Dopamine Dopamine 2.0.5

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Dopamine to estetyczny i bardzo prosty odtwarzacz muzyki z możliwością zarządzania biblioteką utworów. Program poradzi sobie z plikami w formatach WAV, MP3, OGG, FLAC, WMA i M4A/AAC.

Po pierwszym uruchomieniu programowi należy wskazać, gdzie na dysku znajdują się pliki z muzyką. Dopamine automatycznie znajdzie wszystkie pliki, które jest w stanie odtwarzać i doda je do biblioteki, sortując według metadanych. Dopamine pozwala przeglądać kolekcję według albumów, gatunków, wykonawców, osobnych piosenek, a także pozwala tworzyć własne listy odtwarzania. Nie zabrakło możliwości oceniania utworów gwiazdkami i edycji metadanych.

W ustawieniach programu można wybrać schemat kolorystyczny (jasny lub ciemny), dobrać kolor wiodący, a na Windowsie 10 także włączyć przezroczystość niektórych elementów. Ponadto program może minimalizować się do zasobnika systemowego, wyświetlać powiadomienia z tytułem odtwarzanego utworu, uruchamiać się razem z systemem i tym podobne. Można także wykorzystać własne skróty klawiszowe do regulacji głośności i przyciski multimedialne na klawiaturze, jeśli je posiada.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzyste menu
płata figle
ocena użytkownika
25.02.2018 21:19 • Recenzja do wersji 1.5.10.0

Bardzo polubiłam- przejrzyste menu, to co potrzebne do zwykłego odsłuchiwania pod ręką. Niestety napotkałam dwa problemy- podczas sięgania do folderu/ pliku/czegokolwiek na dysku muzyka ze słuchawek przełącza się na głośniki laptopa na 1sek (Win7), drugi to samoistne zmienianie utworu w połowie poprzedzone jakimś okropnym szumem- podczas dłuższej pracy w skupieniu bezcenne.. Aktualizacja nie pomogła, z żalem rozstaję się z programem i szukam ulubieńca dalej.

Wygląd, praktycznie zerowe zużycie CPU, wiele ustawień, świetne zarządzanie biblioteką, pobieranie tekstów piosenek i wiele innych.
Pożeracz pamięci RAM, zdarza mu się nie zapisać informacji o utworze
ocena użytkownika
14.10.2016 18:51 • Recenzja do wersji 1.1.711.1

Dopamine jest świetną alternatywą dla Windows Media Player, iTunes oraz innych programów przeznaczonych do odtwarzania muzyki. Największą jego zaletą jest błyskawiczne włączanie się. Dodatkowo do zalet należy zaliczyć banalne zarządzenie biblioteką audio, listami odtwarzania oraz samymi utworami ponieważ mamy możliwość edytowania każdego z osobna zmieniając mu wykonawcę, tytuł a także okładkę albumu i wiele innych.
Do minusów niestety muszę zaliczyć duże zapotrzebowanie na pamięć RAM, w niektórych momentach Dopamine potrafi rozpędzić się aż do 400MB (!). Do mniejszych wad zaliczę sporadyczne "zapomnienie" zapisania zmian w edytowanym utworze.

Szczerze poleciłbym każdemu tą aplikację, spełnia swoje zadanie właściwie i nie ma niepotrzebnych "bajerów".