). Coś dla użytkowników Firefoxa?
P.S. Czyli dla pojedynczej strony tworzony jest tylko jeden wpis ze zmianami, dobrze rozumiem? Wikipediowe rozwiązanie, gdzie można podpatrzeć osobno każdą zmianę na stronie, wraz z dokładnym czasem jej wprowadzenia, gyłoby genialne...

  #3 16.02.2013 09:17

Przydatne, ale trzeba by było znaleźć dla Firefoxa, chociaż ja mam nadzieję, że Redakcja w nowej wersji wymyśli coś takiego, co nie wymagałoby wtyczek - coś np. na styl Facebookowych ikonek z powiadomieniami - mi by wystarczyło :)

  #4 16.02.2013 09:34

A webnullowe dbNotify podobnie nie działa?

WODZU   18 #5 16.02.2013 10:49

Pomysł świetny, zwłaszcza że to niemal jedyna funkcjonalność jakiej brakuje mi na DP. Ciekawe jednak co na to Docent, bo takie programy mogą wygenerować spory ruch na stronie :)
Inna rzecz której brakuje mi na DP to możliwość cytowania komentarzy, albo choć automatyczne wklejanie nicka osoby, do której komentarza chcemy nawiązać. Kopiuj -> Wklej w przypadku nicka nie sprawdza się, ponieważ zwykle kopiuje się przy okazji kopiuje się coś takiego:

AvatarUżytkownik jest nieaktywny
WODZU

Ktoś mógłby zapytać "a co to za problem napisać z palca WODZU?". Niestety nie każdy ma nick, który da się w prosty sposób wymówić i poprawnie zapisać z zachowaniem wielkości znaków i np cyfr.

Banan   10 #6 16.02.2013 10:55

Fajna sprawa, ale ja jestem leniwy i nie chce mi się z tego korzystać, bo i tak sprawdzam dobreprogramy co chwilę. Jak nie chcecie kotów to mam inny pomysł, ale to w następnym wpisie.

Axles   18 #8 16.02.2013 11:35

Fajna sprawa, ale i ja nie skorzystam, często sprawdzam DP, a jakieś ciekawsze wątki mam w ulubionych i wejdę tam za tydzień później za dwa i jak żaden komentarz się nie pojawi to już raczej tak zostanie :)
Ogólnie z komentarzami wg. mnie jest tak jak z postami na forum, starych wątków się nie odkopuje.

WODZU:
"Ktoś mógłby zapytać "a co to za problem napisać z palca WODZU?". Niestety nie każdy ma nick, który da się w prosty sposób wymówić i poprawnie zapisać z zachowaniem wielkości znaków i np cyfr."
Nie bądźmy aż tacy pedantyczni po co zachowywać wielkość znaków, czy to ma jakieś znaczenie czy napiszę Zbigniew czy Zbigniew2003 i tak wiadomo do kogo odnoszę się, chyba że mamy dwóch Zbigniewów w danym wątku :)

Autor edytował komentarz.
Scorpions.B REDAKCJA  23 #9 16.02.2013 11:55

@Banan
Ja nie chcę kotów. Proszę wybaw mnie od tych kocurów :D
Nikt niema psów? ;D

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #10 16.02.2013 12:01

@januszek

No ubolewam, że nie ma dla FF tej wtyczki. Ale za to dla FF jest inna o nazwie Update Scanner. Spróbuj może Ci podejdzie:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/update-scanner/

@Eleks

Tak jak wyżej sprawdź tę wtyczkę. No oczywiście najlepiej by było aby to było jakoś zintegrowane z portalem DP :). Również liczę, że redakcja nie pominie tej funkcjonalności.

@gowain

No jw spróbuj tej wtyczki, może Ci wystarczy i oczywiście również mam nadzieje, że to zostanie wprowadzone.

