reklama

Dodatkowe 25 GB w Google Drive dla właścicieli HTC

Strona główna Aktualności

O autorze

Coraz większa liczba flagowych urządzeń mobilnych nie jest wyposażana w złącze kart microSD, czego doskonałym przykładem od dłuższego czasu jest cała seria Nexus. Ma to oczywiście swoje wady i w oczach wielu użytkowników zupełnie taki sprzęt przekreśla, ale trzeba pamiętać, że pozwala to na zmniejszenie urządzenia, a także stworzenie bardziej zwartej, lepiej wykonanej obudowy. Rzecz jasna, o ile producent nie zapomni o wykorzystaniu odpowiednich materiałów. Nic również dziwnego w tym, że w takich wypadkach proponuje się używanie chmur internetowych. Skoro użytkownika stać na smartfon z najwyżej półki, to dlaczego nie byłoby go stać również na odpowiedni pakiet internetowy? Czasami wychodzi się do użytkowników z dodatkowymi propozycjami. Przykładem jednej z nich jest darmowe 50 GB w ramach usługi Box.com dla użytkowników Nexusa 4 (niestety, z dosyć sporymi limitami). Podobną akcję przygotowała wraz Google firma HTC.

Wraz z udostępnieniem aktualizacji do Androida 4.3 dla modelu HTC One poinformowano o tym, że użytkownicy tego modelu otrzymają dodatkowe 25 GB miejsca w ramach dysku internetowego Google Drive, a dla właścicieli HTC One Max aż 50 GB. Jest to nie lada gratka, bo standardowo użytkownik otrzymuje darmowe 15 GB, niedawno mógł zyskać kolejne 10 GB po zainstalowaniu Quick Office, mobilnego pakietu biurowego od Google, a teraz dochodzą kolejne gigabajty. W najlepszym wypadku klienci mogą więc posiadać aż 50 GB lub 70 GB darmowej przestrzeni. Podobnie jak w wypadku promocji związanej z pakietem biurowym, również i tak jest ograniczona czasowo – pakiety będą aktywne przez 2 lata od aktywacji.

Gdzie tkwi haczyk? Aby skorzystać z akcji, należy korzystać z najnowszej nakładki HTC Sense 5.5, odpada więc korzystanie ze zmodyfikowanego oprogramowania, przynajmniej w momencie aktywacji. Użytkownicy, którzy już z takowego korzystają, mogą przywrócić oprogramowanie fabryczne i zablokować bootloader, bo bez tego zabiegu nie będzie to możliwe – przykładowo dystrybuowany przez Google model HTC One Developer Edition z czystym Androidem i odblokowanym bootloaderem nie jest objęty promocją. Skorzystanie z oferty wymaga jedynie uruchomienia aplikacji Dysk Google i postępowania zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Mimo wszystko Google przygotowało specjalną stronę z informacjami na ten temat.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama