r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Domeny .EU – rejestracja od grudnia

Strona główna Aktualności

Organizacja EURid ogłosiła dzisiaj oficjalny terminarz rejestracji domen Unii Europejskiej .EU. EURid jest organizacją typu non-profit z siedzibą Belgii powołaną wiosną br. przez Komisję Europejską do zarządzania domenami .EU.

Aby uchronić firmy i organizacje przed nielegalnym przejęciem domeny (cybersquattering), EURid wprowadziła fazę "Sunrise" tj. wstępnego okresu rejestracji, umożliwiającego składanie wniosków jednostkom spełniającym konkretne wymagania.

Pierwszy etap tej fazy rozpocznie się 7 grudnia br. (potrwa do 6 lutego 2006) i dotyczyć będzie instytucji publicznych i organizacji posiadających zarejestrowane znaki towarowe. Drugi etap (7 lutego - 6 kwietnia 2006) adresowany jest do jednostek z niezarejestrowanymi znakami towarowymi i ich nazw oraz nazw dzieł literackich i artystycznych.

7 kwietnia 2006 rozpocznie się okres (tzw. "Landrush",) polegający na uwolnieniu rejestracji domen dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej, na zasadach takich jak w przypadku rejestracji domen globalnych.

Jeśli w drugim etapie fazy "Sunrise" EURid otrzyma więcej niż jeden ważny wniosek dla tej samej nazwy domeny, wnioski będą traktowane na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".

Domeny .EU mogą być wielką szansą dla polskich firm na zaistnienie na rynku europejskim. Tym bardziej, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw już od dawna myśli o ekspansji na zachód - mówi Arkadiusz Szczurowski, prezes firmy Domeny.pl, która od lipca br. jest akredytowanym rejestratorem domen .EU.

W Polsce jest obecnie dziewięć firm akredytowanych przez EURid do rejestracji domen Unii Europejskiej .EU.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.