r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Doptrix 1.0.5

Strona główna iOS Gry Logiczne i karciane

Doptrix udowadnia że czerpiąc inspiracje z Tetrisa wciąż można stworzyć ciekawe i oryginalne tytuły. Swoich sił z grą powinien spróbować każdy miłośnik zagadek logicznych.

Nasze podstawowe zadanie w polega na odpowiednim łączeniu klocków. Gdy zapełnimy nimi całą linię, ta niczym w Tetrisie znika. Doptrix oferuje nam 6 trybów zabawy oraz cztery rodzaje plansz (z czego 2 w wersji darmowej). Poszczególne tryby zmieniają zasady zabawy jednak ich trzon pozostaje niezmienny.

r   e   k   l   a   m   a

W Doptrix operujemy na dwóch planszach. Główna służy do zbierania wysłanych przez nas klocków. Możemy ją dowolnie obracać, ważne jest jednak zapamiętanie, że plansza nie ma krawędzi. Jeżeli wyślemy jakiś klocek, a ten na swojej drodze nie napotka żadnego innego, przeleci przez planszę, a my stracimy punktu. Na dole ekranu znajduje się pole, z którego wysyłamy elementy. Możemy je dowolnie przesuwać. Poszczególne tryby modyfikują lekko te założenia.

Tytuł w wersji darmowej pozwala na dobrą zabawę oraz zapoznanie się z zasadami. Jeżeli przypadną nam do gustu za niewielką opłatą możemy zakupić edycją płatną. Dzięki niej pozbędziemy się reklam oraz odblokujemy kolejne plansze.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tetris na weekend: 31 lat, a ta gra wciąż ma się dobrze

17
ROZRYWKA 06.06.2015 | Anna Rymsza

Mało która gra tak mocno zakorzeniła się w kulturze popularnej jak Tetris (Тетрис). Pierwszy rozrywkowy program komputerowy, eksportowany przez Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, trafił na komputery Elektronika 60 6 czerwca 1984 roku i od tamtej pory niezmiennie inspiruje, bawi i uczy. Z tej okazji warto przypomnieć sobie klasycznego Tetrisa lub sięgnąć po jedną z gier, których twórcy również inspirowali się kształtami złożonymi z czterech kwadratów. Ale najpierw piosenka. Tak się bowiem składa, że wykonanie melodii Korobiejniki zespołu Ozma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.