Dobre programy w roku 2016 – te aplikacje Wam się podobały

Strona główna Aktualności
image

O autorze

To ostatni dzień roku, dobry moment by spojrzeć na to, jak radziły sobie w nim dobre programy w naszym portalu. 2016 był rokiem, który upłynął nam pod znakiem rosnącej popularności Windowsa 10 oraz Androida. I o ile Windows 10 niczego aplikacjom desktopowym nie zrobił, Universal Windows Platform, pozostaje wciąż ciekawostką, to efekt Androida da się odczuć. Coraz więcej rzeczy robimy po prostu na smartfonach – bo tak prościej, bo tak wygodniej. I choć pozycja oprogramowania na Windowsa długo jeszcze w naszym serwisie będzie nienaruszalna, to znaczenie aplikacji androidowych w naszej bazie może tylko rosnąć. Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych aplikacji mijającego roku

Top 10 aplikacji na Windowsa, wyniki całkowite

 1. Avast Free Antivirus 2016
 2. Ccleaner
 3. DAEMON Tools Lite
 4. AdwCleaner
 5. Google Chrome
 6. WinRAR
 7. Adobe Flash Player
 8. Adobe Reader XI
 9. uTorrent
 10. Firefox

Z inercją trudno walczyć. Wszystkie programy z tej listy są Wam na pewno świetnie znane. Wciąż potrzebowaliśmy w 2016 roku solidnego antywirusa, wciąż konieczne były narzędzia do czyszczenia Windowsów, wciąż trzeba było oszczędzać oryginalne nośniki gier i pobierać przez rój P2P dystrybucje Linuksa, wciąż Chrome i Firefox służyły do przeglądania Sieci, wciąż rozpakowywać trzeba było pliki RAR i wyświetlać PDF-y. Niestety wciąż też trzeba było oglądać treści dostarczane przez Flash Playera, wystawiając w ten sposób komputer na niemałe zagrożenie.

Top 10 aplikacji na Windowsa z 2016 roku

 1. GIMP Animation Package
 2. Ashampoo Photo Recovery
 3. Comodo Cloud Antivirus
 4. uBlock Origin
 5. HiSuite
 6. Never10
 7. WebSite X5
 8. NetSpot
 9. Dopamine
 10. Zemana AntiMalware Free

Znacznie ciekawiej wygląda ranking programów dodanych do naszej bazy w tym roku. To zarówno nowości, jak i oprogramowanie, które dopiero teraz spełniło nasze kryteria dodania do bazy. Ze sporym zaskoczeniem przyjęliśmy pozycję pakietu animacyjnego GIMP-a. Photo Recovery firmy Ashampoo nieźle jednak rozwiązuje poważny problem wielu osób, antywirus Comodo cieszy się coraz większym uznaniem, pozycja µBlocka nikogo chyba nie dziwi, a HiSuite to po prostu wynik popularności smartfonów Huawei w naszym kraju.

Koszmarna kampania Get Windows 10 sprawiła, że użytkownicy Windowsa 7 interesowali się programikiem Never10. Próbowano swoich sił robieniem stron internetowych za pomocą WebSite X5, szukano najlepszych sposobów na zestawienie Wi-Fi z użyciem NetSpota, czyszczono Windowsy malware za pomocą darmowego narzędzia Zemana, a w tle przygrywała muzyka ze świetnego odtwarzacza Dopamine (tak, o Winampie już zapominamy).

Top 10 aplikacji na Androida, wyniki całkowite

 1. Facebook Messenger
 2. WhatsApp Messenger
 3. Viber
 4. Endomondo Sports Tracker
 5. Yanosik
 6. HERE Maps
 7. Facebook
 8. Snapchat
 9. avast! Mobile Security
 10. Adobe Acrobat DC – PDF Reader

Ten zestaw dobrze pokazuje, jakie jest podstawowe zastosowanie smartfonów. To oczywiście komunikacja i social media. Smartfony przydają się też w uprawianiu sportów i podróżach autem, jako nawigacja. Ich działanie należy zabezpieczyć, więc na liście znalazł się program antywirusowy. Pozycję Acrobat Readera wyjaśnić da się chyba tylko siłą marki, na Androida znajdziemy przecież lepsze czytniki dokumentów.

Top 10 aplikacji na Androida z 2016 roku

 1. Piston
 2. Fake GPS location
 3. Prisma
 4. Torque Lite
 5. Android IMSI Catcher Detector
 6. Antivirus & Mobile Security
 7. DashCommand
 8. ArtBot
 9. Duo
 10. Pikazo

Zainteresowanie aplikacjami Piston, Torque Lite i Dash Command pokazuje, że dobre programy i motoryzacja mają coraz więcej ze sobą wspólnego. Prisma, ArtBot i Pikazo to oczywiście wynik mody, związanej z przerabianiem zdjęć na quasi-malarskie dzieła. IMSI Catcher zainteresował ludzi obawiających się podsłuchu wszelakich służb, Duo za to jest dla tych, co nie mają nic do ukrycia i chcą porozmawiać przez nowy wideoczat Google’a. Fake GPS location ani chybi musiało służyć ułatwiającym sobie życie w Pokemon GO, zaś nowy antywirus firmy WhiteArmor wzbudził zainteresowanie za sprawą swojej lekkości i szybkości działania.

© dobreprogramy