r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Dolphin Browser

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe

Spośród konkurencyjnych rozwiązań przeglądarkę Dolphin Browser wyróżnia szeroki wachlarz możliwości, bardzo wysoka zgodność ze standardami internetowymi oraz duża szybkość działania.

Podstawowe opcje obejmują stronę startową z ulubionymi stronami, przeglądanie w kartach (w tym również prywatnych), historię przeglądania, obsługę zakładek wraz z ich synchronizacją w ramach konta Dolphin, pobieranie plików i udostępnianie witryn. Prawdziwą potęgę Dolphina widać jednak dopiero po dokładniejszym jego zbadaniu.

Innowacyjną opcją jest Sonar, system sterowanie aplikacją głosem. Przeglądarka obsługuje wiele wyszukiwarek m.in. Google, YouTube, Wikipedia, Facebook, a także możliwość szybkiego otwierania stron po narysowaniu gestu (np. G – Google). Dolphin obsługuje dodatki, których baza jest rozbudowana – znajdziemy tam m.in. tryb nocny, tryb pełnoekranowy, LastPass, Xmarks, zapisywanie stron jako PDF, integrację z Evernote. Przeglądarka obsługuje również wstępne wczytywanie witryn, możliwość wyboru wczytywania obrazków jedynie dla połączeń Wi-Fi, zmianę kodowania i rozmiaru tekstu. Pozwala także na zmianę klienta, aby przeglądarka przedstawiała się jako inne urządzenie(np. tradycyjna przeglądarka komputerowa).

Przeglądarka jest również w stanie blokować wyskakujące okienka, dopasowywać tekst do ekranu, a dodatkowo wspiera obsługę technologii Flash. Warto wspomnieć, że producent publikuje w sklepie Play dodatek Dolphin JetPack, którego instalacja powoduje, iż przeglądarka zaczyna używać autorskiego silnika producenta. W efekcie wspiera ona znacznie lepiej najnowsze technologie webowe, a także o wiele szybciej przetwarza kod JavaScript.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Koniec oślepiania: mobilna wersja Chrome nareszcie z trybem czytnika

18
16.10.2014  •  Łukasz Tkacz

W ostatnich dniach mogliśmy obserwować premiery nowych wersji popularnych przeglądarek, najpierw Google Chrome, a następnie Firefoksa od Mozilli. Oprogramowanie to rozwija się bardzo szybko, co widać także po urządzeniach mobilnych. Najnowsza wersja beta Chrome dla Androida wprowadza długo wyczekiwaną funkcję, możliwość otwierania stron w ramach wbudowanego czytnika. Koniec z jasnym tłem, które oślepia nas w nocy i uniemożliwia czytanie. Oczywiście przeglądając oficjalną listę zmian ze sklepu Google Play o niczym takim się nie dowiemy. Google jak zwykle ograniczyło się do lakonicznego…

Dolphin będzie uniwersalną platformą, dostarczy na telefon nawet gry

9
18.08.2014  •  Anna Rymsza

Dolphin Browser to jedna z najpopularniejszych przeglądarek mobilnych na świecie. Projekt istnieje od 2010 roku i chwali się 100 milionami użytkowników. Jednak przyszłość przeglądarki to nie tylko strony internetowe i w działaniach jej twórców widać działania podobne do wysiłków Mozilli czy Googlea na desktopie. Zacząć należy od tego, że miesiąc temu 51% udziałów w formie MoboTap, robiącej Dolphina, kupiła firma Changyou – wydawca popularnych w Chinach gier online. W zamian za udziały, MoboTap dostał 30 milionów dolarów. Edith Yeung, wicedyrektor ds. rozwoju międzynarodowego Dolphina,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
WODZU   20 #4 09.01.2017 11:24

Niestety od kilku miesięcy Dolphin stał się tak mułowatą przeglądarką, że Chrome to przy nim demon szybkości. Szkoda, bo lubiłem "delfina".

Buniol   4 #3 01.01.2017 00:17

@macaleks: Muszę przyznać że dobra ta przeglądarka z twojego linka.

SzymonL   4 #2 09.07.2015 11:02

Po ponownym uruchomieniu muszę się od nowa logować do wszystkiego bo to dziadostwo nie pamięta, nawet jeśli było to 10 sekund temu. Nie pamięta również że przełączyłem wygląd forum z widoku mobilnego na desktop. Przy kilkunastu kartach szybka niczym Maluch ze zdupionym gaźnikiem. Boat Browser 10x lepszy.

Autor edytował komentarz.
macaleks   14 #1 14.03.2014 15:45

Spersonalizowany ekran startowy. Sterowanie głosem i gestami.Niezwykle szybka.Ok.100 mln.download.Synchron zakładek.Prostota.
Jest też inna dobra przeglądarka której na DP nie zauważyłem for Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ksmobile.cb&hl=pl

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.