r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Domeny .EU - już blisko 100 tys. wniosków!

Strona główna Aktualności

Wczoraj rozpoczął się pierwszy etap (Sunrise) rejestracji domen .EU. Jak podała Polska Agencja Prasowa, wniosków o rejestrację tylko po jednym dniu jest już blisko 100 tys.(!)

Przez pierwsze cztery miesiące etapu "Sunrise" (od 7 grudnia 2005 r. do 7 kwietnia 2006 r.), prawo do rejestracji domen .EU przysługuje wyłącznie instytucjom publicznym (wśród nich miastom i urzędom, obszarom geograficznym oraz innym jednostkom i organom posiadającym uprawnienia do posługiwania się określoną nazwą) oraz podmiotom posiadającym zarejestrowane znaki towarowe. Drugi etap, od 7 lutego do 6 kwietnia 2006, adresowany jest do jednostek z niezarejestrowanymi znakami towarowymi i ich nazw oraz nazw dzieł literackich i artystycznych. 7 kwietnia 2006 rozpocznie się okres (tzw. "Landrush") polegający na uwolnieniu rejestracji domen dla wszystkich obywateli Unii Europejskiej, na zasadach takich jak w przypadku rejestracji domen globalnych.

Listę akredytowanych firm i instytucji do przyjmowania wniosków rejestracyjnych na domeny .EU, można znaleźć na stronach organizacji EURid powołanej wiosną br. przez Komisję Europejską do zarządzania domenami .EU.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.