Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Co nowego na blogu dobrychprogramów?

Nie będę pisał, że wczoraj uruchomiliśmy długo oczekiwaną nową odsłonę blogów, bo to wszyscy już wi(e)dzą ;) My z kolei wiemy, że odkrywanie nowych funkcji samodzielnie sprawia ogromną frajdę, dlatego zostawiliśmy Wam kilkanaście godzin na to, by samodzielnie i na spokojnie wszystko przeklikać. Mimo wszystko należy się jednak przynajmniej kilka słów redakcyjnego wprowadzenia - zapraszam więc na "nowe blogi w pigułce" ;)

Wygląd

Nowa szata graficzna wzbudziła wiele emocji. Naszym celem było poprawienie czytelności treści, ale przede wszystkim zwiększenie możliwości promocyjnych - więcej wpisów na stronie głównej bloga, lepsza ekspozycja awatarów autorów. Tytuły i awatary są więc większe, podobnie jak najważniejsza treść.

Słuchamy Waszych głosów i większość komentarzy jest pozytywna. Jesteśmy świadomi, że bardzo silnie działa tu przyzwyczajenie, mamy więc nadzieję, że nowy wygląd z czasem zyska coraz większe uznanie w Waszych oczach. Będziemy oczywiście stale go poprawiać - już wprowadziliśmy drobne poprawki (między innymi w wyświetlaniu komentarzy). Za sprawą Waszych sugestii planujemy też poszerzyć treść w widoku pojedynczego wpisu blogowego (czyli tam, gdzie wyświetla się pełna treść oraz komentarze).

Widok listy blogów-zajawek pozostanie zwężony, z dużą liczbą komentarzy po lewej stronie. Wprowadzimy jednak dodatkowo możliwość opublikowania zajawki w formie grafiki - nie będzie to jednak pierwszy obrazek z galerii we wpisie, będzie to specjalna, oddzielnie wybierana przez Was grafika o rozmiarach 500x100px, umieszczona ponad tekstem zajawki. Udostępnimy możliwość kadrowania grafiki-zajawki podczas publikacji wpisu, dzięki czemu będziecie mieli pełną kontrolę nad tym, co dokładnie będzie promować Wasz wpis na głównej stronie.

Dużą zmianą jest rezygnacja z tapet, które wszyscy użytkownicy mogli wysyłać do swojego bloga. Dajemy Wam jednak w zamian dwie rzeczy. Po pierwsze na własnym blogu możliwy jest wybór motywu graficznego z listy kilkunastu dostępnych na starcie (będziemy dodawać kolejne, a sporo pewnie pojawi się w wyniku konkursu urodzinowego). Wybrany motyw wyświetlać się będzie wszystkim, którzy odwiedzą Wasz blog. Ten sam motyw jednak dekorować będzie także stronę główną bloga, która dotąd była biała i pusta.

W niedalekiej przyszłości szykujemy parę niespodzianek związanych z motywami. Jedną zdradzę już dziś: najaktywniejsi blogerzy otrzymają możliwość przygotowania własnego motywu dla swojego bloga, którego nikt inny nie będzie mógł wykorzystać. Redakcja pomoże w przygotowaniu takiego motywu, jeśli będziecie naszej pomocy potrzebować.

Funkcje

Blog dobrychprogramów ma już prawie dwa i pół roku! :) Przez ten czas pojawiło się kilka tysięcy wpisów, a wiele z nich jest przecież ponadczasowa. Coraz trudniej jednak było odnaleźć się w tym gąszczu blogów, które ostatecznie nie były przecież w żaden sposób poukładane. Postanowiliśmy to zmienić wprowadzając "tematy". Każdy wpis na blogu można, a nawet trzeba, przypisać do jednego, dwóch lub trzech tematów. Lista tematów została przez nas przygotowana tak, aby w większości przypadków łatwo można było określić te, które są najbardziej adekwatne, a także aby osoby zainteresowane konkretnymi treściami mogły, korzystając z tych filtrów, łatwiej je znaleźć.

