Dodatki do Internet Explorera dla ciekawskich

Strona główna Aktualności

O autorze

Na stronach bloga zespołu odpowiedzialnego za rozwój przeglądarki Internet Explorer pojawiła się interesująca lista bezpłatnych narzędzi - dodatków do IE, które wspomagają proces tworzenia i technicznej analizy witryn internetowych. Narzędzia mogą być przydatne nie tylko dla programistów i twórców witryn, ale dla każdego ciekawskiego, kto chciałby dowiedzieć się jak zbudowane są przeglądane akurat strony. Publikacja opiera się na prezentacji, jaką autor przedstawił podczas konferencji TechEd 2007 w Orlando i zawiera także linki do demonstracji pokazujących możliwe scenariusze użycia.

Prezentowane na blogu narzędzia obejmują IE Developer Toolbar oraz IEWatch pomagające zorientować się w strukturze strony, DebugBar do inspekcji DOM, ruchu HTTP oraz JavaScriptów, bezpłatne narzędzie Microsoft do tworzenia dynamicznych witryn webowych - Visual Web Developer Express, Nikhil's Web Development Helper dla zainteresowanych aspektami funkcjonowania AJAXa i JavaScriptów oraz kontrolek ASP.NET, Fiddler - proxy do inspekcji ruchu HTTP(S), AjaxView - proxy pomocne w analizie ruchu generowanego przez skrypty ajaxowe oraz inne narzędzia dla programistów z Windows Marketplace.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu