Doom 4 już w sprzedaży. Czas ruszyć z piłą spalinową na demony (o ile nie przeszkodzą w tym bugi)

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Niewiele można powiedzieć o najnowszym Doomie, poza tym, że już jest. Demony powracają na PC, PS4 i Xboksa One, by po raz czwarty wciągnąć graczy w piekielną otchłań. Nie liczcie na żadne wczesne recenzje – Bethesda nikomu nie dała wczesnego dostępu, krytycy grę dostali w tym samym czasie, co wszyscy inni gracze,

Tak jak w klasyku sprzed 23 lat, i tu samotny komandos trafi do bazy na Marsie, by zająć się tunelem przez czasoprzestrzeń prowadzącym do samego piekła, przez który zmierzają do naszego świata hordy demonów. Dynamiczna akcja oraz arsenał robiących wrażenie broni (na czele z klasycznym BFG9000 oraz piłą łańcuchową) powinny wystarczyć, by przyciągnąć miłośników szybkiej walki, tym bardziej, że dostaniemy możliwość szybkiego i bezlitosnego likwidowania przeciwników w walce wręcz, w stylu Brutal Dooma.

Siłą gry oprócz zajmującej co najmniej 13 godzin kampanii ma być też sześć różnych trybów multiplayer i edytor map, dzięki któremu zbudować będzie można dowolne lokacje. A co będzie słabością? Szczerze mówiąc, to obawiamy się niedopracowania, licznych bugów. Już od rozpoczęcia prac mówiło się, że gra pogrążyła się w piekle dewelopmentu, nie mogąc wyjść poza stadium wstępnych prac programistycznych. Może właśnie dlatego Bethesda nie chciała nikomu wcześniej gry pokazać?

Wiemy póki co jedno. Gra jest trudna. IdSoftware przyznało, że nikt w firmie nie zdołał ukończyć jej na najwyższym poziomie trudności, Ultra Nightmare, gdzie masz do dyspozycji całe jedno życie. Gdy zginiesz, po twoim komandosie zostaje hełm. Grając, będzie można zobaczyć, kto jak daleko zaszedł właśnie po tych hełmach.

© dobreprogramy

Komentarze