Szczególnie zwracam uwagę na dwa tematy: "hobby" oraz "inne". Hobby przygotowaliśmy z myślą o tych wszystkich, którzy chcieliby na swoim blogu poruszać bardzo zróżnicowaną tematykę, często wykraczającą poza ramy komputerów, Internetu i szeroko rozumianego IT. Chcecie prowadzić bloga o swoich podróżach, podbojach kulinarnych, codziennych przemyśleniach? Nie mamy nic przeciwko! Temat "inne" przeznaczony jest z kolei dla tych, którzy mimo wszystko nie potrafili znaleźć bardziej właściwego tematu. Z czasem będziemy analizować popularność wszystkich tematów i łączyć je bądź wydzielać nowe.

Galerie obrazków to chyba najbardziej oczekiwana nowość :) Do każdego wpisu można teraz wrzucić do 50 zdjęć, screenów i innych plików graficznych. Aktywnych blogerów będziemy w przyszłości wyróżniać możliwością dodawania większej liczby grafik (jeśli będą mieli taką potrzebę).

Warto tu jednak wspomnieć, że zmienił się nieco system osadzania ich w treści. Każdy obrazek ma teraz swoją nazwę (tag) - domyślnie jest to nazwa pliku graficznego bez rozszerzenia. Należy posłużyć się odpowiednim tagiem, a następnie podać nazwę obrazka:

Grafiki możemy też podpisywać - tekst podpisu uzupełniamy w Galerii, tuż obok wyboru nazwy obrazka (można ją oczywiście zmienić). Należy pamiętać, że samo wrzucenie obrazka do galerii nie spowoduje jego wyświetlenia na dole wpisu! Z pomocą w pozycjonowaniu zdjęć przyjdzie funkcja Podgląd, która w każdej chwili przed publikacją pozwala Wam (i tylko Wam!) zobaczyć, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości ;)

Co jeszcze?

Drobnych zmian i nowości jest jeszcze trochę, wymienić ich tu wszystkich nie sposób - zwłaszcza, że nie jest to praca skończona. Ogromny wpływ na nią macie Wy, drodzy Blogerzy. Cały czas czekamy na sugestie. Nawet jeśli wszystko się Wam podoba, to też będziemy wdzięczni za słowo komentarza ;)  

inne

Komentarze

0 nowych
underface   14 #1 08.12.2011 17:43

świetna sprawa, widzę że redakcja posłuchała głosu użytkowników i zmiany które zostały wprowadzone spowodują większy wylew nowych treści oraz blogerów na portalu

Ave5   8 #2 08.12.2011 17:44

Super że będą customy dla najaktywniejszych!

Zastanawia mnie tylko, czy kategoria Hobby nie przerodzi się w abominację, której nikt nie będzie czytał. W końcu DP to vortal IT i jeżeli go odwiedzam, to żeby sprawdzić newsy ze świata technologii, a nie szpanować trafieniami z Katii w sobotę :)

pysiu   13 #3 08.12.2011 17:44

Fajnie zrobione :)

underface   14 #4 08.12.2011 17:59

@Ave5 przecież pisząc bloga o "psie burku" nie oznacza to, że wpis trafi na główną stronę blogów. A sam blog może być "rozprowadzony" przez autora jako swoje przemyślenia na temat wyżej wspomniany.
mi się zmiany jak najbardziej podobają.

@sebt myślę ze za jakiś czas na pewno pojawią się zmiany na głównej, przecież redakcja nie da rady zmienić wszystkiego na raz. A blog traktuje jak to określili w newsie jako "poligon doświadczalny"

  #5 08.12.2011 18:14

Tło pola komentarzy jest zbyt ciemne, dla niektórych może to być bardzo kłopotliwe, a wręcz uniemożliwiać przeczytanie treści komentarza, ja na przykład widzę zarys kontorów lister, które po pewnym czasie się zamazują zróbcie z tym coś.

Saskatchewan   8 #6 08.12.2011 18:33

A mnie się podoba szerokość treści wpisów :p.

Vanshei   16 #7 08.12.2011 18:36

Taka propozycja, można by dodać opcje zwijania/ukrywania tych informacji ?
Nie każdemu potrzebne są do życia te informacje kto ma ilu znajomych ;)
http://img833.imageshack.us/img833/1473/26777554.jpg

  #8 08.12.2011 18:39

Świetna szata graficzna. Przejrzysta i czytelna. Bravo!!

sla17   7 #9 08.12.2011 18:39

O, widzę że już po kliknięciu na liczbę komentarzy przenosi - na to czekałem ;) Przyzwyczaiłem się już nawet do szerokości tekstu, jednak komentarze wydają mi się takie szare, czarne, nie pasujące do reszty. Takie jakieś nie dorobione, wszystko takie odpicowane, a to wygląda trochę tak jak początkującego w HTML :P I ta czcionka daty we wpisie, nie wiem czy to znowu mi Opera płata figle, czy na serio tez wygląda tak... brzydko :D

sla17   7 #10 08.12.2011 18:43

Jeszcze jedno - co planujecie w górnej części, gdzie są zakładki "strona główna", "blogi" oraz tajemniczy, czarodziejski znak zapytania, który nic nie robi :D?

Vanshei   16 #11 08.12.2011 18:43

Co do daty to ją jeszcze widzę na ekranie laptopa ale godziny która jest obok już nie za bardzo, zmieńcie trochę kolor czcionki "godzinowej".

Krogulec REDAKCJA  22 #12 08.12.2011 18:44

@sebt: Gdyby to było takie proste to byśmy tak zrobili ;)

Po pierwsze nie chcemy uszczęśliwiać wszystkich na siłę - blog jest więc poligonem doświadczalnym nowego layoutu. Nieprzypadkowo wybrany został właśnie ten dział - gromadzi on najaktywniejszych czytelników, którzy w największym stopniu mogą wyrażać opinie o zmianach i na nie wpływać. Ponadto tu o zmiany prosiło się od dawna - projektując blog nie zakładaliśmy bowiem, że stanie się aż tak popularny.

Druga sprawa to kwestie techniczne - przebudowanie kompletnie całego serwisu to masa pracy...


@Ave5: Dokładnie tak jak pisze underface - jeżeli ktoś "popełni" wpis np. o gotowaniu to nie będziemy go promować na głównej, ale będzie dostępny w ramach bloga autora. Jest wiele osób, które tworzą blogi obejmujące szerszą tematykę niż IT i nie chcemy ich sztucznie ograniczać.


@sla17: Niespodzianka ;)


@Vanshei: Celne spostrzeżenie, poprawimy to.

sla17   7 #13 08.12.2011 18:44

I jeszcze jedno (przepraszam, że tak, ale... :D) - czy liczba komentarzy pod avatarem będzie aktualizowana po wysłaniu wpisu, czy nie ma szans i będzie się odświeżać dopiero po F5 :D?

SalcefiX   8 #14 08.12.2011 18:56

Blog faktycznie wygląda dużo lepiej ale jak napisał sla17 z komentarzami jest już znacznie gorzej. Źle się je po prostu czyta. Dobrze też było by, gdyby można było odpowiedzieć na konkretny komentarz bezpośrednio pod nim.

SalcefiX   8 #15 08.12.2011 18:59

I kiedy w końcu pojawi się możliwość edycji własnych komentarzy bo człowiek czasami walnie jakąś gafę i nijak nie da się tego poprawić. A prosimy już o to odkąd pamiętam (ładnych kilka lat).

sla17   7 #16 08.12.2011 19:01

@SalcefiX - trafna uwaga, od zawsze psioczę na to, że nie ma zarówno na portalu jak i tutaj, na blogach - opcji, dzięki której można by skierować odpowiedź bezpośrednio do danej osoby - w popularniejszych wpisach (chociażby w tym o KRRiT i ich pomyśle na nowy abonament), każdy napisze
[quote]@nick: bla bla bla[/quote]
No i pogubić się można :P Swoją drogą ciekawe, czy tag quote zadziała - strzelam, że nie :D

  #17 08.12.2011 19:02

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Znikną link do przechodzenia bezpośrednio do komentarzy (a może w ogóle go nie było?)!!

Proponuję zamienienie liczby komentarzy na link do samych komentarzy.

PS zaznaczajcie wpisy blogowe które lądują na głównej w jakiś zauważalny sposób aby się nie mieszało z newsami (patrz -> wpis o androidzie wyprzedzającym iOSa).

WooQash   8 #18 08.12.2011 19:15

Brawo, w końcu :)

Vanshei   16 #19 08.12.2011 19:25

@anonim wystarczy że klikniesz na liczbę komentarzy i zostaniesz przeniesiony wprost do nich ;)

Vanshei   16 #20 08.12.2011 19:32

Aha i jeszcze jedna uwaga, przy wyborze wyglądu dobrze by było wyróżnić który motyw mamy aktualnie ustawiony.

