Doskonałe Limbo dostępne na Steamie całkowicie za darmo przez dobę

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Pomeczowe emocje powoli opadają i warto zastanowić się, jak miło spędzić wieczór. Właśnie nadarzyła się ku temu okazja – zbierająca świetnie recenzje niezależna produkcja Limbo jest do zdobycia całkowicie za darmo. Warto się jednak pośpieszyć!

A to dlatego, że Limbo będzie dostępne za darmo jedynie przez dobę. Aby rozpocząć instalację, wystarczy odwiedzić stronę gry na Steamie. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, czy warto zasysać kolejne megabajty, wystarczy, że zerknie tam oceny społeczności: zdecydowanie dominują te przytłaczająco pozytywne.

Limbo zostało wydane w 2011 roku i stanowi połączenie gry platformowej i logicznej. Bardzo nietypowe zresztą, przede wszystkim ze względu na oprawę, zarówno muzyczną, jak i graficzną. Ponadto gra nie należy do najprostszych, co jednak dodaje grywalności.

Zdeformowane kreatury, cienie, mrok i oprawa graficzna oparta na prezentowaniu konturów, a także genialna gra światłocieniem przyczyniły się do wielkiego sukcesu Limbo. O krok nie ustępuje także udźwiękowienie. W recenzjach gry nie wahano się używać słowa geniusz, mimo że produkcja jest bardzo kameralna.

Warto także zwrócić uwagę, że Limbo jest dostępne za darmo nie z byle przyczyny. Otóż odpowiedzialne za grę studio, duńskie Playdead, planuje na siódmego lipca premierę kolejnej produkcji zatytułowanej Inside i przeznaczonej na konsole Xbox. Gra zapowiada się równie apetycznie, jak Limbo, a jej zwiastun można już obejrzeć na YouTube. Wersję Limbo przeznaczoną na Androida znaleźć można natomiast w naszej bazie.

© dobreprogramy