Banan   10 #11 16.02.2013 12:02

@Scorpions.B

Kot był we wpisie o avatarze, dwa psy były w wywiadzie z Marcinem Wilkiem. Mam jeszcze coś w zanadrzu =P

Scorpions.B REDAKCJA  23 #12 16.02.2013 12:06

@Banan
Pamiętam te psy, ładne owczarki. Była to dla mnie bardzo przyjemna odmiana :D Nie to, że nie lubię kotów, sam mam jednego, ale psy są bardziej sweet ;D
Czekam na to coś w zanadrzu(z pewnych źródeł wiem, że warto na to czekać) ;P

Autor edytował komentarz.
kamil_w   11 #13 16.02.2013 12:28

Dla Opery również coś się znalazło:
https://addons.opera.com/en/extensions/details/websitemonitor/

manieKMP   7 #14 16.02.2013 12:57

Może dość łatwo dałoby się takie powiadomienia dopisać do istniejącej listy w ustawieniach dla dp.im:
-Włącz powiadomienia o aktualnościach i recenzjach w Labie
-Włącz powiadomienia o aktualizacjach moich ulubionych programów
-Włącz powiadomienia o zaproszeniach do listy znajomych (zamiast e-maila)
+Włącz powiadomienia o komentarzach adresowanych do mnie

Do tego "rypnąć" przycisk -Odpowiedz-, w miejscu gdzie się pojawiają edytuj, raportuj, czy cytuj i w polu dodawania komentarza, z automatu pojawiałby się nick osoby, na komentarz której piszemy.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #15 16.02.2013 13:11

Mnie się podoba pomysł WODZU, fajnie by było zwyczajnie kliknąć na dany nick aby w polu komentarza dodawało się automatycznie "@nick". Było by to rewelacyjne.

okokok   12 #16 16.02.2013 13:21

A co myślicie o jakimś skrypcie do powiadomień na e-mail? Byłby ktoś zainteresowany? Mogę coś takiego napisać i wstawić na mój serwer.

kamil_w   11 #17 16.02.2013 13:30

@okokok
Pisz. ;) Ja chętnie z czegoś takiego skorzystam, bo z tego co widzę, to to rozszerzenie dla Opery coś nie działa ;/

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #18 16.02.2013 13:31

Pisz jak najbardziej, każdy pomysł mile widziany.

ziggurad   13 #19 16.02.2013 13:34

Dodatek zacząłem ostatnio używać jak @DjLeo wspomniał o nim w komentarzach pod innym wpisem ale nie miałem czasu pogrzebać w ustawieniach, zobaczymy jak to się sprawdzi :)

@okokok
Jeżeli napiszesz coś co będzie sprawdzało zmiany w konkretnym miescu (np w divie o danej klasie/id) to ma to sens bo zmiany będę mógł podejrzeć wszędzie gdzie mam pocztę, aktualnie jestem ograniczony do Chroma na PC a na komóce i tablecie już tego nie zrobię.

Jak by co jest strona:
https://www.followthatpage.com
Umożliwiająca dodawanie i obserwowanie stron co jakiś czas i wysyłanie raportu na maila ale na DP właśnie wykrywa także zmiany o ostanim logowaniu autora itp.


Co do samych komentarzy przydałą by sie opcja odpowiadania na konkretny komentarz jak np w disqus.

Pozdro

okokok   12 #20 16.02.2013 13:37

ziggurad, czyli masz na myśli coś bardziej ogólnego niż tylko dp, gdzie w formularzu podajesz maila, link i div, a skrypt co 30 min odwiedza stronę i wysyła ewentualne maile po zmianie?

okokok   12 #21 16.02.2013 13:41

Miałem na myśli coś bardziej dedykowanego pod DP, czyli formularz który wypełniasz tylko raz, podając login i mail, a skrypt zam wszystko sprawdza i wysyła powiadomienia.

GBM   22 #22 16.02.2013 14:02

o, fajna sprawa - gratuluję DjLeo ! :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #23 16.02.2013 14:25

A ja coś tak po cichu licze, że może w nowej odsłonie już to będzie zaimplementowane.

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #24 16.02.2013 14:27

@GBM
;)

tfl   8 #25 16.02.2013 15:10

Zamiast czekac na deploy nowej strony DP wysilem sie jak cholera i w 30 linijkach napisalem tego Quotera.

http://userscripts.org/scripts/show/159329

Oczywiscie greasemonkey wymagany (tak jak w przypadku troll huntera). Ale uwaga! Klikniecie na nick przestaje prowadzic do bloga autora. Jesli w polu tekstowym byla juz jakas wiadomosc to nie zostanie ona usunieta, tylko przesunieta dwie linijki nizej. Milego uzywania :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #26 16.02.2013 15:13

@tfl

Spróbowałbym jednak ja używam Chroma :)

tfl   8 #27 16.02.2013 15:31

@DjLeo

Mowisz - masz. Skrypt kompatybilny z Chromem.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #28 16.02.2013 15:36

Dzięki ;) szybki jesteś, a greasemonkey wymagany? Raczej tak, ale nie ma dla Chroma chyba, tzn można chyba użyć skryptów w wersji developersiej Chroma jakoś. Sprawdzę dzięki.

tfl   8 #29 16.02.2013 15:41

@DjLeo

Nie jest wymagany. Skrypt typu "userscripts" sa natywnie wspierane przez chrome (opera zdaje sie takze). Kliknij Install na stronie, ktora podalem - magia chroma zadziala

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #30 16.02.2013 15:44

Sprawdziłem nie da się, ale może własnie w wersji developerskiej się da. Tak gdzieś wyczytałem. Poszperam.

  #31 16.02.2013 15:53

Spasibo tovarisch @tfl! :) Działa pięknie i ładnie.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #32 16.02.2013 15:55

Jak się wkurzę to sprawdzę na FF ;)

tfl   8 #33 16.02.2013 16:02

@DjLeo

zalozym sie? :)

Kliknij install. Plik zamiast sie zainstalowac zostanie sciagniety. Otworz folder, w ktorym sie znajduje. Kliknij ikonke Narzedzia w chrome (u mnie to trzy paski, ale chyba czasem jest klucz), wybierz Ustawienia. Po lewej stronie wybierz Rozszerzenia. Wroc do otwartego folderu, odszukaj plik *.js (powinien sie nazywac 159329.user.js). Przeciagnij go do okna chrome. Done.

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #34 16.02.2013 16:06

U mnie akurat wyświetla się info o niemożliwości zainstalowania skryptu. W wersji developerskiej nie ma problemu. Na FF też mi działa skrypt z tym, że z "małpką". Także jest ok.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #35 16.02.2013 16:08

BTW na FF jest jeszcze Alert Box też fajny program.

Over   9 #36 16.02.2013 16:21

U mnie często pod wpisami parę tyg. później każdy wpis zaczyna żyć swoim życiem, dzięki czemu wielu osobą pomogłem w problemach z UPC, nie każdy docenia moje wpisy ale ja się tym nie przejmuje wystarczy że uszczęśliwie parę osób i jest ok, a nikt obecnie na DP nie piszę o takich rzeczach bo się nie zna...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #37 16.02.2013 16:40

@Over

U mnie się też to czasami zdarza, jednak przeważnie jest to kilka komentarzy i nic więcej.

wojtex   11 #38 16.02.2013 18:44

Napisałem prosty skrypt w BASH-u powiadamiający o nowych komentarzach (kdialog --passivepopup, ale można zmienić na libnotify itp). Powiadomienia działają dla artykułów / blogów, w których dodaliśmy już jakiś komentarz (http://www.dobreprogramy.pl/12345,uzytkownik,Komentarze.html) . Można zmienić liczbę "obserwowanych" artykułów / blogów. Dodatkowo jeśli skrypt wykryje w komentarzu nazwę naszego użytkownika: na przykład "@wojtex bla bla bla ;-)", to od razu otwierana jest nowa karta przeglądarki z adresem artykułu / bloga.

Jest ktoś zainteresowany...?

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #39 16.02.2013 18:59

DjLeo - przetestowałem, działa, bardzo mi się podoba i.. wracam do Opery:) Dzięki .

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #40 17.02.2013 01:49

@wojtex
spoko przyda się, jednak funkcjonalnie to najlepiej wypada jednak wciąż moje rozszerzenie. Ale jak najbardziej jestem za.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #41 17.02.2013 01:50

@Shaki81
Non problemo ;)

vircung   5 #42 17.02.2013 13:23

A może tak bardziej uniwersalne/niezależne podejście z wykorzystaniem XMPP, skoro już dostaliśmy taką usługę od redakcji:)

Gdy pojawia się komentarz dostajemy wiadomość przez Jabbera. A wpisy na blogu/programy/aktyalności byłyby przechowywane jako kontakty.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #43 17.02.2013 13:40

@vircung

Ty faktycznie świetny pomysł. Powiadomienie na Jabbera z którego i tak sporo osób korzysta, już teraz na DP.

ziggurad   13 #44 17.02.2013 15:17

@vircung
Wolałbym mieć wiadomość na mailu, mogę ją odczytać albo nie. Jak dostanę info na jabberze (np na komórce) a w tej chwili nie będę chciał/nie będę mógł sprawdzić to wiadomość przepada chyba że ją dodam do kalendarza/wyśle na maila czy cokolwiek innego.