Vanshei   16 #21 08.12.2011 19:34

Przepraszam że tak 3 komentarze pod sobą...

Jeszcze odnośnik do forum by się przydał żeby nie trzeba było klikać Portal -> forum

SalcefiX   8 #22 08.12.2011 19:36

No i jak widać po wpisach Vanshei jak nic potrzebna jest edycja własnych komentarzy bo tak to ani nic dopisać ani poprawić. Wiem, że strasznie o to marudzę ale to przecież bardzo wygodne.

xomo_pl   24 #23 08.12.2011 19:41

gdzie znajdę komentarze które napisałem do czyiś blogów/ pod newsami na DP?

dawniej były pod moimi recenzjami teraz nie ma tego nigdzie.

przydało by się też ukrywanie email'a w profilu- po co komu to, przecież jest pw a uchroniło by przed spamem...

Vanshei   16 #24 08.12.2011 19:50

@zomo_prl Ukrywanie email'a jest w profilu na forum.
Szukaj pod "pozwalaj użytkownikom na wysyłanie maili"

  #25 08.12.2011 20:12

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale komentarze wizualnie wyglądają tak, jakby były częścią wpisu. Czy zmiany mają zmusić userów do czytania komentarzy?

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #26 08.12.2011 20:30

@Krogulec

"jeżeli ktoś "popełni" wpis np. o gotowaniu to nie będziemy go promować na głównej"

Parę wpisów o gotowaniu promowaliście na głównej :)

Vanshei   16 #27 08.12.2011 20:31

Można jeszcze dodać przycisk na dole komentarz który przenosiłby na samą górę strony.

Locked1986   4 #28 08.12.2011 20:56

No widzę ładny wygląd :)

  #29 08.12.2011 21:08

Ja rozumiem, chęć odświeżenia wyglądu, wkład pracy... Ale nie było można udoskonalić poprzedniej wersji?

socialkaos   3 #30 08.12.2011 21:35

Dwie uwagi, szeroko popularne na różnych stronach "archiwum" jest bezużyteczne z punktu widzenia (masło maślane) użyteczności.

Mamy n linków i nie wiadomo czego się spodziewać po kliknięciu. Poza tym, konia z rzędem temu, kto będzie chciał wyszukać posty z powiedzmy kwietnia....

Czarne komentarze - czytelne, graficznie słabiutkie

socialkaos   3 #31 08.12.2011 21:39

Font komenarzy i nagłówka jest za ciasno złożony.
Zmniejszanie go tak dużo względem tekstu też wydaje się bezcelowe.

Akurat od dobrego miesiąca analizuję i tworzę system komentarzy,
wklejam gdyby ktoś chciał zobaczyć:


http://www.digart.pl/zoom/6818353/Digart7_komentarze.html

http://www.digart.pl/zoom/6738678/Digart7_-_komentarze.html

Ostatni Mohikanin   27 #32 08.12.2011 21:57

"Chcecie prowadzić bloga o swoich podróżach, podbojach kulinarnych, codziennych przemyśleniach? Nie mamy nic przeciwko!"
Czy to oznacza, że dobroprogramowy blog, ściśle związany z komputerami, Internetem itd., będzie blogiem ogólnym, luźnym, wielotematycznym? Mogę opisać - przykładowo - swoje przeżycia z podróży PKS-em?

Docent REDAKCJA  14 #33 08.12.2011 22:06

@Ostatni Mohikanin:

Możesz - to w końcu Twój blog ;) Zastrzegamy sobie jednak prawo do nie promowania tego wpisu na stronie głównej ;) :P

Krogulec REDAKCJA  22 #34 08.12.2011 22:52

@SalcefiX: Edycję komentarzy mamy na liście, bez obaw ;) Prosimy tylko o odrobinę cierpliwości.

@DjLeo: Chodziło mi o gotowanie czegoś bardziej zjadliwego (przynajmniej w teorii) :P

@PavloAkaLogan: Powody, które zdecydowały o tym, że wprowadziliśmy nowy wygląd wyjaśniamy w newsie:
http://www.dobreprogramy.pl/9-lat-dobrychprogramow-nowy-blog-konkurs-i-plany-na-...

