Kolejna nowość w Windows 8

Nie trawię jeszcze interfejsu Metro na notebooku, uważam go (i chyba nie tylko ja ) za nieergonomiczny i po prostu denerwujący na urządzeniu sterowanym myszką. Z upływem czasu zapewne się przyzwyczaję, a żeby moment ten przybliżyć, zaczynam powoli migrację swoich podstawowych środowisk pracy.

Source-based routing w Linuksie w 5 minut

Vyatta, której namiętnie używamy na naszych głównych, jak i mniej głównych routerach nie obsługuje tzw. "source-based routingu", czyli routingu, który inaczej traktuje klientów pochodzących z różnych adresów IP. Temat ten wałkowany jest od lat na forach Vyatty i od lat jej producent obiecuje, że implementacja SBR pojawi się w końcu w kolejnej wersji. Niestety tak się nie dzieje... Można się z tym pogodzić albo... pogrzebać trochę w bebechach leżącego u podstaw Vyatty Debiana.

Dlaczego IIS zjada dysk?

Serwery WWW obsługujące dobreprogramy są w całości zwirtualizowane, a co za tym idzie, ich dyski to nie talerze ani komórki pamięci Flash (przynajmniej nie wprost), ale wykrojone na miarę obszary na prawdziwych woluminach, które to notabene też nie są do końca prawdziwe, bo są to tylko wirtualne LUNy stworzone z kilku czy kilkunastu fizycznych dysków twardych.

Siri, gdzie moje prezenty?

Apple przed Świętami wypuścił spot, który podobno uznany został za najbardziej efektywną reklamę minionych Świąt. W spocie wystąpili Święty Mikołaj i jego iPhone 4S z Siri, osobistym cyfrowym asystentem. Jak dotrzeć do domu Charliego?, Czy w Cleveland jest dziś zimno?, Jak wygląda reszta mojego dnia? (odpowiedź: Masz dzisiaj 3,7 miliarda spotkań). Zresztą zobaczcie sami...

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi

Jak niektórzy z Was wiedzą, serwery portalu dobreprogramy to w większości maszyny wirtualne pracujące w oparciu o rozwiązanie Citrix XenServer. Nigdzie nie ukrywamy, że korzystamy z licencji bezpłatnych, które są ograniczone funkcjonalnie i pozbawione oficjalnego wsparcia technicznego. Ta ograniczona funkcjonalność nam w zupełności wystarcza, a z problemami radzimy sobie sami.

Co nowego na blogu dobrychprogramów?

Nie będę pisał, że wczoraj uruchomiliśmy długo oczekiwaną nową odsłonę blogów, bo to wszyscy już wi(e)dzą ;) My z kolei wiemy, że odkrywanie nowych funkcji samodzielnie sprawia ogromną frajdę, dlatego zostawiliśmy Wam kilkanaście godzin na to, by samodzielnie i na spokojnie wszystko przeklikać. Mimo wszystko należy się jednak przynajmniej kilka słów redakcyjnego wprowadzenia - zapraszam więc na "nowe blogi w pigułce" ;)

Wygląd

Nowa szata graficzna wzbudziła wiele emocji.