Dobrze mówię?

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #45 17.02.2013 15:22

@ziggurad

Na komunikatorze jak odbierasz to nic nie znika. Zresztą gdzie byś nie odbierał to raczej nic nie znika. Ja obecnie dostaje powiadomienie na jabbera z DP i super by było jak by to samo działało z komentarzami.

Autor edytował komentarz.
ziggurad   13 #46 17.02.2013 17:31

@DjLeo

Może nie że znika ale odbiorę tą wiadomość i nie mam już możliwość zaznaczenia jej jako nieprzeczytanej ani nie mam możliwości odebrania jej na innym urządzeniu.

Gdybym dostał maila mogę go nie odczytać na komórce i w przeglądarce na kompie wisi mi nieprzeczytana wiadomość, tak jak powiadomienia o nowych odpowiedziach na naszym forum z których korzystam.

Właśnie odkryłem wadę Twojego dodatku do Chroma, nie obsługuje polskich znaków w widoku podglądu zmian i trzeba przejść na docelową stronę wpisu aby dodać nowy komentarz ;)

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #47 17.02.2013 17:34

@zigguard
"Mo?e nie ?e znika ale odbior? t? wiadomo?? i nie mam ju? mo?liwo?? zaznaczenia jej jako nieprzeczytanej ani nie mam mo?liwo?ci odebrania jej na innym urz?dzeniu.

Gdybym dosta? maila mog? go nie odczyta? i w przegl?darce na kompe wisi mi nieprzeczytana wiadomo??, tak jak powiadomienia o nowych odpowiedziach na naszym forum z kt?rych korzystam."

No właśnie odkryłeś małą wadę "Page Monitora", nie można edytować bezpośrednio z "View Changes" bo nie ma polskich znaków :)

Autor edytował komentarz.
duffee   11 #48 17.02.2013 17:45

Ciekawa sprawa z tą wtyczką, ale nie wiem czy jest coś dla Opery. Nie jestem też przekonany do wtyczek, gdyż łatwo przez nie załapać wirusa.


Co do kotów to proszę by było ich jak najwięcej na DP, gdyż sam jestem dumnym i szczęśliwym posiadaczem 2 kocurów i jednej kotki.

http://tinyurl.com/b2l8lee

vircung   5 #49 17.02.2013 17:55

@ziggurad Jeżeli byłaby możliwość wysyłania komentarzy przez XMPP to dlaczego nie mogłoby być możliwości wysyłania tego samego przez serwer poczty?

Pytanie (raczej nie do nas, użytkowników) co byłoby trzymane w logu takiego serwera, bo same komentarze przecież są pod postami, jak długo przechowywać logi i podobne pierdoły.

duffee   11 #50 17.02.2013 18:04

Ja nie chcę by moje dane (wyłączając te które podałem przy rejestracji) byly zapisywane na serwerze, tylko dla tego by wiedziec czy ktos dodal post czy nie !

jak by ktos nie wiedzial to odsylam to ustawy o ochronie danych osobych z pozniejszymi zmianami, i ciekawe jak do tego ustosunkuje sie redakcja, bo za dane osobowe mozna uznac logi, numer ip itp i jeszcze raz powtorze, ja sie na to nie zgadzam, juz byl czas permanetnej inwigilacji i teraz to ma wrocic pod maska wygody kilku - nielicznych- uzytkownikow portalu ?

tfl   8 #51 17.02.2013 19:02

@duffee

Ale chodzi o przechowywanie tych danych przez kogo? Przez DP.pl? Cos Orwellem powialo z twojego komentarza...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #52 17.02.2013 19:04

@duffee

Sprecyzuj trochę na jakiej podstawie tak twierdzisz i czego właściwie się obawiasz, bo nie wiadomo o co chodzi.

duffee   11 #53 17.02.2013 19:07

wlasnie przez dp.pl

odnioslem sie do komentarza @vircung-a , a dokladniej do

" Pytanie (raczej nie do nas, użytkowników) co byłoby trzymane w logu takiego serwera, bo same komentarze przecież są pod postami, jak długo przechowywać logi i podobne pierdoły "


I głównie o to mi chodzi , bo kto by chciał upubliczniać np. swoje prywatne pliki ?

