r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dobrze jest płacić w Norwegii ;)

Strona główna Aktualności

W kontekście negatywnych wyników kontroli NIK dotyczącej informatyzacji resortu finansów i podległych mu instytucji - głównie urzędów skarbowych, które to pracują na przestarzałym sprzęcie, a system informatyczny tychże urzędów jest wysoce niefunkcjonalny warto podać przykład norweskiego rozwiązania wprowadzonego przez tamtejszego fiskusa.

Obywatele tego kraju nie będą zmuszeni walczyć już ze skomplikowanymi formularzami, a co szczególnie ciekawe tamtejsze urzędy pozwoliły przesyłać zeznania podatkowe w formie wiadomości tekstowej przez telefon komórkowy. Według norweskiego urzędu skarbowego, jako pierwszy na świecie umożliwił on taką formę składania zeznań podatkowych. Będzie to szczególnie wygodne dla tych, którzy nie radzą sobie z wypełnianiem dostępnych na poczcie oficjalnych formularzy. W tym roku, zamiast tego, mogą wysłać drogą SMS-ową do Urzędu Skarbowego prostą informację z koniecznymi danymi.

Źródło: Gazeta Wyborcza, eGov

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłeś(aś) naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.