r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dolby Atmos na Xboksie One i Windows 10: usłyszymy, że ktoś chodzi po dachu

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W związku z tym, że wojnę obecnej generacji konsol wygrywa Sony, a Xbox One zaliczył wyjątkowo marny start, to Microsoft musi się mocno starać, by przekonać do siebie graczy. Kolejne aktualizacje oprogramowania to nie tylko poprawki systemu czy ulepszania w interfejsie, ale także nowe funkcje i to całkiem ciekawe. Właśnie rozpoczęły się testy Dolby Atmos, technologii, która może przynieść świetną jakość dźwięku przestrzennego. Dodatkowo zostanie ona wprowadzona także do Windowsa 10, zarówno na PC, jak i tabletach.

Dzięki Dolby Atmos użytkownicy Xboksa One i One S będą mogli rozszerzyć standardowy system głośników 5.1 czy 7.1 o dodatkowe głośniki umieszczone na suficie. Zostaną one wykorzystane w grach do zapewnia lepszych wrażeń dźwiękowych, tak by gracz poczuł, że znajduje się w samym środku akcji.

Dolby Atmos sprawdzi się chociażby w strzelankach. Już nie usłyszymy tylko kroków wroga, ale będziemy wiedzieć, że przykładowo porusza się on piętro wyżej. Trzeba przyznać, że w teorii brzmi to zachęcająco, na tyle, że osoby z grubszym portfelem mogą pokusić się o stworzenie prawdziwego pokoju gier, inwestując w dobrej klasy sprzęt dźwiękowy. Z drugiej strony, Dolby Atmos musi zostać dobrze wykorzystane przez producentów gier, by faktycznie sprawić, że poczujemy się jakbyśmy byli na polu bitwy.

r   e   k   l   a   m   a

System dźwiękowy Dolby Atmos to oczywiście nie tylko gry, ale także filmy Blu-ray oraz muzyka. Nie musimy też montować głośników na suficie, technologia może korzystać również z odpowiednio skierowanych dodatkowych głośników w kolumnach umieszczonych na podłodze.

Dostęp powinni już mieć użytkownicy korzystający z Xbox One Preview, czyli testowych wersji oprogramowania. Wsparcia ma także pojawić się na komputerach i tabletach działających pod kontrolą Windows 10. Jeśli testy przebiegną pomyślnie, Dolby Atmos zostanie udostępnione wszystkim użytkownikom Xboksów obecnej generacji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.