Autor edytował komentarz.
tfl   8 #54 17.02.2013 19:31

@duffe

Chyba mimo wszystko nie bardzo rozumiem... Po primo - "Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych przez firmę XENIUM z siedzibą we Wrocławiu, al. Jana Kasprowicza 94, będącą właścicielem Portalu, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu oraz na potrzeby konkursów organizowanych wśród Użytkowników, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Firma XENIUM jednocześnie informuje, że przysługuje Pani/Panu możliwość kontroli i wglądu do przetwarzanych danych osobowych, które Panią/Pana dotyczą." To fragment regulaminu DP.pl.

Po secundo, nikt nie zmusza, by uzywac jabbera od dp.pl, wtedy opieka nad danymi chronionymi przejdzie na inny podmiot.

Po tercio, ustawa, na ktora sie powolujesz nie mowi, czego nie mozna przechowywac, tylko co jak przechowywac oraz co z tymi danymi moze zrobic przetwarzajacy i przetwarzany. Jak Ci nie pasuje, zeby opiekowal sie Twoimi danymi, to zawsze moze jej usunac z bazy danych.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #55 17.02.2013 20:23

Dzisiaj jest dzień kota, lol :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #56 17.02.2013 21:13

@Zbigniew2003
"Wiem i z tej okazji zrobiłem sobie z niego pieczeń- palce lizać, mniam, mniam, a skórka na czapkę się przyda.
Niech się święci dzień kota- cały rok :P "

- to to jest dopiero hardcore :)

ziggurad   13 #57 18.02.2013 14:19

Zacząłem namiętniej używać tego dodatku i dziś otrzymałem o powiadomieniach stronie gdzie nic się nie zmieniło...

Miałem zaznaczonego jednego diva o danym id gdzie nie było zbyt dużo tekstu więc zauważyłbym zmianę, w podglądzie zmian też nic nie zostało podświetlone.

Pytanie czy to jakiś jednorazowy wyskok czy kodzie mają jakiś błąd ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #58 18.02.2013 14:24

@ziggurad

No właśnie czasami się to zdarza. Nie wiem dlaczego i to tylko na DP. Na innych stronach nie zauważyłem takiej przypadłości. Nie wiem trzeba by było cały kod przeanalizować. To wygląda tak jak by coś jednak się zmieniało w tym divie, jednak nie na stronie a w kodzie. Na szczęście zdarza się to dość rzadko. Choć raz miałem co chwilę :) Ciężko powiedzieć.

ziggurad   13 #59 18.02.2013 15:05

@DjLeo

No ja własnie to miałem na innej stronie ;) Na DP na razie dobrze działa.

Możliwe że masz rację że coś w kodzie się zmieniło.

Na innej stronie div który chciałem obserwować nie miał nadanego id a tylko klasę, Page Monitor wykrył sobie ścieżkę do tego diva i zapisał ale możliwe że też inny div pasuje...

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #60 18.02.2013 17:10

@ziggurad

Ciężko powiedzieć tak na prawdę.

ziggurad   13 #61 18.02.2013 23:55

No i znalazłem następny problem, wykrył mi zmianę w danym divie którą ja też widzę ale nie umie już jej zaznaczyć w podglądzie porównania.

Tak wiem, marudzę :D
Tak wiem @DjLeo to nie Twoja wina ;)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #62 19.02.2013 00:07

@DjLeo

Ale nie wszystko zaznaczy, to normalne on sprawdza kod i nie zawsze jest to fizyczna zmiana na stronie.

Bardzo dobrze, że marudzisz :)
Moja wina, jak zawsze ;)

ziggurad   13 #63 19.02.2013 01:40

@DjLeo

Już sam sobie odpowiadasz? :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #64 19.02.2013 11:43

@ziggurad

No dobra, nie moja wina :)

vircung   5 #65 20.02.2013 15:22

@duffee
Czy wspomniałem o udostępnianiu jakichkolwiek plików? O jakie pliki Ci chodzi? Logów? Jeżeli tak to czyich? DP raczej ich nie udostępnia.

I o jakie dane Ci chodzi? IP, które prawdopodobnie jest zachowywane podczas logowania się na stronie, Twój nick (który jest częścią jid) czy adres e-mail na który zarejestrowałeś konto w dp?

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #66 20.02.2013 17:37

@vircung

Chyba duffee już Ci tutaj nie odpisze. Wpis trochę się już niewidoczny zrobił :)