Dobre gry w roku 2016 – rozrywka, której sobie nie odmówiliście

Strona główna Aktualności

O autorze

Z jakiegoś powodu gry to nie aplikacje, więc nasze zestawienie popularności dobrych gier w naszej bazie w roku 2016 publikujemy oddzielnie. Podobnie jak i w wypadku aplikacji, skupimy się na Windowsie i Androidzie, jako najpopularniejszych systemach desktopowych i mobilnych. Tak, zgadliście, rządzą Minecraft i Pokemon GO. Może jednak na tych listach znajdziecie coś innego, ciekawego dla Was?

Top 10 gier na Windowsa, wyniki całkowite

 1. Minecraft
 2. Euro Truck Simulator 2
 3. Icy Tower
 4. Deluxe Ski Jump 4
 5. Who's Your Daddy
 6. Deluxe Ski Jump 2
 7. Little Fighter
 8. Need For Speed: Underground 2
 9. Free Chess
 10. BeamNG.drive

Z Minecraftem nikt tu oczywiście nie wygra. Oprócz niekończącej się przygody w kubikowym świecie lubicie jednak też samochodówki (EuroTruck Simulator 2, Need For Speed: Unterground 2, Beam NG.drive, platformówki (Icy Tower), klasyczne bijatyki (Little Fighter), skoki narciarskie (Deluxe Ski Jump 2 i 4). Lubicie się też pomęczyć z niemowlęciem (Who’s Your Daddy), wciąż też gracie w szachy, mimo że z komputerem wygrać się prawie nie da (Free Chess).

Top 10 gier na Windowsa z 2016 roku

 1. Need for Speed: Most Wanted
 2. Call of Duty 2
 3. American Truck Simulator
 4. The Sims 4
 5. Colin McRae Rally 2005
 6. Fallout Shelter
 7. Pro Evolution Soccer 2016
 8. Grand Theft Auto 2
 9. LEGO Marvel Super Heroes
 10. Need for Speed: Carbon

Prawdziwi z Was samochodziarze. Spośród gier, które trafiły do naszej bazy w tym roku, aż cztery dotyczą aut (Need for Speed: Most Wanted, American Truck Simulator, Colin McRae Rally 2005 i Need for Speed: Carbon). A przecież Grand Theft Auto 2 też ma coś wspólnego z autami, prawda? Zainteresowało Was też życie symulowanych ludków (The Sims 4 i Fallout Shelter), zarządzanie piłkarzykami (Pro Evolution Soccer 2016), potyczki na wojnie (Call of Duty 2), oraz zmagania komiksowych bohaterów w odmianie klockowej (LEGO Marvel Super Heroes).

Top 10 gier na Androida, wyniki całkowite

 1. Pokemon Go
 2. Minecraft - Pocket Edition
 3. Quizwanie
 4. 96% po polsku
 5. My Talking Tom
 6. Grand Theft Auto San Andreas
 7. Piano Tiles 2 (Don't Tap...2)
 8. Ingress
 9. Heroes of Might & Magic III HD
 10. Angry Birds

Gry na smartfonach to oczywiście coś innego, niż gry na PC. Tu nie oddalamy się od trendów z Pokemonem GO i Minecraftem na czele. Lubicie też bawić się w quizy i familiardy (Quizwanie, 96% po polsku), hodować koty (My Talking Tom), sprawdzać swoją zręczność i słuch muzyczny (Piano Tiles 2), przejmować władzę nad światem (Ingress) i strzelać gniewnymi ptakami w świnie (Angry Birds). Mimo to na liście znalazły się też dwie gry przeniesione na smartfony prosto z PC (Grand Theft Auto San Andreas i Heroes of Might and Magic III), co każe sądzić, że z czasem ta różnica między graniem smartfonowym a pecetowym zacznie się zacierać.

Top 10 gier na Androida z 2016 roku

 1. Pokemon Go
 2. Piano Tiles 2 (Don't Tap...2)
 3. IITC (Ingress Intel Total Conversion)
 4. Poke Radar find Pokémon nearby
 5. Pokemap: Map for Pokemon GO
 6. PS4 Remote Play
 7. 7 Second Challenge Po Polsku
 8. Rayman Classic
 9. LEGO Ninjago: Skybound
 10. Nie daj się zwolnić!

I tutaj nie da się ukryć, że debiutujący w tym roku Pokemon GO wziął co się tylko dało. Oprócz samej gry interesowaliście się też dodatkami do niej (Poke Radar, Pokemap). Zainteresowanie wzbudziła przeróbka kultowego Ingresa (IITC). O świetnym Piano Tiles już wspominaliśmy, 7 Seconds Challenge wpisuje się zaś w nurt imprezowych gier. Warto polecić pomysłowy i zabawny Nie daj się zwolnić, oraz oczywiście klasycznego Raymana (znów tytuł przeniesiony z PC). LEGO Ninjago: Skybound jest przede wszystkim piękne wizualnie. A co z PS4 Remote Play? No cóż, pozycja obowiązkowa dla każdego użytkownika PlayStation 4.

© dobreprogramy