@socialkaos: Dziękujemy za wszelkie sugestie. Analizujemy Wasze sygnały i w przypadku powtarzających się zgłoszeń będziemy wprowadzać modernizacje. Wygląd komentarzy na pewno jeszcze się zmieni, chociażby za sprawą zwiększenia szerokości wpisów i, co za tym idzie, również widoku komentarzy. To z kolei pociągnie prawdopodobnie delikatne zwiększenie czcionki. Zobaczymy jak to wyjdzie.

@Ostatni Mohikanin: Warto podkreślić, że nie chcemy robić z bloga dobrychprogramów np. bloga o podróżach PKSem. Po prostu wiele osób prowadząc swojego bloga chciałoby pisać nie tylko o IT. Tak samo jak w życiu - każdy z nas ma zwykle szersze zainteresowania. Jako przykład mogę Ci przytoczyć Lightning talks po HotZlocie 2009, kiedy to pomiędzy wystąpieniami na temat javaskrypów, serwerów itp., paszczak000 opowiadał o swojej podróży do Czarnobyla. I temat ten wywołał paradoksalnie największe zainteresowanie.

Krótko mówiąc, jeżeli ktoś będzie chciał pomiędzy wpisami o komputerach wpleść sobie coś innego to nie będzie z tym problemu, ale z zasady wpisów o np. hodowli rybek akwariowych nie będziemy eksponować na stronie główne. To będzie widoczne tylko na blogu autora.

Ostatni Mohikanin   27 #35 08.12.2011 22:52

@Docent - a więc jednak. Pamiętam, jak powstawał blog. Mój pierwszy post został usunięty, bo był nie na temat. Teraz byłby na temat jak najbardziej. Ale go ze złości wyp...

Docent REDAKCJA  14 #36 08.12.2011 23:07

@Ostatni Mohikanin:

No cóż, wszystko się zmienia... ;)

Ostatni Mohikanin   27 #37 08.12.2011 23:09

@Krogulec: wiadomo - przeżycia z PKSu to tylko głupawy przykład, ale ogólnie fajnie, że będzie można wrzucić swoje przemyślenia na inne tematy. Promocja na stronie głównej - jeśli ktoś pisze tylko po to... :\

xomo_pl   24 #38 09.12.2011 00:23

a gdzie znajdę moje komentarze blogów/ pod newsami na DP?

dawniej były pod moimi recenzjami teraz nie ma tego nigdzie.

klikanie na komentarze pod informacjami o użytkowniku nic nie daje (sprawdzone na ie/opera)...

Ostatni Mohikanin   27 #39 09.12.2011 00:29

I na koniec parę uwag, coś, co mnie drażni na pierwszy rzut oka:
1 - za duża czcionka tytułu postu;
2 - za duża czcionka liczby komentarzy;
3 - za mała czcionka daty;
4 - słabo widoczna godzina;
5 - zbyt ciemne tło komentarzy;
6 - zbyt szeroki prawy panel;
7 - zbyt wąska część z tekstem;
8 - da się wyjustować tekst?

socialkaos   3 #40 09.12.2011 01:56

Czcionka to takie stalowe ustrojstwo : )

1 i 2 jest ok
3. jest ok
4. Za jasna nie za mała. Na słabych monitorach (wykontrastowanych)
5. Też mi się nie podoba, ale to rzecz gustu
6. etam
7. etam
8. Z tego co widziałem jest html wiec pewnie mozesz wyjustować do lewego prawego lub obydwu marginesów.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #41 09.12.2011 05:33

@Krogulec

"Wygląd komentarzy na pewno jeszcze się zmieni, chociażby za sprawą zwiększenia szerokości wpisów i, co za tym idzie, również widoku komentarzy."

To świetnie, jedyna rzecz która mi nie pasuje zostanie naprawiona :) cieszy mnie to niezmiernie.
A co do ciemnego tła w komentarzach to po przeczytaniu dzisiaj około 150 komentarzy człowiek zaczyna się przyzwyczajać. Mało tego nawet wydaje mi się teraz, że to dużo lepsze rozwiązanie. Wszystko staje się wyraźniejsze. Chyba mózg się zaczyna przyzwyczaja po prostu :)

GBM   22 #42 09.12.2011 07:24

Hmm... zmiany na blogach są jak najbardziej słuszne i dobre. Jest kilka niedociągnięć, ale to większość osób wymieniła już, więc nie będę sie powtarzał :)

Mam tylko pytanie, czy istnieje możliwość zmiany tła przez użytkownika ? Albo chociaż wprowadzenie takiej funkcji ?
Pytam, ponieważ białe tło na stronie w nocy zabija :P

  #43 09.12.2011 09:25

Ja proponuję jeden pasek nawigacyjny dla wszystkich podserwisów DP. tj. forum, blogów oraz samej stronki.

socialkaos   3 #44 09.12.2011 10:40

GBM, jeżeli biały zabija masz źle ustawiony monitor.
Często zabijanie białym jest po prostu wadą słabych wyświetlaczy
wyciągniętych tak, żeby najlepiej świeciły z półki : (

Na początek ściągnij brajtnes, przykładowo ja używam 10 na 100.

