Doom 1.9

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Po tym jak Wolfenstein 3D szturmem zdobył rynek, stając się z miejsca kultową strzelanką, twórcy tytułu z id Software natychmiast zabrali się za przygotowywanie następnego, dużo nowocześniejszego dzieła z nurtu FPS. Niezapomniany Doom zadziwił wielu nie tylko lepszą oprawą graficzną i udźwiękowieniem, lecz przede wszystkim brutalnością. Krew leje się tutaj rozpikselowanymi, ale jednak strumieniami.

Zamiast weterana wojennego, tym razem wcielamy się w bezimiennego kosmicznego żołnierza, który został wysłany z misją na Marsa tylko po to, by na miejscu musieć się zmierzyć z kolejnymi zastępami demonicznych potworów. Należy dotrzeć do końca każdego z dokładnie zaprojektowanych, wielopoziomowych etapów, po drodze starając się przeżyć, odnajdując potężniejsze bronie, amunicję do nich, zapasy życia czy karty potrzebne do otwierania zamkniętych drzwi. Zabawie towarzyszy niezwykła muzyka.

Tak jak w protoplaście, w Doomie również zawarto niejedne sekretne pomieszczenie do odkrycia. Była to zarazem jedna z pierwszych pozycji oferujących rozgrywkę sieciową, czyli walkę na liczbę zabójstw pomiędzy graczami korzystającymi z komputerów PC połączonych w sieć. Starsi będą pamiętać niejedną noc zarwaną na wieloosobowym szaleństwie pod jednym dachem. Gra obsługuje także fanowskie modyfikacje i mapy.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się dziewięć poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!