Dołącz do zamkniętych testów beta najnowszego oprogramowania z pakietu Microsoft Office

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez Microsoft Office, podstawowego dla nich narzędzia pracy. Do takich właśnie wiernych fanów biurowego pakietu Microsoft adresuje swój nowy program testów beta Office, który pozwoli na testowanie nowych wersji oprogramowania, zanim wejdą one oficjalnie na rynek.

Nie należy traktować uczestnictwa w testach beta jako sposobu na otrzymanie darmowych, licencjonowanych kopii programów z pakietu Office. Choć udział w programie jest darmowy, to jednak Microsoft oczekuje od uczestników, że będą wysyłali informacje zwrotne, pozwalające na ulepszenie oprogramowania i ustabilizowanie jego pracy przed wydaniem wersji finalnych. Tak samo Redmond nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne problemy, włącznie z utratą danych, jakie mogłyby wyniknąć z używania testowego Microsoft Office w środowiskach produkcyjnych.

Program testów otwarty jest zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i firm. Biznesowi użytkownicy, oprócz dostępu do testowych wersji Worda, Excela, PowerPointa, OneNote, Vision, Accessa, Publishera i Outlook, otrzymają dodatkowo możliwość testowania takich produktów jak serwery Exchange, SharePoint, Lync i Project oraz usług hostowanych w chmurze.

Aby się zapisać do programu, należy odwiedzić stronę Office Pre-release Programs, w nadziei, że umieszczone tam kwestionariusze będą akurat działały. Ogromne zainteresowanie sprawiło bowiem, że dzisiaj większość czasu nie działały. Po ich wypełnieniu, otrzymamy powiadomienie o przyjęciu naszego zgłoszenia – ale nie oznacza to, że Microsoft zaakceptuje każdego. Pytania są dość szczegółowe, co sugeruje, że Redmond chce przyjąć grupę najbardziej obiecujących testerów, którym będzie zależało na dostarczeniu wartościowej informacji zwrotnej.

Można podejrzewać, że na początku do testów w tym kanale trafi bardzo wyczekiwana wersja Microsoft Office o nazwie kodowej „Gemini”, o interfejsie dostosowanym do wymogów ekranów dotykowych, przygotowywana z myślą o użytkownikach tabletów z Windows 8/8.1 oraz Windows RT. Jej wydanie pozwoli Microsoftowi na uporządkowanie sytuacji z ARM-owymi tabletami z Windows, które dziś wciąż uruchamiają obok Modern UI także klasyczny interfejs Windows, a w nim skompilowany pod architekturę ARM pakiet Office. Korzystanie jednak z niego w takiej formie nie jest ideałem, docelowo Redmond zapowiada więc całkowite pozbycie się z Windows RT elementów klasycznych „okienek”.

© dobreprogramy
s