reklama

Do 20 lat odsiadki za szpiegostwo dla twórców ArmA, Bohemia Interactive prosi o wsparcie i wyrażenie sprzeciwu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

W naprawdę nieciekawej sytuacji są Ivan Buchta oraz Martin Pezlar ze studia Bohemia Interactive, którzy podczas zbierania materiałów do wojskowej gry ArmA III zostali aresztowani niedawno w Grecji pod zarzutem szpiegostwa. Deweloperom grozi nawet do 20 lat więzienia. Powstała specjalna strona internetowa, na której można wyrazić sprzeciw wobec niesprawiedliwości działania tamtejszych władz i pocieszyć zatrzymanych na duchu.

Czechom postawiono zarzuty po znalezieniu u nich filmów oraz zdjęć przedstawiających instalacje wojskowe na wyspie Lemnos. Choć wcześniej przez chwilę utrzymywano, iż wycieczka do Grecji miała na celu zgromadzenie materiałów do gry, w celu załagodzenia sytuacji szefostwo Bohemia Interactive wystosowało sprostowanie — oficjalnie duet posłano na urlop i odpoczynek, a nie żadne przeszpiegi. Sprawę nagłaśnia się więc jako aresztowanie niewinnych turystów tylko dlatego, że akurat tworzą grę wojskową. W której będzie grecka baza. Na Lemnos.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało