reklama

Domeny .eu mają już 5 lat

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj mija 5 lat od uruchomienia publicznej rejestracji domen z rozszerzeniem .eu stworzonych na potrzeby stron internetowych w Europie.

W ciągu 5 lat domena .eu stała się rozpoznawalną marką nie tylko w Internecie, ale również jest obecnie jednym z najpopularniejszych adresów. Jak informuje EURid, organizacja wyznaczona przez Komisję Europejską do obsługi domen .eu, od 2006 roku zarejestrowano ponad 3,4 mln stron internetowych z europejskim adresem. Stawia go to na 9 miejscu listy najpopularniejszych domen najwyższego poziomu (TLD) na świecie. Adres .eu jest głównie wykorzystywany przez firmy i organizacje promujące się w Europie, w mniejszym zaś stopniu przez zwykłych użytkowników.

Największy przyrost domen z rozszerzeniem .eu w ostatnim czasie zanotowały Litwa (382%), Czechy (264%), Austria (108%), Belgia (79%), a także Niemcy (65%). Jak informuje EURid, również nasz kraj jest w czołówce państw z dużym przyrostem domen .eu. Nie podano jednak na ten temat żadnych liczb. Jeszcze w 2009 roku mówiło się, że to dzięki Polsce domeny .eu notują największy wzrost. Przypomnijmy, że od 2009 roku EURid wprowadził możliwość rejestrowania domen europejskich ze znakami narodowego alfabetu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama