reklama

Dobre programy dla dzieci. Kolorowanka to aplikacja dla małych miłośników malowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasjonat systemów mobilnych oraz aplikacji. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Od tamtej pory sieć jest nieodłączną częścią jego życia. Z zamiłowania podróżnik. Wolne chwile stara się spędzać na łonie natury lub też pracuje z ludźmi. W redakcji odpowiada za dział aplikacji mobilnych.

Ten tydzień rozpoczęliśmy międzynarodowym Dniem Dziecka. Jeden dzień na dzieci to jednak za mało, dlatego zamierzamy wszystkim rodzicom i dzieciom przybliżyć ciekawe aplikacje przeznaczone dla najmłodszych. Rozpoczynamy od propozycji dla miłośników malowania i kolorowania.

Kolorowanka, jak sama nazwa wskazuje ma nam zastąpić tradycyjne albumy z kolorowankami. Zawiera pokaźny zbiór grafik oraz przyrządów do malowania. W sklepie Google Play znajdziemy wiele aplikacji tego typu, dlaczego więc wspominamy właśnie o niej? Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to duża liczba dostępnych kolorowanek bez dodatkowych mikropłatności. Dostępne jest 13 kategorii, a w każdej nich kilka różnych obrazków. Dodatkowo aplikacja oferuje także tryb czystej kartki, na której możemy malować bez żadnych ograniczeń.

Po wybraniu odpowiedniej grafiki przechodzimy do okna kolorowania. U góry umieszczono dostępne narzędzia, a u dołu kolory. Dobrze wyważono ich wielkość, tak aby nawet na mniejszych ekranach nie było problemu z ich wyborem, a zarazem grafika była odpowiednio duża. Nie jest to standardem w tego typu aplikacjach. Wśród narzędzi znajdziemy nie tylko różnego rodzaju pisaki, ale też wiele nalepek, w tym animowanych. Efekt naszych prac możemy zapisać w pamięci telefonu.

Aplikacja nie oszałamia wyglądem interfejsu, ale z punktu widzenia dziecka nie jest to element najważniejszy. Za wadę należy uznać obecność reklam, zarówno w menu jak i podczas malowania. Na szczęście autorzy dali nam możliwość ich dezaktywacji poprzez zakup pełnej wersji. Co ważne Kolorowanka nie zawiera mikropłatności. Nawet w darmowej wersji nasza pociecha nie natrafi na komunikat o wymogu dokonania płatności w celu zakupu wybranej kolorowanki czy też narzędzia. I to właśnie możliwość pozbycia się reklam oraz brak mikropłatności są głównymi zaletami Kolorowanki. Wciąż jeszcze wiele aplikacji kierowanych do dzieci jest pozbawiona tych opcji. Program w wersji dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Oczywiście nie zastąpi ona tradycyjnej kartki papieru i zestawu kredek, ale może być ich ciekawym uzupełnieniem, np. podczas podróży samochodem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama