r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dochody ważniejsze niż zasady?

Strona główna Aktualności

Niezwykle popularny serwis społecznościowy MySpace wchodzi na rynek Chiński. Jak informuje portal Gazeta.pl serwis kupiony 2 lata temu przez koncern Murdoch News Corp. za 538 mln dol. pozwalający użytkownikom na tworzenie stron o sobie i umieszczanie w internecie własnych tekstów, muzyki, zdjęć i klipów będzie cenzurowany.

Chińskie MySpace nie dość, że nie będzie umożliwiało prowadzenia dyskusji na określone tematy (polityka, religia), nie dość że będzie blokować "niebezpieczne" słowa takie jak Tiananmen, Tybet, Tajwan czy Dalajlama, ponadto wyraziło zgodę na wydawanie policji "niebezpiecznych" użytkowników. MySpace.cn dostosowuje się do potrzeb reżimu, udostępnia "magiczny przycisk", za pomocą którego można donieść na podejrzanych użytkowników.

Cóż, widać że rynek 137 mln Internautów jest na tyle łakomym kąskiem, że koncerny oferujące usługi internetowe nie zamierzają z powodów ideologicznych z potencjalnych zysków rezygnować. Jak wiadomo zarzuty podążania tą cyniczną drogą powszechnie kierowane są już do Google, Yahoo! oraz Microsoft.

Więcej na ten temat przeczytać można w artykule opublikowanym w portalu Gazeta.pl MySpace też ocenzurowane w Chinach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.