r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Domeny .org podrożeją o 10%

Strona główna Aktualności

Instytucje korzystające z domen .org, niegdyś przeznaczonych dla organizacji o charakterze non-profit muszą liczyć się z tym, że już wkrótce cena utrzymania ich adresów nieco wzrośnie. Public Interest Registry, operator domen .org, ogłosił zamiar podniesienia opłat za rejestrację, przedłużenie i transfer domeny o 10% - z poziomu 6,15$ do 6,75$ za rok. To spory wzrost cen biorąc pod uwagę fakt, że w ubiegłym roku podwyżka wyniosła tylko 2,5%. Zmiany wejdą w życie 9 listopada tego roku.

Trudno dokładnie przewidzieć, jak podniesienie opłat rejestracyjnych dla rejestratorów odbije się na cenach "detalicznych", ale z całą pewnością firmy rejestrujące domeny .org - zwłaszcza te mniejsze - nie będą chciały brać podwyżki na siebie i też podniosą opłaty za rejestrację, przedłużenie i transfer domen .org w swoich cennikach.

Powód podwyżki nie został podany w oficjalnym liście PIR do ogólnoświatowej organizacji zarządzającej domenami ICANN, ale można się domyślać, że po podniesieniu cen przez innych operatorów takich jak na przykład VeriSign (.com i .net), PIR poszło za ciosem i po prostu też chce zarabiać więcej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.