SalcefiX   8 #45 09.12.2011 10:50

No i jeszcze jedną rzecz może by poprawić. Mianowicie chodzi mi o ustawienia zarządzania własnym kontem. Tutaj można zmienić tylko hasło, mail i kilka ustawień dotyczących jabbera i powiadomień. A reszta już tylko na forum (które, nie obrażając nikogo, wygląda trochę przedpotopowo). Nie bardzo wiem, dlaczego ustawienia dotyczące prywatności, np. wyświetlania używanego komunikatora, czy maila mam zmieniać tam, skoro widać je głównie tutaj - na blogu i to w tak wyeksponowanym miejscu. Wiem, że to nie do końca na temat ale jednak nasze dane (czy jak to zwał) są widoczne tutaj bardzo a dostanie się do nich jest trochę pokręcone.

Aha. Zaczynam się przyzwyczajać do tego ciemnego tła w komentarzach :)

skandyn   10 #46 09.12.2011 11:37

Mi się ten nowy blog nawet bardzo podoba. Nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale o większy wachlarz funkcji. A dokładniej teraz będę mógł jeszcze bardziej zaszaleć, chodź pisarz ze mnie nie jest najlepszy.

Pozdrawiam.

Igloczek   8 #47 09.12.2011 12:51

2 sugestie:
- rozciągnąć komentarze pod wpisami na cała szerokość strony.
- udostępnić "czarną" wersje, czyli z odwrotnymi kolorkami :)

Ale zmiany jak najbardziej na plus, tak trzymać.

Malkolm   3 #48 09.12.2011 13:40

Zmiany oceniam pozytywnie, brakuje mi tylko wglądu w ostatnio publikowane przeze mnie komentarze. Nie ma ich na "strownie głównej profilu."

Krogulec REDAKCJA  22 #49 09.12.2011 13:43

@GBM: Nie przewidywaliśmy tego (przynajmniej w najbliższej przyszłości). Zainstaluj sobie to: http://www.dobreprogramy.pl/f.lux,Program,Windows,21432.html - wymaga przyzwyczajenia, ale naprawdę diametralnie zmienia komfort pracy w nocy ;)

@SalcefiX: Takie są minusy unifikacji nicków z forum i vice versa. Niestety nie jest to sprawa banalna. Będziemy chcieli docelowo to zmienić, ale na razie ma to niski priorytet bo w końcu tego typu dane zmienia się incydentalnie.

  #50 09.12.2011 16:05

Powiem tak : Większego brzydactwa dawno nie widziałem. Dlaczego jak coś jest dobre i dobrze wygląda to trzeba to popsuć (patrz np. Allegro) ?

meron11   4 #51 09.12.2011 16:30

Jak Już zmieniać to prosimy o system cytowania do komentarzy ;)

GBM   22 #52 09.12.2011 18:07

Dziękuje Krogulec :) - zobaczę jak działa, ale podejrzewam że łatwo się do niego przyzwyczaję ;)

underface   14 #53 09.12.2011 18:18

@Krogulec - sam skorzystałem z programu który poleciłeś BGM - faktycznie troche lepiej się patrzy na te białe strony w nocy - nie razi tak :D ale jeszcze trzeba się trochę przyzwyczaić :D
pozdrawiam

tomi127   2 #54 09.12.2011 19:39

W końcu da się to komfortowo przeglądać przez telefon! Wcześniej przewijanie do tytułu kolejnego wpisu było mordęgą :)

underface   14 #55 09.12.2011 20:26

myślę, że dobrym rozwiązaniem było by justowanie tekstu jako domyślne. ponieważ ten wyrównany do lewej nie fajnie komponuje się z całością, przynajmniej na głównej

Docent REDAKCJA  14 #56 09.12.2011 20:27

Wprowadziliśmy właśnie kolejne poprawki, które proponowaliście - między innymi:

- poszerzenie treści bloga i komentarzy po wejściu do konkretnego wpisu
- hover (podświetlanie) wszelkich klikalnych elementów po najechaniu myszą

...oraz zielona skórka z dużym logo dobrychprogramów! :) Od teraz jest ona domyślna dla niezalogowanych i wszystkich użytkowników, którzy nie wybrali jeszcze własnego motywu graficznego. Jeśli już własny motyw wybraliście, wejdźcie w Wygląd i przetestujcie zmieniając ręcznie ;)

Vanshei   16 #57 09.12.2011 21:22

to może jeszcze w tej skórce tło zmienić z białego na szare bądź zielone ?
Biały jest mało przyjazny dla oczu w takiej ilości, zwłaszcza wieczorami :)

underface   14 #58 09.12.2011 21:49

@Vanshei
Krogulec zaproponował dość ciekawy i przyjemny program, który ułatwia odczytywanie oraz przeglądanie jasnych stron wieczorami

Wolfgar   7 #59 09.12.2011 23:01

Ogólnie tak siedzę, patrzę, klikam, ustawiam i muszę powiedzieć, że nie mam się do czego przyczepić.No ewentualnie do działania kropki w mojej klawiaturze. W skrócie jestem na Tak :)

Igloczek   8 #60 10.12.2011 10:35

@underface

Jasne, ale wystarczy dać chociaż po bokach szare tło i nie będzie problemu :)

Ale najlepiej by było gdyby przy zmianie banera zmieniało się również tło.

Malkolm   3 #61 10.12.2011 16:20

Mógłby mnie ktoś oświecić: gdzie przegląda się swoje ostatnie komentarze? Na głównej profilu tego nie ma..

Docent REDAKCJA  14 #62 10.12.2011 19:05

@Malkolm:

W nowej odsłonie blogów zabrakło listy własnych komentarzy, ale pracujemy aktualnie nad jej przywróceniem :)

Malkolm   3 #63 10.12.2011 20:54

@Docent

Wg mnie taka lista bardzo ułatwia orientację w gąszczu wpisów pomagając w szybkim powrocie do interesującej Nas dyskusji. W każdym razie dziękuję za info. ;)

Ostatni Mohikanin   27 #64 10.12.2011 23:07

Zmiana wyglądu pociągnęła za sobą inne zmiany.
http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/EfficientPIM--recenzja,27077.html
Dlaczego wszystkie linki na samym końcu recenzji znalazły się w jednej linii? Podwójny enter nie pomaga.

Lisek REDAKCJA  14 #66 11.12.2011 00:04

@Ostatni Mohikanin - rzeczywiście jest błąd. Wszelkie takie problemy będziemy poprawiać najszybciej jak się da.

Ostatni Mohikanin   27 #67 11.12.2011 13:24

Grafika dodana do wpisu też się dziwnie zachowuje:
http://www.dobreprogramy.pl/OstatniMohikanin/Zakupy-online,25405.html
Jest powiększona, a po kliknięciu wyświetla się w prawidłowej rozdzielczości :\

Radek68   21 #68 11.12.2011 21:44

Mój pierwszy wpis na blogu i... już błędy do zgłoszenia ;)

1. U mnie skrót treści wpisu (przed kliknięciem "czytaj całość") jest bez sensu połączony. To zlepek części początkowej wpisu i końcówki.
http://www.dobreprogramy.pl/Radek68

2. Opis pod avatarem to... historyczna wersja! Zmieniłem go (na forum) już dawno temu, gdy zmieniłem avatar. Avatar się zmienił, opis nie.

3. Gdy kliknąłem - podczas pisania bloga - przycisk "podgląd" to utraciłem wszystkie zmiany.
Teraz za każdym razem, gdy chcemy zobaczyć podgląd, to najpierw trzeba kliknąć "zapisz", a potem "podgląd". To trochę bez sensu.

Na początek tyle.
Pozdrawiam.

  #69 12.12.2011 00:08

Jedna ważna uwaga: Czytelność jasnej czcionki na ciemnym tle jest o wiele niższa (mimo dużego kontrastu), niż odwrotnie. To może utrudniać czytanie np. dalekowidzom i ogólnie męczy wzrok.