Dla Shazam muzyka to za mało. Aplikacja będzie rozpoznawała otaczające nas przedmioty

Strona główna Aktualności

O autorze

Shazam to popularna aplikacja do rozpoznawania muzyki. Wystarczy, że za jej pomocą nagramy krótki fragment słuchanego utworu, aby po chwili otrzymać o nim pełne informacje. Jak się jednak okazuje, aspiracje jej twórców sięgają znacznie dalej i nie dotyczą tylko rynku muzycznego.

Kolejnym etapem w rozwoju usługi ma być rozpoznawanie otaczających nas przedmiotów. Jej autorzy jako przykład podają skanowanie opakowania płatków w celu poznania dokładniejszych informacji żywieniowych, czy też możliwość zakupu ścieżki dźwiękowej po zeskanowaniu płyty DVD z filmem. Powiązanie wyszukiwanej treści z zakupami działa bardzo dobrze w obecnej wersji aplikacji, gdzie rozpoznany utwór możemy nabyć w kilku prostych krokach. W przypadku fizycznych przedmiotów, rozwiązanie takie daje znacznie więcej możliwości.

Jest to możliwy dzięki sporemu dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać na rozwój projektu. Dzięki niemu firma może zatrudnić nowych pracowników, a także poszerzyć swoje pole działania. W zamyśle twórców Shazam ma być dla nas czasownikiem. Tak jak googlowanie określać wyszukiwanie rzeczy.

Przybliżona data wprowadzenia nowych opcji nie jest jeszcze znana, tak jak i bardziej szczegółowe informacje odnośnie działania całej usługi. Prawdopodobnie nie poznamy ich zbyt szybko. Pomimo sporego doświadczenia Shazam w rozpoznawaniu muzyki, skanowanie i rozpoznawanie przedmiotów to proces znacznie bardziej skomplikowany. Obecną wersję aplikacji na systemy Android, iOS i Windows Phone możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

© dobreprogramy
s