Możesz zrobić nie musisz wprowadzić dowolne zmiany w rejestrze

Jeśli ktoś nie tylko komputera używa, ale czasami też w nim co nieco pogrzebie, to na pewno spotkał się już z Bazą Wiedzy Microsoftu i artykułami tam publikowanymi. Cała baza dostępna jest w języku angielskim, ale wiele artykułów z biegiem czasu jest starannie tłumaczonych i w efekcie dostępnych również po polsku. Niestety nie wszystkie i w większości przypadków nie od razu po ich publikacji.

Czy to jednak problem? Na pewno w kontekście artykułów, z których potencjalnie mogą korzystać bardziej świadomi użytkownicy domowi - na przykład

Kilka słów o robieniu screenshotów na smartfonach i tabletach

W naszym labie recenzujemy rozmaite sprzęty i często bardzo ważnym elementem takich recenzji są screeny, nie tylko zdjęcia zrobione aparatem. Pomyślałem, że przedstawię Wam krótką instrukcję wykonywania screenów na różnych systemach mobilnych.

iOS (iPad, iPhone itd.)

Aby wykonać screena, należy przytrzymać przycisk Home, a następnie krótko nacisnąć przycisk On/Off. Obraz wyświetlany w tym momencie na ekranie zapisuje się w albumie tam, gdzie zdjęcia z aparatu.

Wizyta w ESET HQ, premiera na żywo i... zgubiony iPad

Nareszcie znalazłem chwilę, by podzielić się kilkoma ciekawostkami z niedawnej wizyty w centrali firmy ESET. dobrychprogramy już drugi raz otrzymały zaproszenie na bardzo kameralne spotkanie dziennikarzy wybranych polskich redakcji (poprzednie odbyło się w 2009 roku), ale ja sam miałem przyjemność zjawić się w Bratysławie po raz pierwszy.

Nawet gdybym wcześniej nie wiedział, że ESET to firma słowacka z siedzibą w Bratysławie, to wcale bym się nie zdziwił.

Czym jest wydanie w świecie portali z oprogramowaniem?

Niniejszym postem chciałbym otwarcie zaprotestować przeciwko krzywdzącym komentarzom, jakie notorycznie pojawiają się pod newsami na temat nowych wersji przeglądarki Firefox czy na przykład, tak jak dzisiaj, Thunderbirda. Te komentarze krzyczą: wprowadzacie czytelników w błąd, to nie jest wersja stabilna, to beta!. Wygląda jednak na to, że na skutek dziwnej polityki wydawniczej Mozilli temat będzie wałkowany za każdym razem od nowa, nie łudzę się że mój wpis cokolwiek tutaj zmieni.

Problemy z transferem?

W gąszczu Waszych komentarzy do materiałów wideo dostrzegliśmy kilka głosów użytkowników, którzy nie mogli komfortowo obejrzeć filmów – albo „ciął” im się straming, albo transfer przy pobieraniu pliku był bardzo niski. Postanowiliśmy, że przyda się kilka słów wyjaśnienia, kto i dlaczego może z takimi problemami się zetknąć.

Cechą wspólną wszystkich osób zgłaszających kiepskie transfery jest operator internetowy – Telekomunikacja Polska. Ten fakt wiele wyjaśnia. W Internecie operatorzy łączą się z dostawcami treści (dużymi serwisami takimi jak my czy np.

Garść poprawek i nowości w vortalu

Przyjechaliśmy z HotZlotu w poniedziałek późną nocą i zgodnie z obietnicą od razu wzięliśmy się do roboty. Efekt dwóch dni prac mam nadzieję jest zauważalny w vortalu, ale mimo wszystko postaram się podsumować tutaj, co już udało nam się zrobić i nad czym jeszcze pracujemy.

Najpilniejszymi problemami były niedochodzące e-maile z linkami do aktywacji nowych kont oraz logowanie na forum, które nie zawsze działało tak jak trzeba.

Wieści z placu boju

Nareszcie udało mi się znaleźć kilka minut, by na spokojnie usiąść i przekazać Wam najnowsze wieści z "placu boju", czyli Zamku Ryn, gdzie od wtorku intensywnie pracujemy nad przygotowaniem trzeciego zlotu czytelników dobreprogramy, TechIT i Gamikaze - HotZlot 2009 :) Nie mam obaw przed nazwaniem zamku "placem boju", bo w tym roku nie tylko pracujemy tam nad HotZlotem, ale praktycznie równocześnie uruchamiamy nową wersję vortalu.