Doom 1.9

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Po tym jak Wolfenstein 3D szturmem zdobył rynek, stając się z miejsca kultową strzelanką, twórcy tytułu z id Software natychmiast zabrali się za przygotowywanie następnego, dużo nowocześniejszego dzieła z nurtu FPS. Niezapomniany Doom zadziwił wielu nie tylko lepszą oprawą graficzną i udźwiękowieniem, lecz przede wszystkim brutalnością. Krew leje się tutaj rozpikselowanymi, ale jednak strumieniami.

Zamiast weterana wojennego, tym razem wcielamy się w bezimiennego kosmicznego żołnierza, który został wysłany z misją na Marsa tylko po to, by na miejscu musieć się zmierzyć z kolejnymi zastępami demonicznych potworów. Należy dotrzeć do końca każdego z dokładnie zaprojektowanych, wielopoziomowych etapów, po drodze starając się przeżyć, odnajdując potężniejsze bronie, amunicję do nich, zapasy życia czy karty potrzebne do otwierania zamkniętych drzwi. Zabawie towarzyszy niezwykła muzyka.

Tak jak w protoplaście, w Doomie również zawarto niejedne sekretne pomieszczenie do odkrycia. Była to zarazem jedna z pierwszych pozycji oferujących rozgrywkę sieciową, czyli walkę na liczbę zabójstw pomiędzy graczami korzystającymi z komputerów PC połączonych w sieć. Starsi będą pamiętać niejedną noc zarwaną na wieloosobowym szaleństwie pod jednym dachem. Gra obsługuje także fanowskie modyfikacje i mapy.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, na który składa się dziewięć poziomów. Daje to dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 07.05.2018 01:25

Jeżeli lubisz klasyczny DOOM to polecam pograć też we FreeDOOM. Jest za darmo (to stworzona od zera zawartość na wolnej licencji bazująca na silniku DOOM'a), działa sprawnie na dzisiejszych systemach (nie wymaga DOSBox ani innych programów) i bardzo dobrze oddaje klimat starego DOOMa.