Dobre programy dla dzieci. Poznaj ludzką anatomię z The Human Body

Strona główna Aktualności

O autorze

W kolejnej już części naszego cyklu z ciekawymi aplikacjami dla dzieci przyjrzymy się programowi The Human Body dla systemu iOS. Zadaniem tego multimedialnego atlasu ludzkiego ciała jest nauka poprzez zabawę i interakcję. Dzięki temu łatwiej i przyjemniej możemy przyswoić tajniki działania ludzkiego organizmu.

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od stworzenia konta dziecka. Może być ich kilka. Wybieramy imię, kolor oraz model na jakim będziemy chcieli się uczyć. Dostępne jest także konto dla rodzica, z poziomu którego zarządzamy innymi. Po wstępnej konfiguracji, możemy przystąpić do poznawania tajników działania ludzkiego ciała.

Widoczne kontury wypełniamy poszczególnymi elementami, takimi jak układ nerwowy, krwionośny, kostny itd. Każdy z nich posiada wiele drobnych, interaktywnych elementów. Przykładowo układ pokarmowy pozwala nam jeść wybrane produkty i obserwować ich trawienie. Układ nerwowy pozwala prześledzić pracę oka, przy współpracy z kamerą urządzenia. Takich smaczków jest zdecydowanie więcej, a wszystkie opatrzono odpowiednią grafiką, animacją oraz dźwiękiem.

Przytrzymując palec na dowolnej części organizmu, dziecko może nagrać swój komentarz, albo wiadomością głosową, na którą później odpowie rodzic. Z menu programu możemy ustalimy jakie elementy będą widoczne, w tym dodać podpisy. Interfejs w języku polskim znacznie ułatwia korzystanie z aplikacji. Panel rodzica pozwala zarządzać kontami, a także pobrać podręczniki, które pozwolą lepiej wykorzystać wiedzę zawartą w programie.

The Human Body by Tinybop to jedna z najlepszych aplikacji edukacyjnych dostępnych na iOS. Docelowo przeznaczono ją dla dzieci w wieku 6-8 lat. Jej pełna wersja to wydatek wysokości 3,99 euro. Dostępna jest również darmowa edycja Lite, która pozwala zapoznać się z możliwościami tego multimedialnego atlasu. The Human Body by Tinybop znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

© dobreprogramy
s