Dobry dzień dla grających w biegu — debiutują Cut the Rope 2, République oraz Colossatron

Strona główna Aktualności

O autorze

Urządzenia przenośne stały się już doskonałymi towarzyszami graczy, nie zawsze mających czas na poświęcanie kilku godzin produkcjom komputerowym albo tym na konsole. Kiedy jest tylko kilka minut na rozgrywkę, projekty na tablety i smartfony z iOS lub Androidem doskonale umilają czas. Pośród masy propozycji, które codziennie zalewają App Store i sklep Play, dzisiaj na pewno warto przyjrzeć się trzem świeżym potencjalnym hitom. Debiutują oto bowiem Cut the Rope 2, République oraz Colossatron.

Kontynuacji hitu ZeptoLab chyba nie trzeba za bardzo nikomu przedstawiać. Sympatyczny stworek Om Nom będzie zjadał cukierki na przestrzeni 120 nowych kolorowych poziomów, w przygodzie wesprze go zestaw 5 pomocników, a wszystko to przy świetnej oprawie graficznej i muzycznej. Gra do kupienia jest już w App Store.

République to z kolei propozycja dla starszych graczy. Projekt, który uzbierał na Kickstarterze przeszło pół miliona dolarów, także dostępny jest na sprzęty z iOS. Tytuł jest ciekawie zrealizowaną skradanką, w której poznajemy tajemniczą dziewczynę Hope, pomagając jej uciec z zamknięcia i bezpiecznie przeprowadzając ją dalej. Na razie dostajemy pierwszy z pięciu planowanych odcinków. Epizod pilotowy zwie się Exordium.

Halfbrick Studios, znane z takich popularnych pozycji jak Fruit Ninja lub Jetpack Joyride, startuje zaś z projektem Colossatron: Massive World Threat (iOS, Android). Gracz przejmuje tutaj kontrolę nad potworem z kosmosu, który po upadku na Ziemię zaczyna demolować miasta. W trakcie zabawy będziemy udoskonalać wężopodobnego stwora, doczepiając coraz mocniejsze części, potrzebne do przebrnięcia przez kolejne etapy.

© dobreprogramy

Komentarze