r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Do 20 lat odsiadki za szpiegostwo dla twórców ArmA, Bohemia Interactive prosi o wsparcie i wyrażenie sprzeciwu

Strona główna Aktualności

W naprawdę nieciekawej sytuacji są Ivan Buchta oraz Martin Pezlar ze studia Bohemia Interactive, którzy podczas zbierania materiałów do wojskowej gry ArmA III zostali aresztowani niedawno w Grecji pod zarzutem szpiegostwa. Deweloperom grozi nawet do 20 lat więzienia. Powstała specjalna strona internetowa, na której można wyrazić sprzeciw wobec niesprawiedliwości działania tamtejszych władz i pocieszyć zatrzymanych na duchu.

Czechom postawiono zarzuty po znalezieniu u nich filmów oraz zdjęć przedstawiających instalacje wojskowe na wyspie Lemnos. Choć wcześniej przez chwilę utrzymywano, iż wycieczka do Grecji miała na celu zgromadzenie materiałów do gry, w celu załagodzenia sytuacji szefostwo Bohemia Interactive wystosowało sprostowanie — oficjalnie duet posłano na urlop i odpoczynek, a nie żadne przeszpiegi. Sprawę nagłaśnia się więc jako aresztowanie niewinnych turystów tylko dlatego, że akurat tworzą grę wojskową. W której będzie grecka baza. Na Lemnos.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.