Do PlayStation 3 możemy już bezprzewodowo podłączyć DualShocka 4

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsza aktualizacja oprogramowania do PlayStation 3 przynosi bezprzewodową obsługę pada DualShock 4. Wreszcie bez potrzeby męczenia się z kablami będziemy mogli skorzystać z ulepszonego kontrolera również na konsoli poprzedniej generacji.

Dyskusja pomiędzy zwolennikami pada do Xboksa, a tymi wolącymi DualShocka od Sony już niejednokrotnie przekształcała się w małą wojnę w komentarzach. Podobne wojny na forach wywołują starcia użytkowników nowszego, wprowadzonego wraz z PlayStation 4, DualShocka z fanami używającymi poprzedniej generacji tego pada. Każdy z pewnych względów ma swój ulubiony kontroler. Niestety posiadacze PS3, którym spodobał się DualShock 4, mogli podłączać go tylko przez kabel USB. Aktualizacja 4.60 usuwa to ograniczenie, pozwalając na podłączenie nowego pada poprzez Bluetooth.

Mimo że teraz granie dla użytkowników nowszego kontrolera będzie znacznie bardziej wygodne, to nadal nie skorzystają z wielu funkcji z PS4, takich jak chociażby obsługę wibracji oraz wykorzystanie żyroskopów. Oczywiście dostęp do tych elementów nie jest niezbędny, ale uprzyjemnia rozgrywkę i sprawia, że jeszcze intensywniej odczuwamy to co dzieje się na ekranie telewizora.

Jeśli chcemy skorzystać z nowej opcji musimy podłączyć DualShocka 4 do konsoli kablem USB, w ustawieniach dotyczących Bluetooth wybrać wyszukiwanie nowych urządzeń, a na padzie nacisnąć przyciski PS Button i Share, aż do momentu, gdy lampka na kontrolerze zacznie migać.

Ciekawe ile osób zdecyduje się na porzucenie DualShocka 3 na rzecz nowszego pada. Jednak znacznie bardziej interesująca jest kwestia tego, ilu użytkowników chciałoby na PlayStation 4 zobaczyć obsługę poprzedniego kontrolera Sony.

© dobreprogramy
s