r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dobra jakość kodu źródłowego Firefoksa

Strona główna Aktualności

Adam Harrsion używając narzędzia K7 firmy Klocwork dokonał analizy statycznej kodu źródłowego przeglądarki Mozilla Firefox.

Ogólnie test wypadł dobrze, kod Firefoksa okazał się dobrze napisany i jest wysokiej jakości. Z drugiej strony nie jest też doskonały, odkryto 655 usterek. Najwięcej z nich dotyczyło niesprawdzania, czy przekazywany wskaźnik nie ma wartości NULL. Jest też trochę problemów z zarządzaniem pamięcią, które mogą doprowadzić do jej wycieku. Zdarzały się też niezainicjalizowane zmienne. Analiza wykazała także 71 potencjalnych dziur w bezpieczeństwie. Tego, czy są poważne nie można sprawdzić automatycznym narzędziem, wymagane jest przejrzenie kodu przez osobę dobrze znającą działanie Firefoksa.

Analiza dotyczyła wersji 1.5.0.6. Twórcy Firefoksa zostali powiadomieni o odkrytych nieprawidłowościach i zdecydują czy się nimi zająć i w jaki sposób.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.