r   e   k   l   a   m   a
reklama

Dlaczego nie warto używać Maca?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Na jak wielu nowych komputerach preinstalowany jest Linux? Raczej na niewielu, a mimo tego Microsoft przygotował prezentację szkoleniową dla sprzedawców, która uczy ich, jak skutecznie odradzić klientom system spod znaku pingwina i polecić Windows 7. Nieco większą konkurencją na rynku nowych komputerów jest dla Microsoftu Apple i jego Mac OS i tu także pojawiła się stosowna prezentacja.

Podobnie jak w przypadku szkolenia o Linuksie, również prezentacja o Macu ujawniona pezez serwis Ars Technica pełna jest nieścisłości i tendencyjnych sformułowań. Dość wspomnieć, że wiele programów na Maca nie jest tak dostępnych jak ich wersje na Windows (cokolwiek to znaczy). Przewijają się też hasła z osławionej kampanii Laptop Hunters, według których laptop z Windows o identycznych lub nawet lepszych parametrach sprzętowych można kupić o około 300 dolarów taniej, niż notebook Apple.

Zainteresowanych szczegółami odsyłamy do serwisu Ars Technica, gdzie opublikowano kilka slajdów. Swoją drogą, biorąc pod uwagę udział w rynku i stopień konkurencji ze strony Linuksa czy Mac OSa Microsoft powinien chyba raczej zająć się szkoleniem sprzedawców, jak skutecznie odradzać korzystanie z Windows XP na rzecz Windows 7...

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów