Doom 1.9

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Po tym jak Wolfenstein 3D szturmem zdobył rynek, stając się z miejsca kultową strzelanką, twórcy tytułu z id Software natychmiast zabrali się za przygotowywanie następnego, dużo nowocześniejszego dzieła z nurtu FPS. Niezapomniany Doom zadziwił wielu nie tylko lepszą oprawą graficzną i udźwiękowieniem, lecz przede wszystkim brutalnością. Krew leje się tutaj rozpikselowanymi, ale jednak strumieniami.

Zamiast weterana wojennego, tym razem wcielamy się w bezimiennego kosmicznego żołnierza, który został wysłany z misją na Marsa tylko po to, by na miejscu musieć się zmierzyć z kolejnymi zastępami demonicznych potworów. Należy dotrzeć do końca każdego z dokładnie zaprojektowanych, wielopoziomowych etapów, po drodze starając się przeżyć, odnajdując potężniejsze bronie, amunicję do nich, zapasy życia czy karty potrzebne do otwierania zamkniętych drzwi. Zabawie towarzyszy niezwykła muzyka.

Tak jak w protoplaście, w Doomie również zawarto niejedne sekretne pomieszczenie do odkrycia. Była to zarazem jedna z pierwszych pozycji oferujących rozgrywkę sieciową, czyli walkę na liczbę zabójstw pomiędzy graczami korzystającymi z komputerów PC połączonych w sieć. Starsi będą pamiętać niejedną noc zarwaną na wieloosobowym szaleństwie pod jednym dachem. Gra obsługuje także fanowskie modyfikacje i mapy.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się dziewięć poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ponad 20 lat po premierze Dooma jego współtwórca zrobił nową mapę do gry

54
16.01.2016  •  Paweł Gazda

Jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku jest niewątpliwie nowa odsłona gry Doom. Znany wszystkim symulator rzeźnika miał swoją premierę dokładnie 10 grudnia 1993 roku i nie jest niczym niezwykłym, że do gry powstał nowy poziom, te powstają nieustannie od dnia premiery. Jednak tym razem projektantem jest sam John Romero. Alfonso John Romero to jeden z założycieli kultowego studia id Software, który maczał palce przy produkcji takich hitów jak Wolfenstein 3D, Hexen, Doom czy Quake, jak również wielu odsłon gier z cyklu Dangerous Dave (chociażby „In The Haunted Mansion”, którą w formie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję