Rozstrzygamy akcję blogowania o Office 365!

Jeszcze przed HotZlotem wraz z polskim oddziałem firmy Microsoft zaprosiliśmy Was do udziału w ciekawej akcji blogowej. Rozdaliśmy zainteresowanym blogerom roczne licencje na Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych i jednocześnie prosiliśmy, aby na łamach prowadzonych u nas blogów podzielili się doświadczeniami z codziennej pracy.

Akcja została już zakończona jakiś czas temu, niestety jej rozstrzygnięcie "trochę" nam się opóźniło...

Intuicyjność i ergonomia Modern UI w praktyce — studium przypadku

Wiele się mówi i pisze o interfejsie Modern UI. Tu osobista dygresja: jakoś nie mogę przeboleć zmiany nazwy tego „produktu”, ale niestety rozumiem prawa rynku, a zwłaszcza rynku praw ;) Metro czy Modern UI, na myśl powinny przychodzić pojęcia takie jak ergonomia, intuicyjność, wygoda i szybkość pracy, jak mawia sam Microsoft — content before chrome. I ja właśnie o tej ostatniej zasadzie chciałem trochę się rozpisać, a do spisania tych przemyśleń skłoniła mnie bezpośrednio dodana wczoraj recenzja do naszej

O diodzie, co chodziła na skróty

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że każdy dobry administrator powinien liznąć trochę wiedzy na temat programowania i wiedzieć, w jaki sposób ułatwić sobie życie pisząc mniej lub bardziej skomplikowane skrypty tudzież miniaplikacyjki.

Transmisja z HotZlotu 2012 od kuchni

Chciałem dzisiaj podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat transmisji, jaką udało nam się przeprowadzić w trakcie tegorocznego HotZlotu w malowniczo położonym Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju. Wiele osób na miejscu widząc mnie biegającego z notebookiem i kamerami pytała, jak to działa.

O diodzie, co używała tylko IPv6

Wczorajsze zadanie specjalne było chyba najprostsze ze wszystkich - nie byłbym sobą, gdybym nie przemycił czegoś związanego z IPv6, a jako że mimo wszystko IPv6 jest całkiem mocno związane z Windows Server 2012 (vide chociażby DirectAccess), czuję się usprawiedliwiony :) Zadanie jak zwykle polegało na tym, aby coś zrobić i na tym, aby na coś wpaść, choć tutaj akurat większy ciężar spoczywał chyba na tym bardziej przyziemnym aspekcie, czyli na robótkach ręcznych. Zacznijmy jednak od początku.

W treści zadania znowu nie mieliśmy tradycyjnego pytania.

Wstążka w Eksploratorze - szybciej, więcej, łatwiej ;-)

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. No dobrze. Mogłem się powstrzymać, ale nie chciałem. Co rusz napotykam bowiem jakieś dziwadła w Windows 8, które pięknie komplikują mi życie. Jestem przyzwyczajony do pewnych schematów działań, rzeczy które wykonuję albo codziennie, albo po prostu bardzo często, i za każdym razem spodziewam się je wykonać równie szybko. Spodziewam się też, że tę samą rzecz po raz milion drugi zrobię równie bezmyślnie, jak po raz milion pierwszy - w końcu to tylko narzędzie, cel mojej pracy jest zupełnie inny.