Do klawiatury Gboard trafi sprawdzanie poprawności i tryb energooszczędny

Do klawiatury Gboard trafi sprawdzanie poprawności i tryb energooszczędny

Do klawiatury Gboard trafi sprawdzanie poprawności i tryb energooszczędny
11.07.2018 08:28, aktualizacja: 11.07.2018 09:00

Dla wielu Gboard to zdecydowanie najlepsza klawiatura ekranowa. W naszym katalogu ustępuje ona wyłącznie aplikacji SwiftKey. Dla tych, którzy wybrali propozycję Google mamy dobre wieści – zapowiada się na to, że wkrótce w Gboard pojawi się sporo dużych nowości.

Źródło: 9to5Google
Źródło: 9to5Google

Na ich ślad trafił Abner Li z redakcji 9to5Google. W ramach cyklu APK Inisight zdekompilował on APK Gboard w wersji 7.4, dzięki czemu odnalazł tropy funkcji, które pojawią się w aplikacji w bliższej lub dalszej przyszłości. W przypadku Gboard 7.4 żniwa były wyjątkowo obfite. Wiemy już na przykład, że Google pracuje nad wbudowaniem w klawiaturę mechanizmu sprawdzania poprawności. Wcześniej mieliśmy do dyspozycji autokorektę, której skuteczność bywa wybiórcza. Wkrótce udostępnione zostanie narzędzie minimalizujące ryzyko pomyłek – Gboard po prostu pokreśli słowa, co do których ma wątpliwości.

Na kolejną interesującą nowość zapowiada się automatyczny tryb nocny z funkcją oszczędzania energii. Na razie jednak brakuje informacji, czy będzie można go zsynchronizować z cyklem dnia i nocy. Będzie się natomiast włączał, jeśli system przejdzie w tryb oszczędzania energii. Skorzysta na tym jednak tylko część użytkowników – automatyczne włączanie ciemnej karnacji jest kierowane do posiadaczy smartfonów z ekranami OLED, w przypadku których wyświetlanie koloru czarnego generuje mniejsze zapotrzebowanie energetyczne.

Odświeżona zostanie też ikona programu. Źródło: 9to5Google
Odświeżona zostanie też ikona programu. Źródło: 9to5Google

Zmiany nadejdą także w wyglądzie – Gboard ma zaadaptować drugą odsłonę wzornictwa Material, jaką można już testować w Chrome. Tryb jednej ręki poszerzony zostanie o tryb „pływającej” klawiatury, a fani emoji będą mogli tworzyć własne znaki, nazywane „minis”. Najnowsze stabilne wydanie Gboard znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)