Doodle Jump - czyli miłe skakanie na ekranie

Witam po raz pierwszy. Na moim blogu będę oferował wam (oferował, to złe słowo, raczej polecał) ciekawe aplikacje, gry z Apple'owego sklepu AppStore. No więc na początek :

Doodle Jump BE WARNED: Insanely Addictive!

Więc. Zacznijmy od opisu gry. Jest to mała zręcznościówka, w której naszym zadaniem jest doprowadzić tego ufoludka jak najwyżej. Nie jest to takie proste. Czekają na nas potwory, z którymi zderzenie kosztuje nas upadek, a upadek kosztuje nas koniec gry. Ale możemy do nich strzelać z trąbkonosa. Oprócz tego, małe platformy (są takie, które sie przesuwają, znikają, wybuchają i łamią, ale są też takie, które nic nie robią ;) ) są wyposażone w różne sprężynki, lub trampoliny, które mogą nam ułatwić lot w górę. Do tego dołączmy jeszcze rakiety, buty ze sprężynami i czapka ze śmigłem. Bądźmy uważni ! Jeden nieuważny ruch i możemy wpaść do czarnej dziury !

No to teraz o grafice. Rysowane plansze wyglądają na prawdę miło. Potworki są staranne. Dostępnych jest obecnie 5 różnych poziomów :
-podstawowy (opisywany wyżej)
-świąteczny (wszystko wygląda jakby były święta, dostajemy prezenty z rakietami itd.)
-halloween (nasz ufoludek staje sie duszkiem, który oświetla całą planszę, a wokół panuje ciemność)
-las deszczowy (pełny potworów, czasami pada deszcz i grzmi)
-kosmos (skaczemy w skafandrze, zamiast potworów mamy roboty)

Sterowanie jest bardzo proste. Gra wykorzystuje akcelerometr w naszym iPodzie Touch/iPhonie . Jest bardzo czuły, więc uważajcie. Strzelamy dotykając palcem w ekran bądź to z lewej, bądź to z prawej strony.

Gra nie jest droga. 0,79€ to nie jest dużo. Można sie od niej uzależnić [jak ja ;)]. Wciąga ! Mój osobisty rekord to 43 869. Dziękuje za uwagę.